[Zprávy] Bakkt zatím nemá výrazný vliv na BTC • IBM nabízí spolupráci Libře • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy se dnes dostaly převážně do červených čísel, Bakkt po prvotním nadšení zatím na cenu BTC nemá až takový vliv, jak někteří očekávali. Více v naší dnešní BTC analýze. Altcoiny se spolu s Bitcoinem potápí dále do červených čísel.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Banky, Burzy

Blockchain

IBM nabízí Facebooku spolupráci a pomoc s Librou

Technologický gigant International Business Machines (IBM) je otevřený pro spolupráci s Facebookem a nabízí pomoc s Librou. CEO IBM pro blockchainové služby Jason Kelley uvedl, že společnost chce urychlit spolupráci a poznamenal, že blockchain je týmový sport. Zdůraznil také otevřenost firmy vůči myšlence spolupráce s Facebookem.

Libra odhalila koš měn a případného chat bota

Facebook odhalil rozdělení koše fiat měn, které budou jistit Libru – a zároveň nabízí inovativní způsob, jak je možné komunikovat s uživateli sítě Libra. Podle zprávy od Der Spiegel Facebook odhalil, že Libra bude navázaná na koš měn, složený z USD (50%), EUR (18%), JPY (14%), GBP (11%) a singapurského dolaru (7%). Čínský jüan mezi nimi není – zákonné platidlo druhé největší ekonomiky světa a domov pro přibližně 160 milionů ze 2 miliard obyvatel světa, kteří nemají přístup k bankovním službám (klíčový cílový trh pro síť Libra na Facebooku).

28 BTC bylo zatím obchodováno v Bakktu

Dosud bylo na burze zobchodováno 28 BTC v hodnotě 280 000 USD. První obchod byl proveden, když byl BTC na ceně 10 115 USD. Od té doby klesl na 9 999 USD. Krátce po spuštění bylo zobchodováno pouze 18 BTC. Ale během několika hodin celkové číslo vyskočilo na 26 BTC a zatím stále roste.

Binance US zahájí zítra obchodování, přidává další kryptoměny

Binance.US, americká pobočka burzovního giganta, dnes oznámila, že umožní zákazníkům obchodovat dalších pět kryptoměn. Při zítřejším zahájení bude burza podporovat šest kryptoměn a jeden stable coin – BTC, BNB, ETH, XRP, BCH, LTC a USDT. Začne přijímat vklady v pěti dalších kryptoměnách – Stellar, Cardano, Ethereum Classic, BAT a 0x. Binance.US minulý týden přijímala vklady šesti kryptoměn a registrace uživatelů v rámci přípravy na první obchodní den. Již dříve společnost oznámila, že občané ze 13 států USA budou vyloučeni z obchodování, včetně občanů státu New Yorku.

Druhá největší německá burza otevírá obchodování s BTC

Druhá největší burza v Německu, Stuttgartská burza, zahájila obchodování s BTC, počínaje dneškem. Digitální burza, pobočka Stuttgartské burzy cenných papírů (BSDEX), bude údajně prvním regulovaným obchodním místem v zemi, kde budou moci investoři obchodovat BTC, aniž by se museli spoléhat na třetí strany.

Bankovní gigant HSBC prohlásil, že blockchain je “gamechanger”

Nově vydaná zpráva bankovního gigantu HSBC označuje blockchain XRP jako potenciální “gamechanger”, který by mohl pomoci „překonat hranice společnosti a existující tržní struktury“. Zpráva analyzuje, jak může distribuovaná účetní technologie (DLT) snížit náklady a rizika ve světě financí. Uvádí XRP blockchain jako přesvědčivou aplikaci DLT na kapitálových trzích, který mohou centrální banky použít k provozu transakcí v reálném čase.

Co číst dále?

Bez regulace Bitcoin na velké burze nebude

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatsohi

To ze po Bakktu pujde cena nahoru si mohl myslet jen nejakej jouda,jak uz bylo receno ti co chteli vstoupit do krypta to udelali uz pred Bakktem.Ano diky Bakktu bude celkove vetsi volume a bude to mit pozitivni vliv na cenu,ale v dlouhodobym horizontu.

spot_img