[ZPRÁVY] Sociální média předvídají ceny Bitcoinu – Pokles BTC transakcí je způsoben jejich sdružováním – …

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Sociální média umí “předpovědět” růst ceny Bitcoinu – Snížení počtu BTC transakcí je způsobeno tzv. “sdružováním” – Bitcoin testuje podporu na úrovni 11 000 USD – Nový upgrade Litecoin Core snižuje minimální transakční poplatky v síti – Tzv. “Kimchi premium” se během února téměř vytratilo – Burza Coinbase čelí již druhé žalobě – Další kryptoměnový hedgeový fond byl předvolán na SEC – Belgické úřady se začínají zabývat daňovými úniky u kryptoměn – Nové kryptobankomaty otevřeny v Ekvádoru navzdory vládnímu zákazu – 50 mil. USD ukradeno z investiční skupiny BTC Global

Zpráva dne

Podle průzkumu je v téměř každém případě jasný nárůst o 10 % nebo více ve výskytu kryptoměn na sociálních médiích. Z jednoho dne na další ‘předpovídá’ nárůst ceny Bitcoinu o minimálně 5 % během následujících tří dnů. Celý článek v EN zde.

Kryptoměny

Příliš mnoho BTC transakcí způsobuje zvýšení celkových poplatků. Méně transakcí zase způsobí paniku v médiích, že zájem o Bitcoin ochabuje. Adopce SegWit skutečně snižuje počet transakcí, ale je to tím, že dochází k jejich sdružování (batching). Celý článek v EN zde.

Bitcoin znovu testuje podporu na úrovni 11 000 USD poté, co spadl z nejvyšších nedělních cen kolem úrovně 11 500 USD, podle posledních dat z burz. Celý článek v EN zde.

Nový upgrade Litecoin Core snižuje minimální poplatky za transakci v síti. Aktualizace se objevila teprve několik dní po upgradu Bitcoin Core. Celý článek v EN zde.

CoinDesk uvádí, že průměrné denní objemy obchodů v únoru vzrostly od listopadu o téměř 80 procent, přičemž se zvýšily na 8,2 miliardy dolarů, nárůst z téměř 4,7 miliardy v listopadu. Největší změna pro obchodníky však byla, že v průběhu letošního února v podstatě došlo ke zrušení tzv. “Kimchi premium”. Celý článek v EN zde.

Burzy

Burza Coinbase už čelí dvěma federálním žalobám, přičemž jedna z nich obviňuje zaměstnance z tzv. “Insider trading” s Bitcoin Cash (BCH). Celý článek EN zde.

Regulace

Hedgeový fond zakladatele společnosti TechCrunch, spravující 100 miliónů dolarů v kryptoměnách, obdržel předvolání od americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v rámci nedávno oznámeného vyšetřování kryptoměnového průmyslu. Celý článek v EN zde.

Investice do kryptoměn přilákaly také pozornost daňových orgánů v Belgii. Bylo zahájeno několik vyšetřování případů belgických občanů, kteří obchodovali na zahraničních burzách. Každý, kdo spekuluje na kryptotrzích, by měl zaplatit 33% daň ze zisku, a to navzdory tomu, že v zemi nejsou kryptoměny zatím nijak regulované či legalizované. Celý článek v EN zde.

Vláda v Ekvádoru zahájila válku proti kryptokriminalitě zhruba před čtyřmi lety dokonce i takovým způsobem, že vydala svou vlastní verzi kryptoměny podporovanou státem. Poměrně odvážná skupina nyní otevřela bankomaty na kryptoměny (ATM) v hlavním městě. Celý článek v EN zde.

Byznys

Téměř 50 milionů dolarů v kryptoměnách bylo údajně zcizeno od investorů, kteří vložili své peníze do investiční skupiny Bitcoin BTC Global, informovala jihoafrická Sunday Times. Celý článek EN zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img