[ZPRÁVY] Prostřednictvím Bitcoinu bylo již provedeno 400 milionů transakcí • 5 důvodů proč může čínský zákaz zničit Bitmain

2
Bitcoin

Prostřednictvím Bitcoinu bylo již provedeno 400 milionů transakcí • 5 důvodů proč může čínský zákaz zničit Bitmain • Více než 100 organizací vytvořilo novou alianci na podporu blockchainu • Právě teď je ideální čas na vstup do světa kryptoměn • Bitcoin se může již brzy prodávat za 50 000 dolarů

Prostřednictvím Bitcoinu bylo provedeno už 400 milionů transakcí

Takovou krásnou hranici překonala bitcoinová síť právě včera (8. 4. 2019). Od doby, co Bitcoin spatřil světlo světa, tak má tento kryptoměnový král za sebou další milník, který pouze potvrzuje, že tato kryptoměna určitě nikam neodchází. Právě naopak. Když se člověk podívá na čísla (nejen na cenu BTC), zjistí, že Bitcoinu se opravdu daří. Aktuálně se například denně uskuteční o něco málo méně než 400 000 transakci. Rovněž stojí za zmínku i fakt, že minulý rok bylo prostřednictvím Bitcoinu převedeno až 3,2 trilionu dolarů.

Více o této zprávě se dočtete zde: bitcoinist.com (v angličtině)

5 důvodů proč může čínský zákaz zničit Bitmain

Asi nejaktuálnější a nejvíce diskutována zpráva posledních dnů je spojena s asijskou velmocí. Čína se totiž opět po delším čase ozvala s plány, které kryptoměnové nadšence určitě nepotěší. Tato země si začíná znovu velmi vážně pohrávat s myšlenkou omezení nebo úplného zákazu těžby kryptoměn. A to určitě nepotěší ani těžařskou velmoc Bitmain. Psali jsme o ní již několik článků, které naznačovaly, že tento gigant začíná mít stále více a více problémů. Čínský zákaz by mohl tuto společnost i zcela zničit, protože značná část těžby se odehrává právě v tomto státě. Důvodů je však více.

Pokud vás zajímá 5 největších problémů pro Bitmain, neváhejte kliknout na tento link:  ccn.com (v angličtině)

Více než 100 organizací vytvořilo novou alianci na podporu blockchainu

Není vůbec žádným tajemstvím, že velké konglomeráty jako například IBM nebo SWIFT se o blockchain aktivně zajímají. Podporu této technologii vyjadřují nejen prostřednictvím patentů (kterých má například IBM opravdu slušné množství), ale i nově vytvořenou asociací. Ta je aktuálně tvořena až 105 organizacemi, jejichž cílem je nejen vylepšovat technologii blockchain, ale stejně tak ji i implementovat do reálného světa. INATBA (International Association of Trusted Blockchain Applications) bude mít rovněž za úkol i propagovat tuto technologii, k čemuž by měly napomoci i takové organizace a instituce jako UNICEF nebo Světová Banka.

Více o této zprávě se dočtete zde: crypto-reporter.com (v angličtině)

Právě teď je ideální čas na vstup do světa kryptoměn

Podle jednoho z výzkumníků společnosti SeekingAlpha Victora Dergunova, je nyní nejlepší čas naskočit na palubu lodi zvané Bitcoin. Myslí si, že brzy už totiž může být pozdě. Victor Dergunov poukazuje zejména na fakt, že oproti nejnižším cenám z minulého roku (zhruba v polovině prosince 2018) se aktuálně Bitcoin obchoduje až o 40 % výše. Právě proto může být nyní ideální čas na to, aby lidé, kteří stále váhají s investicemi do kryptoměn, tak učinili právě teď. Dergunov totiž věří, že aktuálně se nacházíme na začátku bull marketu, který by nás měl vynést pořádně vysoko.

Více na toto téma se dozvíte, pokud kliknete na tento link: bitcoinist.com (v angličtině)

Bitcoin se může již brzy prodávat za 50 000 dolarů

A poslední novinka dnešního dne nám podpoří tu předposlední. Podle Petra Brandta, zkušeného investora a tradera, se může Bitcoin obchodovat až na hranici 50 000 dolarů. Má to tak být kvůli parabolickému růstu, který už Bitcoin v minulosti několikrát zažil. No a právě teď máme být na začátku nového růstu, který by mohl mít vrchol až někde na hranici 50 000 dolarů. Peter Brandt tak podobným způsobem potvrzuje to, co Victor Dergunov, když říká, že medvědí market oficiálně skončil a na scénu přichází bull market.

Podrobnější technickou analýzu si můžete prohlédnout zde: cryptoinsider.com (v angličtině)

Co číst dále?

Čína znovu zkouší trpělivost těžebních gigantů – Zakáže definitivně těžbu Bitcoinu?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Skoč mi na CaraRob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Na tom Čínském zásahu je nejlepší, že už z povahy Bitcoinu může být kryptoměnovým nadšencům zákaz těžby v Číně úplně jedno. Bitcoin čínskou těžbu nepotřebuje a pokud se zákaz těžby stane skutečností, na rychlost transakcí to bude mít jen krátkodobý vliv, dokud se obtížnost schvalování nesrovná. Já podobné zákazy a příkazy samozřejmě neschvaluji, nicméně horníci na zbytku Světa nebo prostě tam, kde se těžit smí, mají opravdu důvod se spíše radovat. Pokud jde o Bitmain, pak ano. Je to ale kaše čistě Bitmainu a ne Bitcoinu. Bitcoin sám o sobě opravdu žádný Bitmain vůbec k ničemu nepotřebuje. Je to pouze… Číst vice »

Skoč mi na Cara
Host
Skoč mi na Cara

Bože a to je velký problém aby se Bitmain přesunuli do jiné země ,bože takové h***a číst to je jak z blesku tam též píšou pičoviny !