[Zprávy] Charlie Lee chce zlepšit ochranu soukromí Litecoinu • Lepší pozdě než nikdy: Coinbase konečně přidává podporu Bitcoinu do své peněženky…

0
Coinbase karta

Charlie Lee zkoumá technologii zvýšení ochrany soukromí Litecoinu • Lepší pozdě než nikdy: Coinbase konečně přidává podporu Bitcoinu do své peněženky • Poušť Mojave se stává velmi plodným místem pro těžbu Bitcoinu • Švýcarská SIX Group (SDX) otevře nový Blockchain Trading System • Komunita IOTA pomohla chytit hackera, který ukradl MIOTA v hodnotě 11 milionů USD

Charlie Lee zkoumá technologii zvýšení ochrany soukromí Litecoinu


Zakladatel společnosti Litecoin, Charlie Lee zkoumá, jak implementovat Confidential Transactions (CT) pro vylepšení šesté největší kryptoměny světa. Důvěrné transakce (CT) jsou specifické metody, které zvyšují soukromí transakce použitím oslepujících kláves, které mohou rozmazat adresy Bitcoinu a také částky. Lee dále zkoumá i MimbleWimble, což je protokol, který zvyšuje soukromí a škálovatelnost.

Lee se nechal slyšet, že se nyní soustřeďuje na to, aby se Litecoin stal více zaměnitelným a chce také umožnit rozdělit jednu jednotku na menší tak, aby si stále zachovala stejnou hodnotu. Fiat peníze jsou například zaměnitelné, protože bankovky s hodnotou 20 USD jsou zaměnitelné s ostatními bankovkami v hodnotě 20 USD. Jedna bankovka ve výši 20 EUR může být rozdělena na dvě bankovky s hodnotou 10 EUR a naopak bez ztráty hodnoty. Lee dále vysvětluje:


„Funkčnost je jedinou vlastností kvalitních peněz, která Bitcoinu a Litecoinu chybí. Nyní, když je debata o škálování za námi, nás čeká další boj o fungování a soukromí. Technické aspekty se stále zkoumají a my hledáme a zkoumáme řešení, která by nejlépe fungovala pro lidi, burzy a regulační orgány. „


Více se dočtete zde:
https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Doporučení redakce: Největší a nejznámější kryptoměnové burzy (část 1.)

Lepší pozdě než nikdy: Coinbase konečně přidává podporu Bitcoinu do své peněženky

Společnost Coinbase oficiálně oznámila podporu Bitcoin (BTC) v její aplikaci Coinbase Wallet. Nově rebrandovaná peněženka Coinbase, dosud známá jako Toshi, dlouho podporovala pouze Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) a více než 100 000 tokenů ERC20 a ERC721. Nyní mohou uživatelé konečně použít peněženku i jako Bitcoinové úložiště a pro provádění transakcí s ním. Proč to trvalo tak dlouho, není příliš jasné, ale pravděpodobně to má něco společného se SegWitem.

Na rozdíl od standardních webových platforem nebo mobilních aplikací je ukládání Bitcoinu (BTC) v peněžence Coinbase privátní. To znamená, že společnost Coinbase nemá přístup k vašim soukromým klíčům. Peněženka se zařadila mezi přímou konkurenci populárních a uživatelsky přívětivých aplikací pro iOS a Android, které uživatelům umožňují ukládat svá digitální aktiva privátně, bez splnění požadavků KYC (know-your-customer).

Pro ty, kteří by měli zájem o Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC), máme dobrou zprávu, neboť Coinbase se chystá v blízké budoucnosti přidat podporu i pro tyto digitální měny. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Dovolujeme si dále nabídnout: Největší a nejznámější kryptoměnové burzy (část 2.)

Poušť Mojave se stává velmi plodným místem pro těžbu Bitcoinu

Plouton Mining buduje jedním z největších solárních těžebních zařízení pro těžbu Bitcoinu ve Spojených státech. Plouton Mining je startup z Los Angeles, který kombinuje těžbu Bitcoinu s obnovitelnou solární energií. Na 50 akrech půdy, která se nachází v poušti Mojave, založili aktuální výkonný ředitel Ramak Sedigh a pánové Samuel ( „Sammy“) Del Real a Cole Walton společnost, která přináší udržitelnou budoucnost do těžby Bitcoinu. Del Real se k projektu vyjádřil těmito slovy:


„Jak všichni dobře víme, pohybujeme se v odvětví, kde jsou náklady na elektrickou energii překážkou, které čelí snad úplně všichni. Tak jsme se rozhodli vydat trošku jiným směrem a začali jsme se dívat na půdu v ​​poušti. Koupili jsme pozemky v Mojave z důvodu umístění a celkového počtu slunečných dní. Musíme být schopni prosazovat inovace v oblasti udržitelné energetiky prostřednictvím BTC a umožnit také přístup zbytku světa k Bitcoinové síti. „


Zaměření se na obnovitelnou energii není až tak příliš překvapující. V lednové zprávě od CoinShares, která provádí periodickou analýzu prostoru, se můžete dočíst, že až 78 % energie používané k těžbě Bitcoinu pochází z obnovitelných zdrojů. Více se dočtete zde:
https://cryptoslate.com/ (v angličtině)

Švýcarská SIX Group (SDX) otevře nový Blockchain Trading System

Swiss Stock Exchange má v druhém pololetí otevřít své digitální blockchainové obchodování, uvedl člen jejího top managementu.

Jos Dijsselhof, generální ředitel společnosti SIX (SDX), řekl v rozhovoru pro společnost Cointelegraph, že SIX si vybrala digitální platformu, protože se osvědčila jako časově efektivní a lepší, co se týče bezpečnosti na devizovém trhu.

Dijsselhof dále pokračoval slovy, že s tradičním systémem obvykle trvá dva dny, než se kupující stane majitelem akcií. Ale s nadcházejícím systémem celý proces potrvá jen několik sekund, co dělá trh efektivnějším a současně i snižuje možná rizika.

Mezitím předseda společnosti, Romeo Lacher, vyjádřil optimismus, že společnost brzy nahradí celý svůj tradiční obchodní systém za digitální. Konkrétně mluvil o horizontu do deseti let. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtině)

Komunita IOTA pomohla chytit hackera, který ukradl MIOTA v hodnotě 11 milionů USD

Komunita IOTA dokázala pomoci shromáždit dostatek důkazů, které umožnily chytit údajného hackera, který začátkem roku 2018 ukradl tokeny MIOTA za více než 11 milionů dolarů. Podezřelý byl zadržen německou policií ve spolupráci s Europolem koncem ledna.

IOTA na svém blogu uvedla, že je hrdá na spolupráci mezi tolika různými subjekty. To nakonec vedlo k zatčení 36letého muže z Oxfordu v Anglii. Rozsah spolupráce zahrnoval komunitu IOTA (především lidi na kanálu Discord #support či na fóru HelloIOTA), německou policii a také i kryptoburzy, které poskytly cenné informace. Zajištěna byla většina z ukradené částky.

Zdá se, že pachatelé hackování kryptoměn nejsou vždy nedohledatelní a nezjistitelní. S dostatečnou pozorností a komunitním úsilím je možné chytit některé z těchto kybernetických zločinců. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Vitalik Buterin – Centralizované projekty jako EOS a TRON jsou páchnoucí haldy odpadků

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na