[ZPRÁVY DNE] Češi podle průzkumu preferují pro spoření kryptoměny před Eurem

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Podle průzkumu Češi preferují pro spoření kryptoměny před EuremPlatby za transakce Bitcoinem se snížily také díky sdružování transakcí –  EK hostila diskuzi u kulatého stolu o kryptoměnách – Británie chce regulovat kryptoměny tak, aby to bylo výhodné pro všechny – Uzbekistán bude legalizovat kryptoměny – Circle koupil Poloniex za 400 mil. USD – Hacker vrátil 20 000 ukradených ETH burze Coindash – Thajská burza TDAX přerušila obchodování a registrace

Známé kryptoměny

Češi mají tendenci spořit spíše v kryptoměnách než v Eurech. Alespoň podle výsledků nového průzkumu, který měří postoje vůči jiným měnám než koruně. Když byli dotazováni na záměry získat zahraniční hotovost, dvakrát tolik respondentů uvedlo, že mají zájem koupit bitcoin než uvedlo zájem o nákup dolarů. Celý článek v EN zde. 

Během posledních několika týdnů si mnozí lidé všimli, že transakční poplatky a transakční časy jsou mnohem lepší než před dvěma měsíci, kdy poplatky dosáhly výše 30-40 USD za transakci. Mnoho lidí se diví, proč tyto problémy ustoupily, a někteří se domnívají, že je to způsobeno praxí nazvanou „sdružování transakcí“. Celý článek v EN zde. 

Regulace

Evropská komise dnes uspořádala debatu u kulatého stolu s názvem „Kryptoměny – příležitosti a rizika“, která se zabývala vlivem kryptoměn na finanční trhy a problémy, které vznikají u počátečních nabídek coinů (ICO). Očekává se, že akční plán pro fintech bude předložen Evropskou komisí na začátku března. Celý článek v EN zde.

Britské regulační orgány začaly zkoumat vliv digitálních aktiv na ekonomiku země s cílem regulovat kryptoměnový ekosystém způsobem, který bude výhodný pro všechny zúčastněné strany. Celý článek v EN zde. 

Uzbekistán zahájil cestu k legalizaci Bitcoinů. V souladu s prezidentským dekretem by měl být do konce léta připraven zákon upravující „elektronické peníze“. Střední Asie také plánuje otevřít centrum blockchainové technologie. Výdaje na těžbu v Uzbekistánu patří k nejnižším na světě, protože země je předním výrobcem elektřiny. Celý článek v EN zde. 

Burzy

Americká kryptosměnárna Poloniex dnes změnila své majitele. Po letech fungování ji za 400 milionů USD odkoupila společnost Circle. Mobilní aplikace Circle svým uživatelům umožňuje po celém světě posílat peníze v různých měnách. Dohady o možném odkupu Poloniexu kolují už víc než měsíc, ale až dnes je to oficiální. – Celý článek v SK zde.

Společnost Coindash oznámila, že bylo vráceno 20 000 ETH z adresy peněženky spojené s hackerem, který minulý rok ukradl přibližně 37 000 ETH během ICO společnosti. Celý článek v EN zde. 

Thajská burza TDAX odložila registraci a pozastavila obchodování, zatímco čeká na jasný regulační rámec ze strany úřadů. Zároveň uzavřela svůj účet kvůli chybějící řádné licenci od Bangkok Bank. Celý článek v EN zde. 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

Tak tomu se fakt už musím smát ,nedávno jsem četl článek tipu že Čechy kryptoměny moc nezajímají a ted tu přijde tento nesmysl.

Dariusz Matuszyński

Pokud by Čechy kryptoměny nezajímaly, nebyla by zde jedna z největších koncentrací BTC automatů. Světově jsme něco kolem sedmé příčky. Nemluvě o českých projektech jako je Trezor, Slashpool, atd..

Peppa

Chybí informace, komu patří společnost Circle! Je to fintech startup firem Goldman Sachs a čínského Baidu.

Reklama: