[Zprávy] Bitcoin zažil krátkodobý šok – Tetheru hrozí obrovské problémy a další zprávy

0
skaza

Dnešek nebyl pro kryptoměny nijak pozitivní. Problémy kolem Tetheru totiž vyústily v menší paniku na trzích, která se nejspíše podepsala i na chvilkovém propadu ceny Bitcoinu.

Úřady tvrdí, že Tetheru chybí 850 mln dolarů

Aktuálně musí Bitfinex znovu bojovat proti americkým úřadům poté, co prokuratura státu New York obvinila Tether z podezřelého přesunu finančních prostředků na účty Crypto Capital Corp. Opravdu mu chybí takto obrovská suma peněz? O celé situaci i reakci Tetheru na tuto zprávu si můžete přečíst v našem dopoledním článku.

Kde je tedy pravda? Na to si budeme muset ještě počkat. Každopádně to spustilo mnoho negativních vln, na které doplatily také altcoiny. Jak jsou na tom nyní, se můžete podívat ZDE.

Po propadu se cena BTC vrací pomalu zpět

bitcoin-graf-propad-tether

Jak jsme psali výše, domníváme se, že pád o celých 500 dolarů níže, způsobily právě negativní zprávy kolem Tetheru. Kurz se pomalu dostává zpět a tak zbývá už jen doufat, že nepřijde větší pohroma.

Saudi British Bank spustila přeshraniční platby na Ripple

Majed Najm, náměstek generálního ředitele pro korporátní a institucionální bankovnictví, uvedl, že platforma poskytne rychlejší a transparentnější přeshraniční platební služby.

„Tento krok je součástí neustálého úsilí banky poskytovat klientům nejlepší bankovní služby, využívat nejnovější technologie a dostupné globální bankovní produkty, které zákazníkům ušetří čas.“

Loni v září se SABB stala také první saudskou bankou, která se připojila k ekosystému společností Corda R3. Celou zprávu si můžete přečíst v angličtině ZDE.

Nike chce spustit vlastní kryptoměnu – proč?

Přední oděvní a obuvnická značka Nike se údajně snaží spustit vlastní kryptoměnu. Nechala si totiž patentovat u Úřadu pro patenty a ochranné známky Spojených států ochrannou známku „cryptokicks“.

Očekává se, že digitální měna bude použita v jejich internetové platformě NIKE, kde najdete oděvy, obuv a sběratelské předměty. Přihláška uvádí, že je podána s úmyslem „poskytovat digitální měnu nebo digitální token pro členy online komunity“ a používat „nekonvenční měnové systémy“. Celou zprávu v angličtině si můžete přečíst ZDE.

Tabákový gigant Philip Morris odhaduje, že by mohl díky blockchainu ušetřit až 20 milionů

Philip Morris zvažuje použití blockchainu ke sledování kolků na krabičkách cigaret. Tuto zprávu potvrdil mluvčí firmy.

„Philip Morris International se snaží zavést nové technologie, jako je blockchain, aby zlepšil efektivitu, transparentnost a nákladovou efektivnost svého podnikání.“

Nitin Manoharan, generální ředitel fiimy Philip Morris pro technologické inovace nedávno sdělil, že by společnost mohla ušetřit až 20 milionů dolarů snížením administrativních nákladů a omezením podvodů. Celá zpráva v angličtině ZDE.

Z cold walletek Bitfinexu odešlo 89 milionů $

Na závěr ještě poslední zpráva kolem kauzy Tetheru. Zdá se, že něco přeci jen není v pořádku. Podle společnosti Whale Alert totiž před několika hodinami z cold peněženek Bitfinexu odešly kryptoměny za devadesát milionů dolarů. Je možné, že Bitfinex/Tether se takto snaží na poslední chvíli shromáždit dostatek peněz. Ale k čemu? Celou naší zprávu kde se tomuto tématu věnujeme, najdete ZDE.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na