[Zprávy] Bitcoin halving by mohl vyhnat ceny na 50 000 USD • Ethereum 2.0 • Europol chce sledovat krypto • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ledger je údajně zranitelný vůči dvěma novým útokům • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Pomalu se blížící halving u hlavní kryptoměny začíná vyvolávat spekulace, jaký vliv to bude mít na cenu BTC. Zatím zbývá necelý rok. U Etherea se chystá síť Ethereum 2.0, Europol také nespí a hodlá vyvinout hru o sledování kryptoměn a Litva si chce na kryptoměny došlápnout. A abychom nezapomněli, CCN.com je zpátky. 

Halving u Bitcoinu by mohl vyhnat ceny na 50 000 USD

Příští halving vychází na 20. května 2020. Pomocí jednoduché analýzy, založené na historických trendech by každý analytik mohl snadno předpovědět, že cena Bitcoinu vzroste na nová maxima poté, co k halvingu dojde. Pokud  by cena BTC měla dosáhnout 50 000 USD, marketcap Bitcoinu by musel dosáhnout zhruba 1 bilionu dolarů. To je pouze 2,5 násobek než u předchozího ATH, což není vůbec přehnané.

Tip: Halving – šokující množství investorů vůbec neví o BTC halvingu

Více informací v AJ zde.

Ethereum 2.0

Ještě před halvingem BTC nás na začátku příštího čeká přechod na Ethereum 2.0. Fáze nula Etherea 2.0, která umožňuje Proof of Stake (PoS), bude zahájena 3. ledna 2020, tedy za cca sedm měsíců. Je to přesně 11 let poté, co byl 3. ledna 2009 spuštěn Bitcoin. Justin Drake uvedl jedenácté výročí Bitcoinu jako jeden z důvodů pro výběr tohoto konkrétního data.

Více informací v AJ zde. 

Europol chce sledovat pohyby kryptoměn

Europol podle posledních zpráv vyvíjí hru, na základě které by mohl učit své agenty, jak sledovat pohyby kryptoměn. Tento projekt, který agentura označila za „hru, která se zaměřuje na sledování kryptoměn“, vyvíjí ve spolupráci s CENTRIC (Centrem excelence v oblasti terorismu, odolnosti, zpravodajství a výzkumu organizovaného zločinu), aby pomohl úředníkům při vyšetřování trestných činů, ve kterých jsou zapojeny kryptoměny.

Další info v AJ zde.

Litva se pouští do kryptoměn

Litevský kabinet schválil změny zákona o boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu, které připravilo ministerstvo financí. Zákon se týká páté směrnice EU o praní špinavých peněz (AMLD 5) a doporučení Mezinárodní organizace pro prevenci praní špinavých peněz, která byla schválena v loňském roce, a tyto nové změny zahrnují i společnosti zabývající se obchodem s kryptoměnami. Od nynějška budou provozovatelé kryptoburz a platforem muset dodržovat všechna ustanovení výše uvedeného zákona.

Detaily v AJ zde.

CCN.com je zpátky

Vypadá to, že po vlně protestů a podpory, která se strhla po oznámení jednoho z nejstarších zpravodajských serverů o kryptoměnách, CCN.com, si nakonec majitelé serveru rozmysleli jeho uzavření. Celá situace kolem serveru ale vyvolává otázky, co za tím vlastně stálo a spekulace, že v případě tak velkého a známého serveru to nemohlo být jen snížení návštěvnosti z důvodu posledního update na Googlu.

Více info v AJ zde. 

Co číst dál

Bitcoin pokračuje v sedmiletém trendu, půjde na 9 800 USD?

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře