01.01.21 Technická analýza BTC/USD – Prosincové close jako předzvěst další expanze?

4.1
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak máme po ročním a měsíčním close, což jsou jednoznačně důležité tržní milníky. V každém případě jsem v minulé analýze na Bitcoin (BTC) trochu otevřel psychologické okénko, které na trhu momentálně panuje.

Podstatná část retailu je neskutečně hamižná, neboť stačí pouze říct, že jsou námi sledované indikátory hrozně přepálené a člověk se dozví, že tentokrát už je to jiné a jdeme na milion dolarů.

Další jsou dokonce verbálně agresivní na kohokoliv, kdo se pouze zmíní o tom, že může přijít hluboká korekce. I ti největší moon boys svým ovečkám raději radí, aby počkali a taktéž to od agresivních jedinců schytávají. Popsaný sentiment jednoduše indikuje, že bychom měli být na krátkodobém/střednědobém topu.

Ovšem měsíční close se zavřelo neskutečně silně a proto nelze absolutně vyloučit, že Bitcoin zavře i za leden v podobě solidní zelené svíce. A nebo se dočkáme růstu a v závěru dojde k zamítnutí, takže bude nakonec mít reverzní podobu. Každopádně si myslím, že leden nebude určitě nudný.

Dolarový index DXY

Dolarový index je stále dost slabý, ale též se nic nemění na tom, že všichni očekávají minimálně krátkodobé oživení. Jestli kurz prorazí z menšího klínu, měl by americký dolar šanci v řádu dnů posilovat. Pokud by došlo k breakoutu z většího klínu, může se expanze přehoupnout na týdny. Přirozeně by Bitcoin, drahé kovy, akcie asi zareagovaly negativně. Obzvlášť BTC by to schytalo, protože jsou zde výborné podmínky k tvrdému pádu.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Říjnová, listopadová a prosincová svíce vypadá hrozivě a ohromně zároveň. Když vidí retail expanzi ve zmíněné podobě, logicky pracují emoce na plné obrátky. Ze strany retailu proto očekávám, že poptávka bude. Čím rychleji cena poroste, tím víc jejich zájem bude stoupat. Případná korekce ovšem zájem u mnohých zadusí, ale následný růst zase způsobí, že u těchto lidí hamižnost vyhraje.

Jinak objemy jsou za ty tří měsíce solidní, ale nejsou vyloženě extraordinary. Což upřímně vůbec nechápu. Respektive chápu, prodejní tlak byl slabý, díky čemuž měli býci mnohem lehčí cestu nahoru. Z technického hlediska to ovšem není dobře. Jestli se zmíněný faktor však nějak do budoucna negativně projeví, nevíme.

Indikátory

Měsíční RSI má přes 83 bodů, což je pozitivní. Pokud by nyní Bitcoin padl třeba na 20 000 USD, hodnoty indikátoru pod 70 bodů nepůjdou, což je pro nás nesmírně důležité. Měsíční RSI by jednoznačně nemělo během korekcí jít pod hraniční úroveň. Kdybychom ještě měli vycházet i prismatem předešlého bull marketu, v podstatě celý rok 2021 by měl býčí cyklus vydržet.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Co se týče denního grafu, ten je očividně pořád dost bullish. Bull volume není za posledních pár dní rozhodně malé, takže si vlastně není moc, co stěžovat. Navíc je definitivní jistota, že bearish svíce z 27. prosince je zneplatněná. V cenovém grafu tudíž neshledávám absolutně nic, co by mělo nasvědčovat o otočce. Jinak trh moc hezky využil původně rezistenční trendovku jako support.

Indikátory

Křivka RSI se v těchto chvílích blíží do bodové úrovně, která bývá velmi často krátkodobě obratová. Na základě toho je asi rozumné kalkulovat s tím, že se brzy v grafu může objevit pár červených svící po vzoru listopadu/prosince. Jinak už i na histogramu MACD byla medvědí divergence zcela zneplatněna.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Z 4H je jasné, že se brzy musí trh rozhodnout. Kurz je totiž sevřen v rámci zakresleného patternu rising wedge, tudíž není zbytí a jedna strana bude brzy proražena. Průraz spodní hrany by odstartoval minimálně několikadenní korekci. Zatímco breakout horní stěny by byl signál pro nakupující a kurz by nejspíš pěkně spiknul. V každém případě platí zaznačené S/R úrovně.

Indikátory

Všichni býci by si měli následujících 24 hodin dávat pořádný pozor, protože RSI vygeneroval několik divergencí. Vlastně je mezi vývoje křivky indikátoru a ceny nepřímá úměra. Když budeme vycházet z této skutečnosti, cesta k nejbližšímu supportu na 27 750 USD je dost očekávatelná.

Závěrem

Ať se to někomu líbí nebo ne, aktuálně je Bitcoin hrozivě rizikové aktivum. Netuším, jakou politiku instituce nyní jedou, ale dávalo by logiku, aby část svých pozic zavřely, protože už nyní mají moc hezký zisk. Čímž by nepochybně odstartovaly hlubší korekci a posléze by třeba nakoupily znova níž. Těžko ovšem říct, vše jsou jen spekulace a my se musíme především spolehnout na signály generované grafem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

63 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
63 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krocan

Myslím že se kámo jen tak žádné brutální korekce nedočkáš u BTC INSTITUCE Grayscale skupuje 3X víc Bitcoinu než se vytěží !!

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-supply-squeeze-heats-up-as-grayscale-buys-nearly-3x-the-btc-mined-in-december

whistleblower

Snad mají i dobře nastavenej plán, kdy začít vyprodávat, anebo dost rezerv, aby to takhle táhli vzhůru až do vytěžení poslední mince. To by naštvalo, kdyby utratili všechny svěřený prostředky svejch investorů, když je btc nahoře, a nezbylo jim nic na nákupy až by začal vyprodávat někdo jinej. 😀

ppetr1

az se vytezi posledni BTC tak uz tady nikdo z nas nebude – tedy pokud nepremysli ze se dozije dnesnim dnem narozeni 120let 🙂
i takto lidi premysli kdyz pisi sve prispevky 🙁

Fantom

Saylor tvrdí že nakupuje BTC pro šéfa Microstrategy který tam bude za 100 let.
Takže tak také uvažuje. 🙂 Jen aby tu za 100 let byla taky Microstrategy.

krocan

Aby bitcoin přežil musí jít jeho cena zákonitě nahoru aby se vyplatil těžit a v roce 2036 se už bude těžit jen 82 tisíc bitcoinu na 4 roky do dalšího HALVINGU kde se opět jeho emise sníží na 41 tisíc na celý 4 letý cyklus ..

ppetr1

krocane zkuste se zamyslet nad tim z ceho bude btc ziven o udrzeni site :-))))))))))))))
pokud znate cenu v roce 2036 – sem s ni :-))

musim se vzdy smat nad uvazovanim lidi jako jste vy – nezoufejte – tech je naprosta vetsina – cca 90% lidi.

whistleblower

Ještě že tu máme takový hloubavý lidi, protože díky nim bysme se před naší smrtí nedozvěděli to hlavní – že k udržení toho růstu bez brutálních korekcí stačí oné instituci mít dost rezerv na nákupy do těch príštích 120 let. Rozhodně to zní jako dost zajímavej investiční plán. 😉

krocan

Princip poptávky a nabídky funguje rovnoměrně , kdyby si měl 30 tisíc Bitcoinu a prodáš je za cenu 30K vůbec neznamená že cenu pošleš dolů jak si tu většina myslí , ty svým prodejem můžeš taky zapříčinit že cena místo aby šla dolů se započítá směrem nahoru a zvedne to cenu opačným směrem než ty předpokládáš. Proto je halving bitcoinu hodně důležitý na ovlivňování ceny (snížení nabídky každé 4 roky plus skupující instituce bitcoiny a čím víc roste cena tím vyšší zájem je a to převyšuje nižší nabídku a tím cena roste i když prodáváte jak o duši ).

Fantom

To nechápu a prosím o vysvětlení jak se může cena 30tis usd při prodeji 30 000 BTC “započítat směrem nahoru”? Jde o to, že 30 tis. BTC nejde najednou prodat za 30K, při rostoucím množství bude cena vždy klesat a při nákupu naopak. Velký hráč může jednou obrovskou objednávkou poslat trh na libovolnou stranu. Jde jen o to, zda mu to stojí za to. Tedy tvrzení že obrovský prodej srazí cenu a obrovský nákup cenu vystřelí je pravdivé.

ppetr1

kdo by dnes prodal 30 000btc? asi je ma mozna krocan v penzence.

Apas

Když prodáváš BTC za nějakou cenu, tak by druhá strana musela být tupá, aby ti za ně dala víc, než požaduješ… reálně dává čím dál tím míň čím víc toho chceš prodat a cena klesá. Tohle je princip nabídky a poptávky. Naopak když nakupuješ, tak ti nikdo neprodá za míň než kolik nabízíš a cena postupně roste. Ta symetrie neplatí, protože vždy je jedna strana aktivní a druhá pasivní, což si spousta lidí evidentně neuvědomuje…

Michal
Hodnocení článku :
     

Dobrá analýza.
Sice jsem taky moon boy, ale tyhle analýzy se mi líbí. Ono asi ani nejde nic jiného napsat. Řada lidí si neuvědomuje, že je velké riziko, že nějakou moc bullish analýzu by si mohl přečíst člověk, co by pak prodal stříbro po babičce a zadlužil rodinu, jen aby koupil kousek Bitcoinu, který už směřuje k pádu.

Miloš
Hodnocení článku :
     

Pěkný článek,
myslím ,že už to dolů teď moc nepůjde na nákup za lepší cenu čekají davy, na těch 30 jsme za chvilku, tam bych čekal ,že někdo vybere zisky nějaký.

krocan

Psychologie funguje úplně jinak a zisky se vybírají o hodně dřív než očekávají ostatní viz.Steve Wozniak na konci roku 2017 kdy byl BTC v bublině díky retailu který naskakoval hlava nehlava , prodával Wozniak na 18K všech svých 20 tisíc Bitcoinu proč ? protože čekal že se to na 20 tisících usd zřítí dolů a chtěl být při prodeji mezi prvními protože když prodáváš tak cena rychle letí dolů a nestíháš prodávat za stejnou cenu a proto velryby prodávají o něco dřív než si většina myslí kde bude strop , to stejné udělal i Michael Novogratz který to potvrdil v jednom rozhovoru svoji strategii .

Miloš

Takže cena spadne před 30 pokud se to ovšem dá brát jako strop, ,tak uvidíme.

Begy

target je tipuju cca 35k (dvojnásobek předchozího ATH) – doporučuji zkouknout Marka Vaňhu z GoldenPocket. Pak by mohla být korekce k 20k (-40%) – což je čistě náhodou místo, kde se kurz utrhnul a dojde i k retestu předchozího ATH

balbe

Prosím tě kdybych měl poslouchat každého joudu kdy dojde ke korekci tak už mám dávnou holou prdel. Korekce měla být na 12K měla na 15K měla být na 18K na 22K atd. Každý ví hovno jen střílí od boku a plete si rok 2017 .Rok 2020-21 je úplně rozdílný a ve velkém tam retail vůbec není aby prodávali ve zmatku při krátkém pohybu dolů aby tak zapříčinili velkou vlnu dolů jak to udělali v roce 2017-18 když prodávali ve ztrátě jen aby neztratili vše co do bitcoinu tehdy investovali. Letos tam jsou instituce a zkušení investoři z wall street a většina z nich nevybírá zisky z krátkodobého hlediska to si myslí jen jedinci co se třepou na korekci a doufají v zázrak v podobě 50% korekce .Tady pan inženýr tvrdí všem hodlerům že jsou bláhový snílci a 100k se nikdy nedočkají OK taky názor (v roce 2010 taky nikdo nevěřil že za 10 let bude stát Bitcoin 30K když stál v té době pár centů) ale hodleři taky můžou tvrdit že tady pan inženýrek je bláhový snílek který si myslí že bude 50 až 80% korekce . V trhu nejsou zmatení investoři jak v roce 2017 aby trh hnali svým zmateným prodejem cenu dolů, každý analytik ti to potvrdí že rok 2017 a roky 2020-21 jsou úplně rozdílné co nemají spolu nic společného .Jestli Chápeš podstatu poptávky a nabídky tak musíš absolutně vědět že pokud někdo prodává 10tisíc bitcoinu neznamená to že díky prodeji se cena započítá směrem dolů , ty můžeš být velryba a prodat velké množství btc a myslet si jak nespustíš tím prodejem velkou korekci ale díky poptávce se ti cena může započítat směrem nahoru i když prodáváš .Tu si každý Jouda myslí že když automaticky prodáváš znamená to že cena půjde automaticky dolů , kdyby takhle trh fungoval tak jsme všichni milionáři co z tím denně obchodujeme , tím že někdo prodává musí opět druhý zas nakupovat to je princi nabídky poptávky a ti co nakupují určitě nedoufají aby na tom prodělali jen proto že si někdo myslí že bude při téhle ceně 80% korekce , si myslíš že instituce jsou tak hloupé aby nakupovali nahoře aby ti pak pustili 80% korekci .to že ti někdo tvrdí že instituce nakupují aby to opět hned prodali z krátkodobého hlediska protože už mají zisky z toho je lež .Netvrdím že korekce nebude ale určitě nebude taková jak si každý myslí .

balbe

Když to napíšu zjednodušeně tak se prakticky prodává každý den , každý den někdo prodává své bitcoiny a myslí si že půjde cena dolů každý den někdo nakupuje své bitcoiny a myslí si že cena zas půjde a nahoru to je princip nabídky a poptávky .

Miloš

Tak to je zajímavé včera jsem zrovna přemýšlel co způsobuje pokles bitcoinu někdo prodá druhý nakoupí, já věřím v manipulaci na futures trhu teď je zavřenej a cena zas letí up,ale nevím já dělal vždy forex tohle je pro mě nové.

ppetr1

jo to se stava hlavne pri prudkych zmenach cenach v danem okamziku a je jedno jestli to leti dolu ci nahoru.to jsou proste brzy – kdyby jste to mel v trezoru tak vas to nemusi palit.
zitra uvidite jakym smerem se to vydalo – ocekavam ze to bude UP 🙂

Lukis

Tohle je napsáno úplně skvěle. Není moc co dodat. Mě osobně velmi vadí, že mnoho analýz sleduje nějaké čáry, ale to že do toho pumpují instituce velké peníze už nikdo nepíše. To je ten fundament, který čáry nezohledňují. A jak píšeš pořád někdo podle čár věští korekci a nynější vývoj nádherně ukazuje, že je TA úplně k ničemu. Samozřejmě dlouhodobe ATH rezist na hodnotě 20k usd by měl fungovat jako support,pokud by k nějakému prudsimu dumpu došlo. Ale zase by k tomu došlo pouze na základě velmi negativní fundamentální zprávě, nyní si dokážu představit jedině nějakou tvrdší regulaci. Jinak není důvod, aby to šlo výrazně dolů. Instituce jsou chladnokrevné chytré peníze, ti jen tak neprodají. Naopak, ti kupují a kupovat budou…

ppetr1

TA je dobra vec pro konzervativni akcie – je naprosto nevhodna pro predikce kryptomen.
kdo se ridi TA v pripade kryptomen prodela kalhoty – myslim intradenni obchody.tam totiz TA nikdy nefunguji – je to vzdy na vyvoji zprav.
krasne to rika kryptomartas na youtube 🙂

ppetr1

jen podotknu z praxe za posledni 3-4 roky.
kazdymu jsem rikal ze kdyz btc bude stat 5-7k at nakupuji a vite co udelal retail – sel si koupit radeji nove auto za 400k :-))))))))))) – dnys by si tech aut mohli poridit 5 ve stene hodnote.
dnes uz retail nenakupuje – nemaji na to.
na nakup uz ma jen centralni banky a fondy.
retail uz je zcela mimo!!!
ti kdo jej z retailu jeste drzi – tak ti se maji na co tesit.

Kwandar

Tohle nechápu 😀 Co znamená “nemají na to”? BTC se neprodává po kusech, každy má na BTC, jen si ho koupí míň, než mohl dříve.

Poslední editace 1 rok před přes Kwandar
Lakatosh(i)

No,jenze koupit si treba 0,5 BTC,to si mozna koupi radsi 20 ETH,protoze to vypada lip.

balbe

Jenže těch 20 tvých ETH stojí pěkný balík a hodit všechny prachy na jednu kartu aniž by to nebyl bitcoin je sebevražda .At BTC má jakoukoliv cenu pořád bude jistějším aktivem než ETH. Stačí se podívat na ETH 2.0 plno joudů si tam zamklo na pár let své ETH jen aby měli pár procent zisku , ale že ETH totálně ztrácí na hodnotě o proti BTC a joudové díky uzamknutí svých ETH přišli vůči BTC do ztráty už je nezajímá a to je ta logika uvažování .

ppetr1

myslim ze toto 99% lidi nepochopi :-))
je to moc odborne 🙂

Lakatosh(i)

Myslim,ze mate asi i pravdu,pri cene 30k za BTC uz to neni nic pro chudaky,leda tak nejake drobky anebo to vzit na leasing 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Lakatosh(i)
ppetr1

na leasing to nikomu nedoporucuji – nikomu a rozhodne ani na pujcku – to jsou jen blazni co bylo v roce 2017.
investujte jen tolik penez kolik muzete ztratit – obetovat.
stejne je obetujete i v bance – ztraci diky inflaci na hodnote !!!!

bitcoin standard

Právě teď probíhá veliký souboj o 30.000 USD… Jestli to vyhrajeme (tipuji, že jo) tak můžeme jít UP klidně ještě dva, tři měsíce. A korekce sice určitě přijde ale nemusí to být nějak drastické, může to být třeba z 60 na 50 co já vím… Všichni ví hovno, to je jisté 🙂 A co sleduji přes rok technické analýzy z různých zdrojů = většinou je to mimo a stane se opak. Proto když tu píšete, že to může jít nahoru, mám trochu strach aby to neudělalo opak = většinou to podle analýz na tomto webu speciálně tak funguje.

Michal

Mně přijde, že trh vždy udělá opak. Teď se čeká pád a je mi úplně jasný, že nepřijde. Když se myslelo, že jedeme bez korekce na 5 miliard za Bitcoin, cena se sesypala.
Celkově se málokdy stane to, co by si lidé přáli, a proto bych na nějakou výraznou korekci nevsázel.

Už bych hlavně vůbec nebral v potaz ty rádoby analyzátory tady v komentářích, kteří vždy určí nějakou cenu (teď 35k) a vyřvávaj, jak to pak půjde dolů. To už tady bylo tolikrát, že si to občas čtu a směju se tomu.

ryban.mark

Aby sme sli z 33 az 38k niekam k 19 az 22k. To by musel prist k velkemu odpredaju, lenze je tu zasadny problem, potom co sme zo dna na den sli z 19k az na 24k ziadne velke odpredaje neboli.

Pravidla su ine, BTC namiesto 35 % korekcii robi len 10 az nieco vyse 15% a to sa obchoduje velmi zle samozrejme. Dominancia je u 70% a nezda sa, zeby mala ist dolu.
Velryby si vyberu par altov a tie zenu do nezmyslov, momentalne dogecoin. Ziadne technicke analyzy, nic.. vyberu si coiny co v minulosti (ne)predviedli take rasty a tie zenu uplne do nezmyslov…
Ostatne idu s cenou dolu a nikdo netusi kde ma nakupovat a kde predavat, ked coiny mozu ist o 50% hore, tam to zrazia alebo aj vyse 150. Uz aj dominacua ETH a LTC nestaci BTC, takze s altami je to teraz dost na prd… pri korekcii BTC o vyse 20% by to alty pochovalo a to si mnohi neuvedomuju..

Retail na alty serie a tym padom velryba to pumpuje a dumpuje a zaraba na vsetkych traderov pretoze alty za btc sa moc tradevat neoplati a tym padom musia ist s cenou vyrazne dolu voci btc a do konca aj voci dolaru.

Michal

ETH mě začíná pěkně sr*t 😀 Cenově je to úplnej chcípák, i když je nutné vzít v úvahu celoroční růst, který byl brutální.

Kal

Tak si kukni ltc,, odveci pumpa na 140 a hneď dole pred.nedavnom a teraz sa placa od 120 do 130 stojí to za hovno btc sa pravdepodobne vôbec nepreleje mam pocit ze alt sezona snáď ani nebude cele to bude vyjeb inštitúcie zaujíma btc nie odpadky ako alty max eth retail. Tu nie je bojka sa, vezmi si že tu pan Ing je ešte stále zmateny v slucke zvanej prepalený a príde korekcia a to je,, odborník a co tak bežný ľudia potom, boja sa proste pokiaľ btc nebude vysoko potom bude neskoro typujem na 40-50 k pride delo do hlbín, a rok 21 sa stane otázkou Wow prečo som neinvestoval Lebo som sa bal, proste retail tu nie je a inštitúcie to vidia čiže nebudú plniť kapsu retailu keď môžu zmraziť paprce retailu aby btc nekupoval a ostalo všetko pre nich to je ta manipulácia prečo to rastie bežný človek si btc za 30 už nekúpi

Poslední editace 1 rok před přes Kal
ppetr1

cas ltc jeste prijde – budte v klidu 🙂
limitni mnozstvi jako u btc.
proc jste nekoupil LTC za 35 v lete ??
pokud nerozumite investovani a myslite si ze zbohatnete za rok – tak se do toho radeji nepoustejte – prodelate kalhoty – malokdo na to ma nervy !!!
90% lidi nedokaze pocitat v % a natoz uroky.jen ti nejbohatsi to zvladnou a BERTE TO JAKO HOLY FAKT OVERENY PRAXI STOVKY LET !!
zkuste si neco zjistit o procentech z historie – napovim vam
https://cs.wikipedia.org/wiki/Medicejov%C3%A9

chytri pochopi a tech je naprosta mensina aby pochopili proc BTC roste :-))

bitcoin standard

Tak a je to! 30.500 USD 🙂 Býci opět vyhráli a z 30k se stává support 😉

Fantom

Hm. Tak gratuluju. Přikupujete i na těchto cenách nebo nyní jen držíte? A máte stanovený nějaký target, kde budete prodávat alespoň část? Anebo nebudete prodávat za žádnou cenu a budete trvale hodlit?
Já jen zmíním citát jednoho dědka z Nebrasky – když jsou všichni nadšení a radují se z rostoucích cen, tak já mám strach a prodávám. A naopak když mají všichni strach a na trzích teče krev tak se nebojím a nakupuju.
Vím že ten dědek BTC nesnáší, ale tahle poučka platí pro jakékoliv aktivum.

balbe

Přikupujete i na těchto cenách nebo nyní jen držíte?

 Anebo nebudete prodávat za žádnou cenu a budete trvale hodlit?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,……………………
Prosím tě a co jsou ti co to od tebe kupují když ty prodáváš vysvětli mi to ? to jsou h*vna ? nebo kdo je ten kdo to od tebe kupuje když ty prodáváš , ty nechápeš základní princip poptávky a nabídky .Pokud ty chceš prodat na 30K potřebuješ k tomu aby ti to někdo koupil jinak ty to nikdy neprodáš za cenu kterou chceš protože bys nenašel kupce .Co z toho plyne ? že ty při prodeji potřebuješ nějakého joudu aby ten tvůj bitcoin koupil a pokud on ho neprodá tobě to může být jedno , ty jsi svůj cíl splnil ten co to od tebe koupil zas má jiný cíl z tím bitcoinem .Jenomže tu si každý myslí že když to prodávám já tak druhá strana nakupujících už neexistuje .Řekni to na rovinu ty když prodáváš jdeš do prodeje z úmyslem že tvůj kupující na tom prodělá protože ty čekáš propad ceny ale kupující zas čeká opak a o tom to je .Každý to vykládá tak jak kdyby to prodával vzduch a tím tlačil cenu dolu a ten co to nakupuje to nakupuje od vzduchu a ty jako prodávající máš strach od toho co to kupuje do toho vzduchu za vysoké ceny tak ho chceš přesvědčit tím že to nemá kupovat takhle to nějak zní , chápu že plno spekulantů dělá z nováčků blbce protože oni je potřebují tím že jim to prodají za draho aby to zkušený spekulant koupil opět levněji to je vše kámo.

Fantom

Nakupuješ nebo jen diskutuješ? Máš nějaké BTC, nakoupils nebo prodals? Pokud ne tak proč chodíš na tyto stránky a diskutuješ tady? Proč?
Pokud nakupuješ, tak se ptám jesli máš nějaký PLÁN. Tedy když koupíš nějaké aktivum jestli ho v budoucnu hodláš za nějakou vyšší cenu prodat. Příklad: někdo nyní nakupuje BTC protože počítá s jeho růstem na 50k. Když trh skutečně dosáhne této ceny tak prodá a má zisk 20k na 1BTC. Nebo nakoupil a na 50k neprodá protože očekává další růst.
Já jsem si při prodeji splnil svůj plán/cílovou cenu kterou jsem měl při nákupu aktiva a ano očekávám, že dosáhlo svého LOKÁLNÍHO maxima. O kupujících si nemusím myslet vůbec nic, je to jejich věc, oni mají svůj vlastní plán. A já se zaměřím na jiné aktivum. Nevím proč bych měl z někoho dělat blbce každý ať se rozhoduje podle sebe.
A pro všechny kdo věří že BTC jde na 1 mil. tak buďte rádi. Úplně každný kdo koupí BTC přece vydělá může po cestě na 1mil. kdykoliv prodat a bude v zisku. Každý vydělá 🙂
Jinak pokud tady hodnotíš spekulace typu Wirecard nebo různé scamy tak to funguje jinak. Spekulant prodá vysoko a už nikdy nekupuje zpátky.

balbe

Pokud něco vysvětluješ tak to vysvětlí i pro laiky a nevysvětluj to tak že to zní když někdo prodá bitcoin tak kupující tvého bitcoinu už neexistuje , to je celý princip .Ty pokud prodáš potřebuješ toho člověka co to od tebe kupuje ale to už tě nezajímá , ty píšeš jen o jedné straně a to o té svojí a tomu se říká pokrytectví přitom potřebuješ kupce co ti to koupí i za 60 tisíc usd když ty se rozhodneš to prodat za 60 tisíc usd a mě jde o to že píšeš jak kdyby existovali jen prodejci co to prodávají nikomu a ten nikdo dá povel bitcoinu aby udělal korekci 80% aby sis to ty do toho nikoho opět mohl nakoupit levněji o nic nejde .

Fantom

Předpokládám tedy že máš 0 BTC a nikdy ho nekoupíš ani neprodáš.
Vždyť je přeci jasné že jsou vždy 2 strany obchodu. Pokud nakupuju tak věřím že je aktivum podhodnocené a cena půjde nahoru. A když se to stane tak to udělám (splnil se můj plán při nákupu). Když se to nestane tak neprodám. Když kupuju tak očekávám v budoucnu růst a když prodávám tak už jsem toho růstu dosáhl. Každý má svoje hodnoty. Když jsem od někoho předtím nakoupil tak jsem šel do rizika ztráty a když jsem prodal tak riziko ztráty přebírá kupující. Neříkám tím že to je hlupák. Kdo koupil na 25k a nyní prodal vydělal. Kdo nyní kupuje tak čeká že půjdeme výš. Třeba prodá na 35k, třeba na 40k, třeba nikdy. Ale bere na sebe riziko že cena propadne. A já budu BTC dál sledovat, ale pokud ho budu kupovat, tak až při propadu. Možná na 40k, ale až tam spadne z 80k nebo z 60k ne dřív. Budu přitom taky koukat na ceny jiných aktiv. A o kupujících si nemyslím nic špatného. Stejně jako o těch od kterých jsem nakoupil. To je prostě trh – cena je jaká je a jenom ta tobě je, jestli nakoupíš, prodáš, držíš nebo se nákupu vyhneš.
Proto mne zajímá co si myslí ostatní – jestli mají zájem o nákup a pokud ano tak jestli mají stanovený nějaký cíl kdy chtějí prodat (klidně i 100k nebo 1mil usd) nebo jestli chtějí držet navždy/do smrti – to je taky strategie – nic proti tomu.
Že píšu je o jedné straně? Jaká to je?
Příklad:
stále ještě držím BNB současná cena je 38,20. Jáká je moje strana?
Můj současný plán je, že pokud cena poroste nad 39,20 začnu své zbývající mince odprodávat po menších částkách, při neustálém nárustu ceny. Pokud zůstane tam kde je tak nic – budu je držet dál. Pokud bude cena klesat budu nakupovat. Nyní jsem si odhadl cenu na nákup po malých částkách při poklesu pod 36,20 a dále po menších částkách při trvalém propadu.Tyto ceny odrážejí současný trh a možná je ještě upravím.
Nevím jaká bude cena, o tom rozhodne trh prostřednictvím nakupujících a prodávajících.
Pro splnění svého plánu potřebuji jak nakupující tak prodávající – nikoho z nich přece neodsuzuji, jsou to vlastně budoucí obchodní partneři.
Tohle je můj současný plán. Když se změní tržní podmínky – nějaká výrazná změna ceny, nebo důležitá zpráva – legislativa, hack burzy, propad dolaru, atd. Tak plán upravím.

ppetr1

Můj současný plán je, že pokud cena poroste nad 39,20 začnu své zbývající mince odprodávat po menších částkách, při neustálém nárustu ceny. – ne ze by to byla spatna strategie – ale co s tim ziskem hodlate udelat – KAM JEJ INVESTOVAT???PROZRADITE KAM TEN ZISK HODLATE INVESTOVAT????
btc bych si nechal na duchod ci pro vnoucata a cena me nezajima i kdyby to krachlo.fiat men uz krachla cela rada.

ppetr1

balbe jen pripomel tvoje slova :-)))))))))))))))))))))

ppetr1

fantome ty jsi poradny jouda – srovnavat wirecard ktery jsem zverejnil pred par dny (tech spolecnosti bylo vice – na rekaci bankere) a neco jsi si o nem zjistil to jeste neznamena ze jsi chytrej – spis si myslim opak.
srovnavat to s BTC – to muze jen ekonomicky analfabet co nechape politicko ekonomicky souvislosti !!

je mi vas docela lito ze jste si alespon 1BTC nenechal na duchod – vy jste jen spekulant a nikdy z vas investor nebude.
vite proc jsou bohati – bohatymi – jeste vam to nedoslo??
retail je nezajima.

Michal

Já to mám rozdělené. Některé kryptoměny chci prodat, protože jsem je nakoupil v začátcích, kdy jsem jako nováček kupoval každý shitcoin. Tak se jich ve velkém zisku zbavím.
Ale Bitcoin neprodám. To je jak kdyby ses zeptal, jestli prodám prstýnek po babičce, protože stříbro je teď vysoko. Bitcoin je pro mě prostě love brand, nikdo ho neprodám, i kdyby byl za miliardu nebo za jeden cent.

Poslední editace 1 rok před přes Michal
Fantom

OK. Díky za odpověď. To beru, je to jako když jiní lidé používají zlato jako zajištění hodnoty. Bitcoin = digitální zlato. 🙂

Michal

Dash jsem prodal 🙁 😀 Je to mrtvý stejně jako Monero, Zcash.
Někde na Dark webu se možná privacy coiny udrží, ale říkám si, proč držet minci, se kterou si můžu koupit maximálně drogy nebo somálské dítě.

Ale možná regulace odstartují vlnu popularity decentralizovaných burz a privacy coiny zažijí renesanci.

Poslední editace 1 rok před přes Michal
Fantom

Já budu Monero sledovat. Pro mne je to skutečná kryptoměna, tak ji si Satoshi původně představoval bitcoin. Pro mne je to investiční příležitost. Ale uznávám, že riziko je obrovské.

Lakatosh(i)

Ted bych osobne cekal dumpik,otazka je co pak dal,je mozne ze pak cena poroste,ale obecne bude asi problemove je jak nakoupit tak i prodat – a v tom vidim problem,jiste je ze tyhle coiny instituce nakupovat nebudou tak jako BTC.

ppetr1

mozne to je – v tom mate pravdu.
fantom je zcela mimo-

bitcoin standard

Přikuji každý měsíc pravidelně, bez ohledu na cenu DCA 😉

Poslední editace 1 rok před přes bitcoin standard
Lukis

Já se nedivím tomu, že mnozí se těmto analýzam vysmivaji. To, že to dumpne totiž v těch svých chytrých analýzach všichni rádoby medvědi píšou už od 12000usd. A pak mě fascinuje, když na btc někdo napíše, že není zavřený Gap. A dnes je to u 30k usd. Fráze hamyžný retail me rozesmívá ze všeho nejvíce. Bože, to na těch 30k dotlačil retail? Nebo instituce? Odpovězte si sami. To že to někdy dumpne víme všichni. Ale na jak dlouho? Instituce budou prodávat? 🙃 Instituce dumpem max. vytřesou z nejistých rukou btc. které chtějí získat… A až to bude jednou na 50k usd tak zase budeme číst články hamyžný retail🤣🤣 a musí to dumpnout. Musí… Jen nikdo neví kdo na to bude mít koule, když v řadě níže stojí tisíce kupců vč. institucí…

balbe

Jo zlatý Gap,jak si vzpomenu jak byl neuzavřený Gap na 9 800 usd a BTC stál 12K a analýzy tipu půjdeme dolů je tam neuzavřený Gap který bitcoin vždy musí vyplanit a můžeme se podívat díky tomu až na hranici 7K protože trh je překoupený a je třeba aby se trh pročistil a začal pak zdravý růst jo jo tyhle legendární analýzy už patří do zlatého fondu pana Inženýra .Však tady borec může vyprávět jak prodával na 10 900 usd protože čekal že půjdeme vyplnit gap pod 10K a bitcoin mu totálně uletěl a vysral se mu na celý gap .

Michal

Gapy jsou blbosti, nic neznamenají. Nevyplněných gapů jsou na grafu tři prdele.
Podle mě se vyplňují prostě proto, že Bitcoin se houpe nahoru a dolu s velkými rozdíly, takže je logický, že cestou vyplní i gap.

Hlavně roste úplně všechno, neni snad jediná věc, která by nebyla přepálená. Tesla překonala 700 dolarů a je podle mě úplný scifi, že se to sesype.

Poslední editace 1 rok před přes Michal
Lukis

No pozor ale Tesla je ještě po Splitu 1:5, já si pamatuji jak v březnu dumpla jedním knotem na 250usd a to bylo před splitem. Takže cena je ve skutečnosti přes 3k usd

balbe

Kámo Tesla nepřekonala 700 usd Tesla roste od 200 usd pořád na horu , to že Musk udělal podvod na nové akcionáře tím že zrobil split akcii je už druhá věc .Kdyby Musk neudělal split tak máš dneska Teslu na 3 tisíc usd,split je jen o oklamání akcionářů aby snížil cenu akcii aby nikdo netvrdil že Tesla je v bublině .

Marek

Co to je za blbost..Split se dělá proto, že každý nemá 3000 na jednu akcii 😀

ppetr1

balbe neco si tom zjisti.marek ma pravdu – cena zustala stejna i po stepeni.

Lakatosh(i)

To je prave to,kdyz je BTC v bullmarketu,tak jsou analyzy k [email protected]

Poslední editace 1 rok před přes Lakatosh(i)
Kal

A to si kukni tu altseason napr kukni ltc ktorý by mal byt logicky aspoň na cene 250usd ,, odveci pumpa na 140 a hneď dole pred.nedavnom a teraz sa placa od 120 do 130 stojí to za hovno btc sa pravdepodobne vôbec nepreleje(vždy ltc ukazuje co sa z altami je to taky majacik preto aj grayscale investovala len drobky do ostatku) mam pocit ze alt sezona snáď ani nebude cele to bude vyjeb inštitúcie zaujíma btc nie odpadky ako alty max eth. Retail tu nie je bojka sa, vezmi si že tu pan Ing je ešte stále zmateny v slucke zvanej prepalený a príde korekcia a to je,, odborník a co tak bežný ľudia potom, boja sa proste pokiaľ btc nebude vysoko potom bude neskoro typujem na 40-50 k pride delo do hlbín, a rok 21 sa stane otázkou Wow prečo som neinvestoval Lebo som sa bal, proste retail tu nie je a inštitúcie to vidia čiže nebudú plniť kapsu retailu keď môžu zmraziť paprce retailu aby btc nekupoval a ostalo všetko pre nich to je ta manipulácia prečo to rastie bežný človek si btc za 30 už nekúpi

Poslední editace 1 rok před přes Kal
Kokršpaněl

Když někdo investuje stovky milionu dolarů či miliardy dolarů chce mít jistotu že o ně taky jen tak nepřijde .Vy kdyby jste měl milion dolarů taky nevezmete milion dolarů a nedáte to všechno do altcoinu ale předpokládám že větší část dáte do bitcoinu jako jistotu a to stejné dělají instituce .Bitcoin pro instituce znamená nejbezpečnější aktivum ze všech altcoinu a instituce si nemůžou dovolit prodělat stovky milionu dolarů svých klientů jen proto že budou riskovat nějaký shitcoin proto se nikdo ani nemůže divit že instituce dávají hlavně přednost bitcoinu protože BTC = bezpečný přístav a největší šance že proděláte jsou altcoiny co si budeme nalhávat .Bitcoin jako jediná kryptoměna vymazala ztráty z roku 2017 žádná jiná kryptoměna to nedokázala tak se opravdu nikdo divit nemůže že instituce a miliardáři dávají přednost jistějšímu bitcoinu .

ppetr1

rekl jste hezky a pravdive.zrejme premyslite do budoucna.
jen mi tu na diskuzich jaksi chybi hejti co cekaji na propad :-)) – tak snad se jej dockaji.

ppetr1

pan petr2 nakupoval na short btc pri cene tusim 20k – zajimalo by me jak dopadl??
myslim,ze par mio odepsal.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: