[NÁZOR] Vzestup a pád DasCoinu – Takto se používa MLM na okrádání lidí

7
dascoin

Špatná reklama neexistuje, tak zní známé moudro. A ve většině případů je to pravda. Dobro a zlo je totiž subjektivní věc a to, co někdo vnímá jako katastrofu, může jiný brát jako požehnání. Každé pravidlo má však své výjimky a DasCoin je jednou z nich. Jen těžko totiž lze nalézt něco pozitivního na coinu, který obral desetitisíce důvěřivých lidí o celé jejich úspory.

Disclaimer / Tento článek byl vytvořen za účelem snižování škod, které DasCoin napáchal, a ještě napáchá v České a Slovenské republice. Navzdory všemu totiž i nadále probíhají přednášky a skupina podvodníků se stále snaží zlákat lidi ke koupi DasCoin cyklů. Sdílejte tento článek a pomozte tak bojovat proti tomuto problému.

Další články o DasCoinu naleznete zde.

Problém s podvody v krypto-světě

Krypto-sektor ve většině států není regulován. To mu dává obrovskou volnost. Díky absenci regulací patří kryptoměna a blockchain technologie mezi nejrychleji se rozvíjející odvětví na světě. Bohužel, toto prostředí je přímo ideální pro různé podvodníky. V letech 2016 a 2017 bylo spuštěno mnoho scamů, které do sebe vtáhly hodně nic-netušících lidí. Vidina snadno vydělaných peněz již mnoho obětí přivedla na mizinu.

Rozeznat podvod od seriózního projektu je v krypto-světě velmi náročné, často i nemožné. Mnoho lidí totiž tvrdí, že i zaběhnuté projekty jako Bitcoin, Ethereum nebo XRP jsou pouze obyčejné scamy. Obyčejný člověk tak skutečně nemá šanci rozeznat kvalitní coin od bezcenných scam-tokenů.

Jak DasCoin poškozuje kryptoměny?

DasCoin vytvořila skupina lidí, která se v minulosti angažovala v dalším notoricky známém krypto-scamu – OneCoin. Oba projekty ve své podstatě fungují stejně. DasCoin je však propracovanější. Není prezentován jako kryptoměna. Jde o „decentralizovanou“ platformu, na níž byly založeny různé další projekty. Vše s cílem oblbnout co nejvíce lidí.

Všechny na první pohled vypadají velmi dobře a vedou je lidé s historií v respektovaných firmách. Tedy… aspoň to tvrdí. O DasCoinu můžete najít tolik informací a dezinformací, že kategorizovat je a ověřit by mi trvalo měsíce.

Největší problém DasCoinu je obrovské množství lidí, kteří se nechali nachytat. DasCoin se pomocí extrémně efektivních marketingových technik rozšířil jako virus (více v dalších odstavcích). Ve výsledku tak desetitisíce lidí přišly o své úspory. Tito lidé, jejich rodiny a blízcí už pravděpodobně nikdy nezakoupí žádnou kryptoměnu. Krypto tak ztratilo mnoho potenciálních příznivců.

Jak bezpečně nakupovat kryptoměny?

Společné rysy DasCoinu a OneCoinu

Oba projekty se tváří jako vylepšené verze Bitcoinu s obrovským potenciálem. Svým investorům slibovali, že se z nich stanou boháči. Rozšířili se po celém světě pomocí Multi Level Marketingu (MLM). Do MLM struktury mohl vstoupit prakticky každý, kdo si předtím zakoupil dostatečně mnoho coinů (resp cyklů, které v čase emitují coiny).

Moudří lidé oba projekty již od počátku označili za scamy, v obou případech je však nikdo neposlouchal. Pomocí přednášek a psychologické manipulace si OneCoin i DasCoin našli velkou a oddanou komunitu, která zarytě odmítala jakoukoliv kritiku, dokud nebylo pozdě. Oběma projektům nakonec zlomilo vaz až zakročení vládních autorit.

MLM intermezzo

MLM je geniální nástroj, jak rozšířit povědomí o novém, zajímavém produktu. Kvůli jeho síle ho však často používají podvodníci. První MLM scamy byly velmi jednoduché a dnes bychom je označili za pyramidové hry. „Dej mi peníze a hledej dalších lidí, na kterých vyděláš ty.“

V současnosti je velmi náročné rozeznat scam od reálného produktu. Některé MLM ponzi schémata jsou neskutečně propracované a naplánovány jsou často i na několik let. Jejich tvůrci se ukazují na bombastických přednáškách, občas dokonce dávají rozhovory v televizi! Prakticky z každého MLM spojeného s kryptoměnami se nakonec vyklubal podvod. Proto doporučujeme držet se od MLM na míle daleko, ať už zní jakkoliv dobře!

Nové jméno, cestovní portál a stíhání

Nakonec by bylo vhodné zmínit některé novinky kolem DasCoinu. Mezi ty nejdůležitější patří další přejmenování společnosti, která stojí za celým projektem. Původně známá jako CoinLeaders a později Netleaders, „srdce“ DasCoinu nedávno podruhé změnilo svou značku. Od 1.12.2018 se jmenuje Excelz.

Jaké jsou důvody tak drastické změny názvu? Na listopadové DasCoin konferenci v Dubaji jsme se nedozvěděli žádné pádné důvody. Pravděpodobně jde o pokus zmírnit negativní reklamu, kterou DasCoinu dělá policejní vyšetřování v Polsku.

DasCoinu si konečně začínají všímat i autority a začal dlouhý proces, který skončí (doufejme) odsouzením těchto kriminálníků na mnoho, mnoho let ve vězení. Během tohoto šetření bylo společnosti NetLeaders dosud zabaveno více než 11,6 milionů dolarů.

Po zahájení vyšetřování popularita DasCoinu klesla na historické minimum. NetLeaders (dnes Excelz) se však ještě nevzdávají a představili nové projekty na platformě DasCoin. Patří mezi ně i Digital management hub a cestovní portál.

Mezi další novinky patří změna společnosti, která se stará o zpracování transakcí DasCoinu. Netleaders je (kvůli vyšetřování v Polsku) mimo hru a žezlo převzala nová společnost – Corbilex Services Ltd.

Závěr

Co dodat na závěr? Přednášky o DasCoinu budou v Česku a na Slovensku pravděpodobně pokračovat a propagátoři tohoto scamu můj článek (tak jako ty předchozí) označí za blud. Pokud jste byli na jedné z těchto přednášek, možná jste se dozvěděli, že nic nevím, že jsem jen pisálek, že jim závidím, že jsem idiot…

Samozřejmě! Vždyť jim už rok kazím byznys! Už rok mi vyhrožují žalobou, sbírají podpisy, pomlouvají mě. A teď to začne celé znovu.

Tento článek budu i nadále aktualizovat a pod tuto čáru zveřejním každý výhružný e-mail, který mi přijde. Posílat mi je můžete přes tento kontaktní formulář.


 

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
samslav84AnitaOskaryakoshiMichal Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Tento coin byl houfně poúživan jako vhodná investice různých hloupých multilevlovych skupin zabývajících se rádoby osobních bankéřů. Bohužel opět se ukázalo a potvrdilo kde multilevel vstoupí už trava neroste….

Michal
Host
Michal

Samueli, oceňuji Tvoji snahu znepříjemnit těmto podvodníkům život! Respekt 🙂

yakoshi
Host
yakoshi

Dascoin? Nedáš!

Oskar
Host
Oskar

Držím ti palce, já svůj boj vzdal když jsem se všechny snažil varovat před tím, že bitconnect je scam. To jsem dostával urážek a jak ničemu nerozumím. A víme jak to dopadlo. Lidi když jsou chamtivý nedokážou uvažovat racionálně. A když se scam potvrdí ani neuznají svou chybu a opět hledají důvody jak vinit ostatní. Ačkoli tyto podvody odsuzuju, nelituji ty co se nechali okrást i přes logické varování, že se od jasného podvodu mají držet dál. Bohužel se jedná o velkou část populace a pak se není čemu divit, že vládnoucí vrstvy si myslí, že jsme tupí všichni a… Číst vice »

Anita
Host
Anita

Ahoj, byla jsem na přednášce této společnosti (prosinec 2018). Měla/mám zní stále seriozní pocit a stále přemýšlím o koupi licence.
Chci se zeptat v čem spočívá ten podvod – obrání věřitelů, jelikož zde jsem to nevyčetla/nebo jsem to zřejmě nepochytila.
Ano, zatím funguje DasCoin spíše jako MLM, ale podepsání zajímavých kontraktů, které se již uskutečnili (nejen ve zmíněné Dubaji) mě stále „přesvědčují k věřitelství“ této společnosti.

Moc děkuji za odpověď Anita