[Zprávy] • Trhy dnes prudce propadly během slyšení ohledně Libry • Winklevoss: Bitcoin je víc než digitální zlato • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Kryptotrhy dnes prudce propadly, podruhé tento měsíc. Bitcoin se propadl aktuálně o více než 8% na současných cca 7 500 USD a altcoiny strhl s sebou. Většina altcoinů se propadla také o více než 5%, některé i téměř o 10%. Podle některých názorů za pádem stojí nervozita trhů kvůli dnešnímu slyšení Marka Zuckerberga ohledně Libry. Trhy se propadly i během minulého slyšení ohledně Libry. Více se dozvíte v našich analýzách zde: BTC/USD a NEO.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Zuckerberg: Facebook se stáhne, pokud neobdrží souhlas amerických regulátorů

Na kongresovém slyšení 23. října, generální ředitel a zakladatel Facebooku Zuckerberg zopakoval závazek společnosti nezahájit svůj plánovaný projekt kryptoměny, dokud nedostane souhlas od amerických regulačních orgánů. Zuckerberg přednesl svá prohlášení před Výborem pro finanční služby sněmovny reprezentantů, kde ho zákonodárci grilovali na různých aspektech činnosti společnosti, včetně Libry, datových praktik a zpracování nenávistných projevů na platformě. Více se dozvíte v podrobném článku, který vyjde zítra.

Cameron Winklevoss: Bitcoin je více, než digitální zlato

Cameron Winklevoss, spoluzakladatel populární kryptoburzy Gemini, říká, že Bitcoin je víc než jen digitální zlato. Zatímco Bitcoin je běžně zmiňován jako digitální ekvivalent úložiště hodnotných aktiv, jako je zlato, Cameron Winklevoss věří, že kryptoměy mají daleko více co nabídnout. Podle spoluzakladatele Gemini je Bitcoin „zdrojem pravdy“.

Velryba přesunula 1 537 BTC z Coinbase do “Hodl wallet” těsně před pádem ceny

Twitter účet Whale Alert (@ whale_alert) oznámil masivní převod BTC z Coinbase na neznámou peněženku. Celkem bylo přesunuto 1 377 BTC  (v hodnotě přes 12,2 milionu USD) na externí peněženku – pravděpodobně na HODL. Adresa však byla v minulosti docela aktivní a prošlo jí už celkem 95 767 BTC. Jak někteří uživatelé Twitteru odpověděli, zdá se, že to naznačuje, že jsme nyní v období akumulace.

Garlinghouse: Zuckerberg si vzpomněl s Librou pozdě

Zatímco američtí politici grilují Zuckerberga během jeho posledního vystoupení před Výborem sněmovny reprezentantů USA pro finanční služby, CEO Ripple Brad Garlinghouse se pokouší objasnit, že koncepty, které přináší projekt Facebooku Libra, nejsou nové. V rozhovoru pro Fox News Garlinghouse říká, že zatímco může souhlasit s některými Zuckerbergovými výroky, nesouhlasí s tím, že Libra je nová myšlenka. „Rozdíl je v tom, že technologie, o nichž se mluví, jsou už dnes na trhu. Ripple je americká společnost, která tyto technologie používá již řadu let. Celosvětově máme více než 200 zákazníků. “

Co číst dál?

Indie se připojuje k USA a dalším zemím – k Libře zaujala skeptický postoj

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře