[ZPRÁVY] Brzy vyjde první hollywoodský film o kryptoměnách • Kaplička v Amsterdamu byla prodána za 1.2 milionu dolarů v BTC

0
(0)

Brzy vyjde první hollywoodský film o kryptoměnách • Kaplička v Amsterdamu byla prodána za 1.2 milionu dolarů v BTC • Spekulace kolem Tetheru opět nabírají na obrátkách • IMF a Světová banka jsou na cestě k představení vlastní kryptoměny • SEC požádal 2 projekty o odstranění slova blockchain ze své nabídky

Už brzy vyjde první hollywoodský film o kryptoměnách

A už teď můžeme říci, že by nemělo jít o žádný propadák. Vše nasvědčuje tomu, že tvůrci tohoto filmu se ke své roli postavili skutečně vážně, čemuž nasvědčuje vše od profesionálního traileru až po hvězdné obsazení. Ve filmu s názvem “Crypto” si zahrají například Kurt Russell, Luke Hemsworth, Alexis Bledel nebo Jill Hennessey. Film se bude věnovat krom kryptoměn i praní špinavých peněz nebo ruské mafii. Rovněž by měl prozkoumat spojení mezi morálkou, penězi nebo rodinnými hodnotami. Jak to bude ve výsledku celé propojené, se můžete podívat zde.

Více informací se dozvíte, pokud otevřete tento link: trustnodes.com (v angličtině)

Kaplička v Amsterdamu byla prodána za 1.2 milionu dolarů v BTC

Brock Pierce, bývalá dětská filmová hvězda, dnes už však zejména známý podnikatel a podporovatel kryptoměn, koupil přímo v Amsterdamu kapli za 1.2 milionu dolarů prostřednictvím Bitcoinu. K úspěšnému dokončení převodu měl dopomoci švýcarský start-up Nexo, který zprostředkovává platby v kryptoměnách. Brock Pierce konkrétně využil Bitcoin jako záruku, kterou pojistil svou půjčku na koupi dané nemovitosti. V takovém případě jsou kryptoměny uloženy mimo dosah žadatele půjčky. Pierce však musel “odložit” Bitcoin v hodnotě až 3 miliony dolarů (a tedy více než v dvojnásobné hodnotě dané nemovitosti). Jde o opatření společnosti Nexo, které má sloužit jako ochrana před volatilitou kryptoměn.

Více o tomto zajímavém obchodu se dozvíte zde: bitcoinnews.com (v angličtině)

Spekulace kolem Tetheru opět nabírají na obrátkach

Největší stablecoin na kryptoměnovém trhu Tether, je často spojován s různými spekulacemi (často až podvody). Není se však čemu divit. Tether má obrovský vliv na celý trh, jelikož jde o nejvyužívanější stablecoin, což s sebou ale také nese spoustu rizik. A spekulace naznačují, že Tether nemusí dělat svou práci zas tak úplně poctivě (i přes neustálý audit). Jen za poslední týden bylo totiž přidáno do oběhu až 300 milionů dolarů v USDT. To ihned vyvolalo vlnu pochybností o tom, proč se k tomuto kroku Tether rozhodl. Nejčastější výčitkou vůči Tetheru je v tomto případě fakt, že USDT musí být krytý dolarem v poměru 1:1, což by znamenalo, že společnost zastřešující tuto kryptoměnu musela během minulého týdnu odložit 300 milionů dolarů na pokrytí náhlého nárůstu nabídky USDT.

Více podrobností o této znepokojivé zprávě najdete zde: cryptoslate.com (v angličtině)

IMF a Světová banka jsou na cestě k představení vlastní kryptoměny

O velkém zvratu postoje IMF (Mezinárodního měnového fondu) se píše téměř ve všech médiích spojených s kryptoměnami. Není se ale čemu divit. Podpora tak významné a velké finanční instituce, jakou je IMF, by mohla kryptoměny “vystřelit” do mainstreamu (a možná i “to the Moon”). Podle nejnovějších zpráv také přibyl nový finanční gigant, Světová banka, která má v plánu podrobně zkoumat kryptoměny a zaobírat se myšlenkou jejich adaptace (pokud ne přímo i vytvoření vlastní kryptoměny). Prvním pokusem by měl být “Learning Coin,” který budou sloužit pouze členům IMF a Světové Banky k tomu, aby se o kryptoměnách a jejich podstatě naučili co možná nejvíce. Protože však Learning Coin není krytý žádnou měnou, technologií ani výpočty, nemůžeme zatím ještě hovořit o kryptoměně.

Více se můžete dozvědět, pokud kliknete na tento link: cointelegraph.com (v angličtině)

SEC požádal 2 projekty o odstranění slova blockchain ze své nabídky

Naše poslední zpráva je poměrně bizarní. ETF (Exchange-traded funds) společnosti Amplify a Reality Shares měly být vyzvány samotným SECem (Security and Exchange Commision), aby ještě do konce roku 2018 změnily své názvy tak, aby se v nich nevyskytovalo slovo blockchain. Společnost Bloomberg, která informovala o této zprávě, dokonce uvádí, že seznam společností, které změnily svůj název (nebo název svého produktu), měl být mnohem delší.

Více o tomto tématu si můžete přečíst, pokud kliknete na tento link: cointelegraph.com (v angličtině)

Co číst dále?

Bitcoin SV by mohl mít obrovský problém – Binance hrozí vylistováním

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img