[Zprávy] Bitcoin halving by mohl vyhnat ceny na 50 000 USD • Ethereum 2.0 • Europol chce sledovat krypto • a další novinky dne

8
BTC moon 50000

Pomalu se blížící halving u hlavní kryptoměny začíná vyvolávat spekulace, jaký vliv to bude mít na cenu BTC. Zatím zbývá necelý rok. U Etherea se chystá síť Ethereum 2.0, Europol také nespí a hodlá vyvinout hru o sledování kryptoměn a Litva si chce na kryptoměny došlápnout. A abychom nezapomněli, CCN.com je zpátky. 

Halving u Bitcoinu by mohl vyhnat ceny na 50 000 USD

Příští halving vychází na 20. května 2020. Pomocí jednoduché analýzy, založené na historických trendech by každý analytik mohl snadno předpovědět, že cena Bitcoinu vzroste na nová maxima poté, co k halvingu dojde. Pokud  by cena BTC měla dosáhnout 50 000 USD, marketcap Bitcoinu by musel dosáhnout zhruba 1 bilionu dolarů. To je pouze 2,5 násobek než u předchozího ATH, což není vůbec přehnané.

Tip: Halving – šokující množství investorů vůbec neví o BTC halvingu

Více informací v AJ zde.

Ethereum 2.0

Ještě před halvingem BTC nás na začátku příštího čeká přechod na Ethereum 2.0. Fáze nula Etherea 2.0, která umožňuje Proof of Stake (PoS), bude zahájena 3. ledna 2020, tedy za cca sedm měsíců. Je to přesně 11 let poté, co byl 3. ledna 2009 spuštěn Bitcoin. Justin Drake uvedl jedenácté výročí Bitcoinu jako jeden z důvodů pro výběr tohoto konkrétního data.

Více informací v AJ zde. 

Europol chce sledovat pohyby kryptoměn

Europol podle posledních zpráv vyvíjí hru, na základě které by mohl učit své agenty, jak sledovat pohyby kryptoměn. Tento projekt, který agentura označila za „hru, která se zaměřuje na sledování kryptoměn“, vyvíjí ve spolupráci s CENTRIC (Centrem excelence v oblasti terorismu, odolnosti, zpravodajství a výzkumu organizovaného zločinu), aby pomohl úředníkům při vyšetřování trestných činů, ve kterých jsou zapojeny kryptoměny.

Další info v AJ zde.

Litva se pouští do kryptoměn

Litevský kabinet schválil změny zákona o boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu, které připravilo ministerstvo financí. Zákon se týká páté směrnice EU o praní špinavých peněz (AMLD 5) a doporučení Mezinárodní organizace pro prevenci praní špinavých peněz, která byla schválena v loňském roce, a tyto nové změny zahrnují i společnosti zabývající se obchodem s kryptoměnami. Od nynějška budou provozovatelé kryptoburz a platforem muset dodržovat všechna ustanovení výše uvedeného zákona.

Detaily v AJ zde.

CCN.com je zpátky

Vypadá to, že po vlně protestů a podpory, která se strhla po oznámení jednoho z nejstarších zpravodajských serverů o kryptoměnách, CCN.com, si nakonec majitelé serveru rozmysleli jeho uzavření. Celá situace kolem serveru ale vyvolává otázky, co za tím vlastně stálo a spekulace, že v případě tak velkého a známého serveru to nemohlo být jen snížení návštěvnosti z důvodu posledního update na Googlu.

Více info v AJ zde. 

Co číst dál

Bitcoin pokračuje v sedmiletém trendu, půjde na 9 800 USD?

 

8
Komentujte

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ŽhavičBlábolOndřej JuroškaMaziBegy Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
šašek análník
Host
šašek análník

půjde leda do prdele a ne na 50 tisíc usd prosím vás proberte se .

cohi
Host
cohi

Promluvil múdrý Šašek análník. Tvůj koment má stejnou váhu, jak někdo, kdo píše o tom, že to půjde na $50tis. Takže klídek šášulo:)

Jan
Host
Jan

Ty jdi do prdele nebo aspoň jeden duvod proč by se to nemohlo stát.

Žhavič
Host
Žhavič

Šašek se vyjádřil, nic není nemožné. A už vidím jak si budeš rvát vlasy až bude BTC zpět na 20 K

Begy
Host
Begy

také bych čekal na základě čeho to půjde do kytek.
Takovýhle ničím nepodložený „výkřik do tmy“ nemá žádnou váhu.

Mazi
Host
Mazi

Jako já doufám,že víc jak 50tis. Komentáře,že to tak není možný atd. si strčte někam. Myslím si,že nejsem sám kdo od btc čeká opravdu hodně. Nejsem ani milionář ani protekční synek…takže tohle je věc,která člověku může zachránit život. Opravdu tady jde o život..

Blábol
Host
Blábol

Mazi Sorry ale ty vypadáš jako zoufalec který když si nezašuká tak se zboří svět ale přitom jsou lidi co si v životě nesmočili kangoo aniž by to řešili .

Ondřej Juroška
Host
Ondřej Juroška

parabolícký rust na 100 000