Bakkt odstartoval, cena ale (zatím) nestoupá

1
bakkt, burza, bitcoin, futures

Dlouho očekávaný start bitcoinové futures platformy Bakkt byl spuštěn před několika hodinami. Bitcoin krátce překonal hranici 10 000 USD, ale nedokázal tuto úroveň udržet příliš dlouho.

Malý objem obchodu

Několik měsíců se netrpělivě čekalo, než se spustí platforma Bakkt. Obchodování s Bitcoin futures začalo fungovat před několika hodinami, ale nedošlo k žádné velké reakci na trhu.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i u nás.

Spuštění Bakktu začalo těsně po 02:00 našeho času, kdy se cena Bitcoinu držela na 10 115 amerických dolarech. Vyobchodováno bylo prozatím pouze okolo 8 BTC.  Můžeme však tento jev považovat za velmi úspěšný, protože by obchody dosahovaly úrovně 1 BTC za hodinu.

Analytici poukazují na to, že je ještě brzo na ukvapené závěry a předpovědi.

Pozor na podvody a scamy

Bakkt zároveň varoval, že se už vyrojili podvodníci, kteří využili situace a slibují například zaslání BTC. Bakkt oznámil v Tweetu, že nikdy nebude vyžadovat citlivé osobní údaje, nebude darovat Bitcoin nebo jakoukoliv jinou kryptoměnu a nebude veřejně publikovat adresu peněženky pro vklady.

Reakce na trhu

BTC po spuštění Bakktu zůstal pouze několik hodin nad úrovní 10 000 USD, poté se sklouzl pod tuto hranici, zpátky na čtyři cifry. Žádný velký boom cen na trhu se tedy prozatím nekoná.

Analytik a obchodník, Cantering Clark, zdůraznil:

„Zeptejte se sami sebe, proč by měl Bitcoin stoupat hned po otevření Bakktu? Ti, kdo se o to zajímali, už v něm dávno jsou.“

Závěr

V době psaní tohoto článku se cena Bitcoinu pohybuje okolo 9935 USD. Altcoiny se povětšinou nacházejí v červených číslech. Zdá se tedy, že prozatím se nekoná žádný bull run, jak někteří očekávali.

Co číst dále

[Zprávy] CEO Bakktu nervózní před začátkem obchodování • CEO BitMexu: BTC za 100 000 USD • a další novinky

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře