[Zprávy] Důvody, proč Bitcoin dosáhne hodnoty 30 000 dolarů už tento rok • Korejská banka se obrací k blockchainu…

2
bitcoin roste

Důvody, proč Bitcoin dosáhne hodnoty 30 000 dolarů už tento rok • Před hranicí 10 000 dolarů nás čeká ještě pořádná korekce • Pomůže GlobalCoin od Facebooku kryptoměně Ripple? • ECB se vyjádřila na téma digitální měny kryté centrální bankou • Korejská banka se obrací k blockchainu • Přibude další japonská kryptoměnová burza

Důvody, proč Bitcoin dosáhne hodnoty 30 000 dolarů už tento rok


Jihan Chu, spoluzakladatel společnosti Kenetic Capital, věří, že Bitcoin dosáhne na své ATH ještě před koncem tohoto roku. Své dosavadní ATH by měl „vylepšit“ až o 10 000 dolarů a dosáhnout tedy až na hodnotu 30 000 dolarů. Jihan Chu se tak vyjádřil v rozhovoru pro Bloomberg tento týden. Rovněž věří, že po více než 10 letech na scéně je jisté, že Bitcoin a kryptoměny už určitě nikam nezmizí. Věří, že Facebook, Fidelity nebo JPMorgan pomohou (i když možná nevědomky) Bitcoinu růst. Stejně tak věří i v sílu halvingu nebo zajímavosti investice do Bitcoinu. Při porovnávání s IPO se také vyjádřil, že BTC je nesrovnatelně zajímavější investicí.

Více o tomto vyjádření Jihana Chu se dozvíte na tomto linku: ccn.com (v angličtině)

Před hranicí 10 000 dolarů nás čeká ještě pořádná korekce

Samozřejmě, nemůžeme být pouze jednostranní. I proto nabízíme alternativu k názoru, že Bitcoin poletí na 30 000 dolarů. Tou je pořádná korekce ještě předtím, než se dostaneme na cenu 10 000 dolarů. Korekce a pokles ceny až o 40 % na 5 800 dolarů ještě předtím, než Bitcoin zaútočí na hranici 10 000 dolarů (konkrétně na 9 800 dolarů, které jsou nejbližším cílem), je prý poměrně reálná. Upozorňuje na to například investiční veterán Peter Brandt a další.

Více o těchto zprávách si přečtěte na tomto okdazu: newsbtc.com (v angličtině)

Pomůže GlobalCoin od Facebooku kryptoměně Ripple?

Poté, co JP Morgan vydal svou vlastní kryptoměnu, mnoho lidí očekávalo záhubu Ripple. JPM Coin měl být totiž přímou konkurencí  této aktuální třetí největší kryptoměny. Nestalo se tak a Ripple naopak vypadá být stabilnější a ještě v lepší pozici (zejména mezi bankami) než předtím. A podobná situace teď nastává i u GlobalCoinu, který je také považován za „Ripple killer“ (zabijáka Ripple). Bude tato nově vzniklá kryptoměna od Facebooku skutečně útočit na pozici Ripple? Nebo naopak jen pomůže kryptoměně Ripple k většímu růstu tak, jak se to stalo v případě JPM Coin?

Více o GlobalCoinu se dozvíte, pokud kliknete na tento link: ethereumworldnews.com

ECB se vyjádřila na téma digitální měny kryté centrální bankou

Evropská centrální banka (ECB) se jako jedna z prvních velkých bank otevřeně vyjádřila o možnosti podpořit digitální měnu krytou centrální bankou (CBDC – central bank digital currency). Na toto téma se vyjádřil jeden z hlavních představitelů ECB, Vitas Vasiliauskas. O možnosti CBDC řekl, že i když se to na první pohled nikomu nezdálo, po podrobnější analýze nemůže nikdo oficiálně vyloučit, že CBDC nebude nikdy žádná banka používat. Tato měna by naopak mohla sloužit jako rezervní měna nebo držitel hodnoty v budoucnosti. Sám Vitas Vasiliauskas, který je guvernérem centrální banky Litvy, dokonce uvedl, že právě v této zemi by mohly CBDC začít zkoušet.

Více o CBDC si můžete přečíst, pokud kliknete sem: coindesk.com (v angličtině)

Korejská banka se obrací k blockchainu

Shinhan, jedna z nejstarších a největších bank v Jižní Koreji, začne používat blockchain technologii. Důvod této změny postoje dané banky je přitom jednoduchý. Blockchain je levnější a rychlejší než současné technologie. Změna by se zatím měla týkat pouze procesu zpracování a schvalování půjček. Samotná banka však nevylučuje pozdější využití blockchainu i v jiných odvětvích a v jiných službách. O tom, zda se tak opravdu stane, je prozatím ještě příliš brzy mluvit. Banka totiž nejdřív musí vyzkoušet, jak efektivně blockchain funguje a o kolik jeho nasazení urychlí všechny potřebné procesy.

Více o bance Shinhan a jejích plánech se dozvíte zde: coindesk.com (v angličtině)

Přibude další japonská kryptoměnová burza

Taotao se stane novou japonskou kryptoměnovou burzou. Spuštěna bude již dne 30. května 2019. Alespoň tak uvádí oficiální Twitter účet této burzy. Důvodem tohoto spuštění je stále rostoucí poptávku po kryptoměnových burzách v Japonsku. Taotao bude moci znovu otevřít i díky investici 19 milionů dolarů od společnosti Yahoo! Japonsko. Původně šlo o burzu BitARG, která sice měla všechna potřebná povolení v zemi, avšak chyběly jim finance. Právě finance poskytl gigant Yahoo! Japonsko. Ze začátku bude možnost obchodovat pouze Bitcoin a Ethereum. Postupně by se mělo přidat i obchodování dalších kryptoměn. Mělo by jít o Litecoin, Ripple a Bitcoin Cash.

Více detailů o této burze se dozvíte na následujícím linku: btcmanager.com (v angličtině)

Co číst dále?

5 přehnaných aspektů krypto průmyslu – kde máme klapky na očích?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MantinelLukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

no jo ted se to mnozi tyhlety zpravy, aby se cena hnala nahoru, a co kdyz to nevyjde? Pujdeme jim polejt ksicht? Kecat a shanet hejly umi kde kdo…

Mantinel
Host
Mantinel

Vsadím ptáka na špalek že žádná brutální korekce při ceně 10k (max 20-30%) nás čekat nebude , to jsou jen takové žvásty co jedna baba povídala .Stačili ty blitky co ti pořád psali o korekci pod 2 K až na údajných 1 200 dolarů a podobné s*****y ale každý to viděl v chartu kde bude ideální dno , ještě jsem na dno nenarazili to bude na hranici 1K .