[Zprávy] Antonopoulos: Libra nemá blockchain • Lee: Bitcoin na 40,000 USD • a další novinky dne

8
tom lee

Kromě všudypřítomného Facebook coinu se podíváme na dění kolem kryptoměn Litecoin, Bitcoin a Ethereum a Ripple a i na Binance se dostane. 

Dění kolem Facebook coinu

Nemůžeme vynechat dnešní představení Libry. Zatímco velké společnosti, jako třeba Spotify, Libru vesměs podporují a/nebo jsou rovnou mezi jejími zakládajícími členy a investory (v AJ zde), lídři kryptokomunity jsou vesměs skeptičtější. Třeba Andreas Antonopoulos řekl, že Libra nemá skutečný blockchain.

Více o kryptoměně Libra se dozvíte v našem článku zde.

Lee: Bitcoin by mohl být za 40,000 USD

Tom Lee, známý svými spíše optimistickými prognózami ohledně Bitcoinu, přišel s novou prognózou: Pokud se BTC dostane na 10,000 USD, zapůsobí FOMO a během několika měsíců bude na 40,000.

Informace v AJ zde.

Litecoin oznámil zavedení fyzické debetní karty

Litecoin Foundation dnes na svém blogu oznámila partnerství s burzou Bibox a blockchainovou firmou Ternio, v rámci které spustí vydávání fyzických debetních karet. Pokud máte o kartu zájem, další informace najdete na webu GetBlockCard.com.

Ripple investoval 30 mil. USD do MoneyGram

Ripple usiluje o získání podílu ve svém konkurentovi, firmě MoneyGram, takže investoval celkem 30 mil. USD za akcie svého rivala. Ripple bude mít možnost investovat dalších 20 milionů USD na základě opce. Ripple se tak snaží najít využití pro svůj platební protokol xRapid.

Více info v AJ zde.

Ethereum ztrácí uzly a klesá i těžba

Síť Ethereum neustále ztrácí uzly z důvodu změny chování uživatelů a snížení účasti těžařů. Pozorování v síti pomocí Trustnodes ukazují, že síť Etherea má nyní jen 8,326 aktivních uzlů, oproti dnům, kdy měla i kolem 30,000.

Více info v AJ zde. 

Binance plánuje zavést nové typy tokenů, navázané na BTC a další krypta

Binance plánuje uvést na trh nové typy tokenů s hodnotami navázanými na Bitcoin (BTC) a v budoucnu i na další vedoucí kryptoměny. Důvodem pro navázání aktiv na jiné kryptoměny je potřeba obchodovat s BTC a dalšími vedoucími kryptoměnami na decentralizovaném trhu Binance DEX.

Více info v AJ zde. 

Co číst dál

Decentraland – virtuální ráj, kde se budete bavit i vydělávat 2. část

8
Komentujte

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
11 22PetrTugsKokršpanělRob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Za prvé pochybuji, že by si společnost typu Facebook dovolila vytvořit na legální úrovni digitální měnu bez blockchainu. To by nikdy nikdo neschválil a automaticky by se jednalo o SCAM s mimořádnými následky pro Facebook. Za druhé hluboká decentralizace a veřejná dostupnost NEJSOU vlastnosti blockchainu. Pouze se blockchain tak dá realizovat. Nechci se zastávat této mince. Libru řadím mezi shitcoiny, ale nějakou víceméně centralizovanou formu blockchainu tato mince bez pochyby má.

Tugs
Host
Tugs
Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Se nedivým že Ethereum ztrácí uzly a klesá i těžba když tržní cena pomalu 30 miliard a Ethereum na hodnotě 270 dolarů , inflační tokeny v tak malém trhu jako jsou kryptoměny znamená spíš záhubu .Za poslední 2 roky se vytěžilo kolem 4 milionu nových ETH což na takovém malém trhu to je hodně znát že cenu to znehodnocuje když nejsou investoři a ti tam ani nepůjdou když to nebude dělat procenta .

Petr
Host
Petr

Kokr…..
15.12 byla cena eth 90 usdt dnes 270 .. .
Což je za 7 měsíců 200% to je málo?

Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

ale tu se bavíš o spekulativním tradingu pro ně to je 200% ale co ti co si mysleli že nakoupili levně za 300- 400 usd hodl ti jsou v řiti o proti těm co nakoupili Bitcoin za 15 k , jaká je šance že eth dosáhne hodnot 1 k to je větší šance že btc dosáhne těch 15 k . tu jde o to že těch nových 4 mega eth na trhu jeho ceno snížilo což na tak malý trh z kryptem může mít eth v budoucnu velký problém , možná už ho má ted .

Petr
Host
Petr

Kokr…. no nejsem si jistý ale eth bylo kolem 100milionu teď říkáš že je o 4 mil více . No za mně to je naředěni o 4 % což si myslím že je velmi málo až zanedbatelné.

No a ti co nakoupili na 400 mohli ředit cenu na 100.
Navíc pokud Btc vyletí na 10k 12k pro eth bude 440 480 cílová takže bych se toho nebál.
Hejlove se řídí grafy a fomo, ti neřeší stavební kameny a už vůbec ne dění kolem

Petr
Host
Petr

Všichni tady zase tleskají btc na 40k 50k a jak je vše ok . A cena roste . Opět a zase nikdo neřeší SEC. Přitom ten má rozhodnout do 10 dnů. A může dát takový koment kamery btc pošle klidně i na 6k. A ano může ho take poslat i za 12k.

11 22
Host
11 22

Spotreba energie jen pro BTC a BTCSV se za dva roky zvysila 15x !!! … pouzivanim kryptomen pomahate devastovat planetu … https://digiconomist.net/bitcoin-energy-consumption