[Zprávy] Kryptotrh se zotaví rychleji než Nasdaq, tvrdí CEO Binance • Linux Rabbit útočí na IoT zařízení a těží Monero…

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Kryptotrh se zotaví rychleji než Nasdaq, tvrdí CEO Binance • Linux Rabbit útočí na IoT zařízení a těží Monero • Gemini spouští obchodování s Bitcoinem Cash • Mastercard podal patentovou přihlášku na anonymizované blockchaintransakce

Kryptotrh se zotaví rychleji než Nasdaq, tvrdí CEO Binance

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, přednesl svůj názor o stavu kryptotrhu. V novém rozhovoru pro Forbes Zhao porovnává aktuální kryptoprostor s akciovým trhem a říká, že očekává, že se cena Bitcoinu obnoví mnohem rychleji než Nasdaq, po tom, jak praskla bublina dotcom.

„Kryptoprůmysl zůstane. Blockchainová technologie zůstane. Přijetí se časem zvýší. To je velmi odlišné od případu Nasdaq. Nasdaq má mnohem větší objem. Jejich tržní strop je mnohem větší. Takže, když máte velkou loď, která jde dolů a pak se vrátí, pohybuje se pomaleji. Trvá to dlouho. Myslím, že se věci v kryptoprostoru stanou mnohem rychleji. Jsem si tím velmi jistý.”

Zhao říká, že je také povzbuzen vlnou pozitivních zpráv v posledních měsících. Myslí si, že dříve či později bude cena Bitcoinu odpovídat jeho skutečné hodnotě. Takže vidí pozitivní věci, ale přesto cena klesá. To nedává smysl, právě teď se jeho myšlenky a skutečnost rozcházejí, což je divné. Ale Zhao si je jistý, že pozitivní zprávy a cena se sjednotí. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině).

Linux Rabbit útočí na IoT zařízení a těží Monero

Vývoj škodlivého softwaru v kryptooblasti nekončí. Nově objevený malware se zaměřuje na zařízení Linux a IoT. Výzkumníci se obávají, že tento nový těžební software udělá z kryptojackingu ještě větší problém. Známý je jako Linux Rabbit. Jeho hlavním cílem je ovlivnit Linuxové servery a zařízení Internet of Things. Hlavním zaměřením tohoto nového malwaru je infikovat zařízení a tajně těžit Monero.

Hlavním problémem je určení přesného vektoru útoku na šíření tohoto softwaru. Zdá se, že v současnosti jsou útoky omezeny na konkrétní země. To ale neznamená, že se globální ohnisko neobjeví. Linux Rabbit se také spoléhá na Tor a na připojení k serveru s příkazy a s řízením. To ztěžuje sledování hostitele serveru a jeho vypnutí odpovídajícím způsobem. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtině).

Gemini spouští obchodování s Bitcoinem Cash

Kryptoburza Gemini, vlastněná dvojčaty Winklevossovými, oznámila spuštění obchodování s Bitcoinem Cash (BCH). Obchodování začne v pondělí 10. prosince 2018 v 01:00 hod. EST.

Na základě souhlasu Státního oboru finančních služeb v New Yorku (NYSDFS) pro obchodování a správcovství BCH Gemini říká, že po nedávném hard forku BCH bude podporovat pouze Bitcoin ABC (uvedený jako BCH) a ne síť Bitcoin SV – alespoň prozatím. Eric Winer, Gemini engineering VP, říká:

„Pokračujeme v hodnocení Bitcoin SV. V nadcházejících týdnech nebo měsících se můžeme, ale nemusíme rozhodnout o obchodování s Bitcoinem SV. Jakékoliv kryptoměny poslané Gemini přes blockchain, který nepodporujeme, jako je Bitcoin SV (BSV), budou neplatné a nedobytné.”

BCH je pátou digitální měnou uvedenou na Gemini spolu s Litecoinem, Bitcoinem, Ethereem a Zcashem. Gemini v současnosti nabízí BCH jako obchodní pár s každou z těchto měn plus USD. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině).

Mastercard podal patentovou přihlášku pro anonymizované blockchain transakce

Dne 6. prosince podala společnost Mastercard patentovou přihlášku systému na anonymizaci elektronických transakcí prostřednictvím blockchainu. Stručně řečeno, abstrakt patent ho popisuje jako způsob odeslání anonymní transakce prostřednictvím blockchainu. Systém generuje digitální podpis pomocí soukromého klíče a přenáší transakci na jiný uzel v tomto blockchainu.

Mastercard žádost o patent podává v době, kdy se množství dalších společností pokouší vlastnit patenty související s blokchainem. Společnosti, jako například Amazon, Xerox, Bank of America, Square a JP Morgan, rovněž podávají své vlastní návrhy.

Celkově lze říci, že růst blockchainových patentů je pozitivním signálem pro legitimitu technologie. Nicméně tyto patenty jsou také v ostrém kontrastu s kolaborativním a open-source étosem mnohých kryptoměn a blockchainových projektů. Jelikož se rozšiřuje inovace v technologii, společnosti jako Mastercard se budou snažit o to, aby jejich inovace byly chráněny a mohly je zpeněžit. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině).

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img