[Zprávy] Binance 6. února zalistuje StableUSD • CoinGate přináší XRP do 4500 on-line obchodů…

0
(0)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Binance naplánovala zalistování StableUSD na 6. února • CoinGate přináší XRP do 4500 on-line obchodů • Druhá největší burza v Německu spustila svou kryptoaplikaci • Malajsie oznámila nové požadavky na regulaci kryptoburz

Binance zalistuje StableUSD již 6. února

Společnost Binance oznámila, že se 6. února v 03:00 UTC, chystá zalistovat StableUSD (USDS) pro obchodní páry BTC/USDS a BNB/USDS. Obchodníci mohou také uložit USDS před zalistováním do seznamu v rámci svých příprav na obchodování.

StableUSD (USDS) je fiatem zajištěný stablecoin, vytvořený firmou Stably. Každý StableUSD je zajištěn americký dolarem, který je držen na escrow účtech řízených regulovanými správci, například Prime Trust. Nezávislá třetí strana, v tomto případě Cohen & Co. rovněž poskytuje pravidelné potvrzení o rezervní bilanci StableUSD.

Nicméně, navzdory optimismu týmu Stable, je prostor pro stablecoiny v současné době vysoce konkurenční. Aktuálně existuje více než patnáct viditelných projektů, které chtějí ohrozit aktuálně vedoucí postavení stablecoinu Tether (USDT) a zaujmout jeho místo. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině)

CoinGate přináší XRP do 4500 on-line obchodů

Platební společnost Crypto CoinGate právě spustila podporu pro XRP, čímž přináší toto digitální aktivum do více než 4500 internetových obchodů.

CoinGate se sídlem ve Vilniusu v Litvě, je kryptoměnovou platební společností, která vznikla v roce 2014. Společnost nabízí širokou škálu služeb zaměřených na blockchain pro firmy a jednotlivce, včetně automatizovaných služeb zpracování plateb a zprostředkování.

Platforma využívá open-source e-commerce PrestaShop, který používají tisíce digitálních obchodů v EU. Kromě technologie XRP podporuje CoinGate i tyto další kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, EOS, Bitcoin Cash, Stellar, Litecoin a Tron. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Druhá největší burza v Německu spustila svou kryptoaplikaci

Boerse Stuttgart, druhá největší německá burza cenných papírů, spustila svou novou aplikaci pro obchodování s kryptoměnami. Bezplatná aplikace, nazývaná BISON, umožňuje uživatelům obchodovat Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a také XRP. Je k dispozici pro zařízení iOS a Android.

Za aplikací BISON stojí tým vývojářů z dceřiné společnosti Sowa Labs GmbH společnosti Boerse Stuttgart Digital Ventures. Podle společnosti Boerse Stuttgart je BISON první německou aplikací na obchodování s kryptoměnami, která je plně podporována tradiční burzou cenných papírů, jež umožňuje jednoduše vstoupit do rozvíjejícího se kryptotrhu.

Zajímavostí je, že BISON je vybaven funkcí Cryporadar, založenou na AI. Tato funkce analyzuje “Crypto Twitter” v počtu 250 000 tweetů za den a snaží se svým uživatelům doporučovat to, co považuje za nejlepší. Více se dočtete zde: https://trading11.com/ nebo zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Malajsie oznámila nové požadavky na regulaci kryptoburz

Regulátoři Malajsie přišli se zcela novým nařízením pro kryptoburzy. Komise pro cenné papíry v Malajsii 31. ledna oznámila, že změní své pokyny o regulovaných trzích tak, aby do seznamu zahrnula i kryptoburzy. Regulátoři potvrdili, že všechny společnosti, které chtějí být v zemi legálně, se musí do 1. března 2019 zaregistrovat u regulátora.

Podle nového nařízení budou muset bitcoinové burzy dodržovat přísnější pravidla než tomu bylo dosud. Nově musí mít odpovídající organizační strukturu organizace s vrcholovými vedoucími pracovníky, kteří musí mít naprosto čisté rejstříky trestů. Rovněž je třeba, aby tito pracovníci disponovali osvědčením o obchodních dovednostech.

Všechny společnosti musí prokázat, že mají kvalitní bezpečnostní opatření a pouze ty, které splní všechny požadavky a jsou považovány za hodné “přispívat k digitální ekonomice” země, dostanou licencí na provoz. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

[NÁZOR] Vzestup a pád DasCoinu – Takto se používa MLM na okrádání lidí

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře