[Zprávy] Švýcarská burza přináší krypto do centra globálního finančního průmyslu • Platební síť Ripple překonává konkurenty

0
Už dvě švýcarské banky pracují s kryptoměnami - Bitcoin zatím nereaguje na záplavu dobrých zpráv

Švýcarská burza přináší krypto do centra globálního finančního průmyslu • Platební síť Ripple překonává konkurenty • Zločinci těží 4,4 procenta Monera, je to méně, než se předpokládalo • Předseda Miller Value Partners věří Bitcoinu, ne však Ripple • EBA doporučuje EU, aby posoudila společný přístup ke kryptoměnám

Švýcarská burza přináší krypto do centra globálního finančního průmyslu

Six Digital Exchange (SDX), nová kryptoburza švýcarské hlavní burzy SIX, plánuje nabízet end-to-end obchodování, zúčtování a správu digitálních aktiv. Spustit ji plánují v polovině roku 2019.

V listopadu Thomas Zeeb, vedoucí cenných papírů a burz v SIX, řekl agentuře Reuters, že nová burza bude zpočátku fungovat paralelně s existující burzou a očekává, že stávající systém bude zcela nahrazen digitální burzou za přibližně 10 let. V nedávném rozhovoru, který uveřejnil SIX, Zeeb zdůrazňuje dalekosáhlý potenciál SDX a věří, že tento průmysl se bude transformovat:

„Máme dobrou pozici na vybudování mostu mezi existující a novou infrastrukturou. Nalezli jsme obrovskou příležitost, abychom využili a dále posílili hodnotu značky SIX i značku Švýcarska. SDX má potenciál postavit Švýcarsko do centra digitální budoucnosti globálního finančního průmyslu.“

Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v AJ).

Platební síť Ripple překonává konkurenty

Banco Santander říká, že aplikace One Pay FX, která je založena na Ripple, poskytuje svým zákazníkům možnost odesílat přeshraniční transakce mnohem rychleji než konkurence.

Na konferenci Santander International Banking v Madridu výkonná předsedkyně Ana Botínová zdůraznila výkonnost nové aplikace pro mobilní platby, které probíhají na softwarovém řešení xCurrent společnosti Ripple:

„Ve Spojeném království a kontinentální Evropě lze provádět transfery v reálném čase. A můžete skutečně udělat Polsko, Brazílii a Chile – přes Santander – za stejné náklady jako Transferwise.“

Přitom okamžité platby zpracované prostřednictvím TransferWise se na srovnání poskytují pouze v rámci Spojeného království.

Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v AJ).

Tip redakce: Nakonec jsme měli pravdu – formace Bart dokončená!

Zločinci těží 4,4 procenta Monera, je to méně, než se předpokládalo

Výzkumníci z univerzity King’s College v Londýně a univerzity Carlose III. v Madridu ve Španělsku analyzovali obrovské množství malwaru v průběhu dvanáctiletého období. Autoři Sergio Pastrana a Guillermo Suarez-Tang potvrdili:

„Provedli jsme dosud nejrozsáhlejší měření krypto-mining malwaru a analyzovali jsme přibližně 4,4 milionu malwaru“

Podle jejich výpočtů je malwerem vytěženo kolem 4,36 procenta Monera, které je i nadále oblíbeným cílem pro nezákonné těžební činnosti. Tento údaj je nižší oproti zhruba 5 procentům uvedených jako odhad v předchozím výzkumu z června 2018.

Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v AJ).

Předseda Miller Value Partners věří Bitcoinu, ne však Ripplu

V rozhovoru pro CNBC v rozhovoru 9. ledna, Bill Miller, CEO Miller Value Partners (MVP), jehož fond začal kupovat Bitcoin v roce 2014, řekl, že od té doby přesunuli držené Bitcoiny a Bitcoin Cash do samostatného fondu:

„Ponechali jsme si spolu asi deset procent v Bitcoin a Bitcoin Cash a 90 procent je nyní v samostatném fondu. Partneři se mohou rozhodnout, co s nimi dělat.“

Přestože rok 2018 se stal pro zajišťovací fondy notoricky obtížný, mnozí se snažili přečkat trvající medvědí trh napříč kryptoměnami v naději na příliv institucionální aktivity v nadcházejícím roce. Tento příliv má začít někdy na začátku roku 2019, se spuštěním platformy Intercontinental Exchange’s Bakkt, která bude nabízet fyzicky dodávané Bitcoin futures.

Miller však zpochybňuje transparentnost projektu souvisejícího se společností Ripple. Říká, že něco jako Ripple je přehnané.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

EBA doporučuje EU, aby posoudila společný přístup ke kryptoměnám

European Banking Authority (EBA), regulační agentura Evropské unie, zveřejnila své hodnocení uplatňování práva EU vůči kryptoměnám. Ve zprávě zveřejněné 9. ledna EBA posuzuje uplatňování platných právních předpisů EU v oblasti bankovnictví, plateb, elektronických peněz, praní špinavých peněz i kryptoaktiv.

Zpráva říká, že současná relativně nízká úroveň činnosti týkající se kryptoaktiv nevytváří riziko pro finanční stabilitu EU. Agentura však také zjistila, že činnosti zahrnující kryptoaktiva obvykle nespadají do působnosti bankovního systému EU. Domnívá se, že to způsobuje rizika pro spotřebitele, kterým se nevěnuje dostatečná pozornost na úrovni EU. Je to jeden z důvodů, proč EBA doporučuje Evropské komisi, aby zvážila společný přístup ke kryptoměnám.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

Co číst dále?

Francie v problémech – protesty mohou způsobit bank run ale i pád eura

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na