[ZPRÁVY] Pouze 732 000 adres vlastní víc než 1 Bitcoin • Zájem o Bitcoin v Íránu stoupá hlavně díky Trumpovi…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Regulační úřad v Singapuru schválil licence pro čtyři digitální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět pohořel u ATH hranice • Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

Pouze 732 000 adres vlastní více než 1 Bitcoin • Zájem o Bitcoin v Íránu stoupá zejména díky Trumpovi • Warren Buffett neshortuje Bitcoin • JPMorgan se snaží zastavit růst Bitcoinu • Tento býčí trh je reálný, avšak ETF ještě mohou pořádně zamíchat s cenou • Odborník na kryptoměny: S*át na Bitcoin, podstatný je blockchain

Pouze 732 000 adres vlastní více než 1 Bitcoin

Centralizace je jeden z hlavních problémů, se kterým by měly kryptoměny bojovat. Nicméně je třeba přiznat, že většina kryptoměn je zatím také velmi centralizovaných, čemuž nasvědčuje i fakt, že pouze 732 000 (konkrétně 732 982) adres vlastní více než 1 BTC. Celkový počet adres, vlastnících Bitcoin je více než 20 milionů. Navíc 100 adres, které vlastní nejvíce Bitcoinu, aktuálně zaznamenávají větší nárůst BTC (což znamená, že majitelé kupují další BTC). To však může problém s centralizací Bitcoinu ještě více zhoršit. Dalším problémem by mohla být i neaktivita účtů. Až na 60 procentech adres nebyl zaznamenán během posledního roku žádný přesun nebo změna v počtu BTC. To však může být i reakce na dlouhodobější downtrend, který byl snad již pravděpodobně zažehnán.

Více o tomto tématu se dočtete zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Zájem o Bitcoin v Íránu stoupá zejména díky Trumpovi

Situace v Íránu se evidentně pořádně zhoršuje. A to zejména ta ekonomická a politická. Sankce USA se stále mění (pro Írán k horšímu), inflace rapidně roste a pravděpodobnost války se bohužel také zvyšuje. Není se tedy moc čemu divit, když řekneme, že Bitcoin se tu těší stále větší oblibě. Lidé se tak snaží ochránit svůj majetek tím, že investují do Bitcoinu. To pouze potvrzuje fakt, že jisté geopolitické podmínky dokážou podpořit růst a využití Bitcoinu v zemích, kde to nevypadá zrovna růžově (například Venezuela nebo Írán).

Více se můžete dozvědět v tomto článku: bitcoinist.com (v angličtině)

Warren Buffett Bitcoin neshortuje

S takovou informací přišla firma Genesis Capital, která se zabývá investicemi do kryptoměn. Společnost uvádí, že shortování Bitcoinu je mnohem méně aktuální než tomu bylo před pár měsíci. Navíc v jejich zprávě rovněž stojí, že velcí kritici kryptoměn (jako například Buffett, Roubini či Dimon) Bitcoin určitě neshortují. Rovněž poukazují na fakt, že je velmi snadné říci, že něco nemá hodnotu. Ale jen málokdo je dostatečně odvážný na to, aby začal Bitcoin shortovat a podpořil tak své tvrzení.

Více informací naleznete zde: bitcoinist.com (v angličtině)

JPMorgan se snaží zastavit růst Bitcoinu

A když už jsme zmínili Jamieho Dimona, tak se pojďme blíže podívat i na situaci kolem banky JPMorgan. To, že tato banka nemá Bitcoin v oblibě, není žádným tajemstvím. Tak jako v roce 2017, tak i letos se při prvním větším růstu banka opět do kryptoměn pořádně obula (zejména do BTC). Podle dané banky by měla být intrinsic value (vnitřní reálná hodnota o které jsme psali například zde) Bitcoinu opět mnohem nižší, než ta aktuální. To by mělo představovat značný problém, protože BTC by byl nadhodnocený.

Více o tomto stanovisku JPMorgan si přečtěte zde: ccn.com (v angličtině)

Tento býčí trh je reálný, avšak ETF ještě mohou pořádně zamíchat s cenou

Arthur Hayes, CEO burzy BitMEX, je pochopitelně velmi optimistický, alespoň co se týče budoucnosti kryptoměn. Myslí si, že tento býčí trh, který jsme podle něj už začali, je tím pravým růstem. Toto vyjádření je tak zcela v kontrastu s vyjádřením analytiků JPMorgan, kteří zpochybňují pravou hodnotu BTC. Navíc Hayes zdůrazňuje, že pokud by byly ETF schváleny, cena kryptoměn by mohla začít rapidně růst (klidně i nad 20 000 dolarů).

Více o vyjádřeních Arthura Hayes si můžete přečíst zde: cryptoglobe.com (v angličtině)

Odborník na kryptoměny: S*át na Bitcoin, podstatný je blockchain


Bernhard Schroeder se nechal slyšet, že lidé by se měli začít více soustředit na blockchain a ne na Bitcoin. Tuto kryptoměnu přitom označuje hlavně z dlouhodobého hlediska za vysoce spekulativní. Lidé by proto při investování měli být velmi opatrní. Avšak Bernhard Schroeder zároveň zdůrazňuje potenciál blockchainu a jeho využití v budoucnu. Blockchain nazval technologií s potenciálem a vyzvedl hned několik problémů, které by blockchain mohl vyřešit.

Více o vyjádření Bernharda Schrödera zde: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

SEC se zítra musí vyjádřit, jak naloží s VanEck ETF – budou trhy reagovat?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře