Bakkt odstartoval, cena ale (zatím) nestoupá

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dlouho očekávaný start bitcoinové futures platformy Bakkt byl spuštěn před několika hodinami. Bitcoin krátce překonal hranici 10 000 USD, ale nedokázal tuto úroveň udržet příliš dlouho.

Malý objem obchodu

Několik měsíců se netrpělivě čekalo, než se spustí platforma Bakkt. Obchodování s Bitcoin futures začalo fungovat před několika hodinami, ale nedošlo k žádné velké reakci na trhu.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i u nás.

Spuštění Bakktu začalo těsně po 02:00 našeho času, kdy se cena Bitcoinu držela na 10 115 amerických dolarech. Vyobchodováno bylo prozatím pouze okolo 8 BTC.  Můžeme však tento jev považovat za velmi úspěšný, protože by obchody dosahovaly úrovně 1 BTC za hodinu.

Analytici poukazují na to, že je ještě brzo na ukvapené závěry a předpovědi.

Pozor na podvody a scamy

Bakkt zároveň varoval, že se už vyrojili podvodníci, kteří využili situace a slibují například zaslání BTC. Bakkt oznámil v Tweetu, že nikdy nebude vyžadovat citlivé osobní údaje, nebude darovat Bitcoin nebo jakoukoliv jinou kryptoměnu a nebude veřejně publikovat adresu peněženky pro vklady.

Reakce na trhu

BTC po spuštění Bakktu zůstal pouze několik hodin nad úrovní 10 000 USD, poté se sklouzl pod tuto hranici, zpátky na čtyři cifry. Žádný velký boom cen na trhu se tedy prozatím nekoná.

Analytik a obchodník, Cantering Clark, zdůraznil:

„Zeptejte se sami sebe, proč by měl Bitcoin stoupat hned po otevření Bakktu? Ti, kdo se o to zajímali, už v něm dávno jsou.“

Závěr

V době psaní tohoto článku se cena Bitcoinu pohybuje okolo 9935 USD. Altcoiny se povětšinou nacházejí v červených číslech. Zdá se tedy, že prozatím se nekoná žádný bull run, jak někteří očekávali.

Co číst dále

[Zprávy] CEO Bakktu nervózní před začátkem obchodování • CEO BitMexu: BTC za 100 000 USD • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Když jsem se podivoval že se tady před půl rokem cena pohybovala na 13 k a říkal jsem že tj hloupost málem mně tady ukamenovali a hloupaci se vysmívali tomu že mi ujel vlak a proto prudím.
Jestli si někdo myslel že při otevření bakktu poletí hned cena nahoru a on shrabne zisky je naivní. V prvé řadě je třeba vyspat cestující pak můžeme jít nahoru. Znova a znova burza udělá vždy opak toho co si přeje většina.
Naopak bych si tipnul že v prvé řadě půjdou nahoru altcoiny které po růstu btc v pozdější době podpori prodeje těchto altcoiny v další růst jak to bylo z ceny BTC 11k až na hranici 14k

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: