[ZPRÁVY] Teď je vhodná doba na nákup BTC, podle nového indexu – BTC ztratil za poslední týden 20% …

0
bitcoin misery

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Teď je vhodná doba na nákup BTC, podle nového „misery“ indexu – BTC ztratil za tento týden 20% – Burza Poloniex ohlásila údržbu, zatím stále nefunguje – Burza Gemini plánuje přidat Litecoin a Bitcoin Cash – EK zveřejnila oficiální stanovisko k regulaci fintech oboru – Arizona umožní platby daní kryptoměnami – V únoru se pomocí ICO vybrala již třetí měsíc za sebou 1 miliarda USD – Nizozemí se chystá regulovat kryptoměny – Čína podala v roce 2017 nejvíc patentů na blockchain technologie – IBM má už 400 klientů pro svou blockchain platformu – Medicalchain oznámila partnerství s Groves Medical Group na pilotním projektu

Zpráva dne

Podle nového „misery indexu“ je nyní nejlepší čas na nákup Bitcoinu. Index vytvořil spoluzakladatel společnosti Fundstrat Global Advisors, Thomas Lee. Celý článek v EN zde. 

Kryptoměny

Bitcoin se tento týden propadl už o více než 20 procent díky několika negativním zprávám. Mezi ně patří informace o zvýšené regulační kontrole v USA a Japonsku, o problémech burzy Binance a zpráva, že správce konkurzní podstaty burzy Mt. Gox začal prodávat Bitcoiny, aby vyplatil věřitele. Celý článek v EN zde. 

Burzy

Kryptoburza Poloniex tweetovala, že bude ve čtvrtek 8. března procházet plánovanou údržbou, která se ovšem bez jediného komentáře od burzy prodloužila na dobu více než jednoho dne. Burza uvedla, že běžná údržba, která by mohla ovlivnit výběry, začne ve čtvrtek a že peněženky by měly fungovat normálně již „krátce poté“. Celý článek v EN zde.

Burza Gemini, jedna z předních amerických burz, plánuje v roce 2018 rozšířit své portfolio. Nejpravděpodobnějšími kandidáty jsou Litecoin a Bitcoin Cash. Zatím nepadla žádná zmínka o kryptoměně DASH, která ještě před několika měsíci byla také mezi předními uchazeči. Celý článek v EN zde. 

Regulace

Evropská komise zveřejnila ve čtvrtek 8. března svůj oficiální přístup k regulaci fintech segmentu, včetně technologie blockchain, ve všech členských státech EU. Celý článek v EN zde.

Výbor Ways and Means z Arizonské sněmovny reprezentantů schválil daňový zákon SB1091, který by státním rezidentům umožnil zaplatit daňové účty v kryptoměnách. Celý článek v EN zde. 

Navzdory zvýšeným snahám o regulaci se zdá, že ICO jsou imunní. Mnoho nových coinů se potýká se současným medvědím trhem, ale ICO se stále prodávají. V únoru získaly ICO třetí měsíc za sebou 1 miliardu USD. V březnu už budou v USA přísně kontrolovány, protože americký Kongres se připravuje na diskusi o ICO, která je naplánována již na 14. březen. Celý článek v EN zde. 

Nizozemská vláda chce zaujmout evropský a mezinárodní přístup k boji proti rizikům spojenými s kryptoměnami, řekl ministr financí Wopke Hoekstra. Nedávný průzkum ukázal, že nyní vlastní kryptoměny půl milionu holandských domácností. Celý článek  EN zde.

Byznys

Podle průzkumu společnosti CCID Consulting bylo od roku 2017 podáno k patentovým úřadům velké množství žádostí o patentování technologií týkajících se blockchainu. Nejvíce žádostí bylo podáno v Číně a to 550. V USA se jednalo o 284 žádostí a v Jižní Koreji o 192. Celý článek v EN zde.

IBM ve čtvrtek sdělil investorům, že má více než 400 klientů pro projekt na své vlastní blockchainové platformě. Mezi jeho největší klienty patří společnosti jako Walmart a Nestlé. Celý článek v EN zde.

Medicalchain, platforma určená pro záznam pacientových lékařských záznamů v blockchainu, oznámila spolupráci s londýnskou skupinou Groves Medical Group na pilotním programu umožňujícím pacientům přístup k záznamům a platbách v kryptoměně. Celý článek v EN zde. 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na