[ZPRÁVY DNE] Bitcoin pod 10 000 USD, i ostatní kryptoměny padají – Poplatky za BTC…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin pod 10 000 USD, ostatní kryptoměny také padají – Poplatky za BTC transakce nejníže za posledních 18 měsíců – Vysoký ruský úředník navrhuje legalizaci kryptoměn – Írán otočil a chce mít kryptoměny pod kontrolou – Přes 20 kryptoburz v Jižní Koreji projde dobrovolnou evaluací – Banka ING potvrdila, že u ní má účet burza Bitfinex – Venezuela nyní plánuje kryptoměnu krytou zlatem – R3 partnerem v iniciativě vyvíjející open-source finanční obchodní síť

Známé kryptoměny

Bitcoin se snaží udržet nad 10 000 USD. Kryptoměna spadla pod psychologicky klíčovou úroveň ve čtvrtek, poslední pokus o zotavení zatím nevyšel. Bitcoin klesl o 5 % na minimální hodnotu 9 796,57 USD, což je nejnižší úroveň za poslední týden. Jde již o druhý den v řadě, kdy jsou kryptoměny v červených číslech. Celý článek v EN zde.

Poplatky za BTC transakce jsou nyní nejnižší za posledních 18 měsíců. Průměrná hodnota poplatku za transakci je v současné cobě nižší než 1 USD. To výrazně kontrastuje s posledním čtvrtletím loňského roku, kdy rostoucí poplatky vyvrcholily na úrovni 34 USD. Hlavním důvodem, proč poplatky od té doby klesly, je fakt, že když bylo odesílání příliš drahé, lidé přestali používat BTC jako měnu. Celý článek v EN zde.

Regulace

Vedoucí Výboru pro hospodářskou politiku ruské Státní dumy navrhl legalizovat kryptoměny s cílem přilákat zahraniční investice. A to dokonce i ze zemí, které participují na protiruských sankcích. Celý článek EN zde.

Íránská islámská republika zjevně změnila názor na kryptoměny, nebo možná objasnila své skutečné stanovisko, které předtím bylo tiskem špatně pochopeno. Je stále obtížnější získat oficiální stanovisko na kryptoměny v této zemi. Íránská centrální banka nyní totiž tvrdí, že hledá způsob, jak “kontrolovat a zabránit používání digitálních měn v Íránu.” Celý článek v EN zde. 

Burzy

Více než 20 kryptoburz v Jižní Koreji souhlasilo s dobrovolným podstoupením evaluace, a to včetně 4 největších burz v zemi: Upbit, Bithumb, Coinone a Korbit. Toto chování je součástí jejich samoregulačního úsilí společně s Korejskou asociací blockchainu. Celý článek v EN zde. 

Nizozemská finanční skupina ING (INGA.AS) potvrdila, že společnost Bitfinex, jedna z největších světových kryptoburz s velkým denním objemem obchodů, má u nich v Nizozemsku bankovní účet. Celý článek v EN zde.

Byznys

Po zahájení prodeje venezuelské státní kryptoměny Petro venezuelský prezident Nicolas Maduro naznačil, že brzy bude uvedena druhá státní kryptoměna, tentokrát krytá zlatem. Celý článek v EN zde. 

Iniciativa zahrnující společnost R3 (konsorcium blockchainu složené z více než 100 finančních institucí), obchodní platformu TradeIX a skupinu předních globálních bank oznámila, že spolupracuje na pilotním spuštění platformy pro financování obchodu. Řešení je založeno na technologii DLT společnosti Corda. Cílem iniciativy nazvané Marco Polo je rozvoj “plně interoperabilní” open-source sítě obchodního financování, která má v úmyslu eliminovat nebo alespoň zjednodušit stávající zpracování papírování v rámci procesů dodavatelského řetězce. Celý článek v EN zde. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Cas na nakup crypta prave zacal. ale take ostatnich pomucek… Ledger konecne za rozumnejsi cenu (edit red. – neuveřejňujeme komerční odkazy)

spot_img