23.10.19 Technická analýza BTC/USD – Nepodléhejte panice, všechno je naprosto v pořádku !

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Rene C.
Pokud se Vám moje analýza líbí, tak mě můžete kontaktovat prostřednictvím Twitteru. Můžete se také přidat do mé soukromé skupiny na telegramu a využít tak pravidelné, každodenní update Bitcoinu a altcoinů. Vstup do mé soukromé skupiny je zpoplatněný 25 XRP/ měsíčně, za tento poplatek dostanete skoro 90 analýz za měsíc.

Většina čtenářů kryptomagazínu.cz zná můj dlouhodobý pohled na současný vývoj Bitcoinu, pro ty, kteří neznají můj názor, si dovolím menší rekapitulaci. Z dlouhodobého pohledu je nejsilnější úrovní rezistence v oblasti 10 760 – 11 685 USD. Tato zóna je platná od ledna 2018 a je velmi silná, přičemž nejsilnější je úroveň 11685 USD. To je klíčová úroveň současného vývoje a formování ceny Bitcoinu před očekávaným bull runem. Právě tato hodnota nám v budoucnu ukáže kdy nastal skutečný run, který bude testovat ATH.

Střednědobý trend……………….downtrend
Dlouhodobý trend………………..rychle slábnoucí uptrend

Pod touto silnou rezistencí se začala formovat současná korekce, v důsledku selhání weekly svíček. Právě pod touto rezistencí se vytvořila weekly formace double top, se kterou mnoho odborníků nesouhlasí. Nicméně tato formace měla tz. neckline v úrovni 9 533 USD, což byl v tu dobu silný support. V době formování ceny nad supportem 9 533 USD jsem upozornil na to, že proražení neck line bude znamenat pohyb k úrovni 8 700 – 7 600 USD. První prodejní nápor zatlačil cenu na měsíční úroveň 7 725 USD. Nicméně od té doby trh čtyři týdny jen konsolidoval v úzkém pásmu 8 055 – 8 373 USD. I přes krátkodobý návrat na hodnoty 8 700 USD jsem stále opakoval, že trh by měl jít k úrovním 7 600 – 7 290 USD. Spousta mých čtenářů může potvrdit, že jsem se této myšlenky držel celou dobu.

No a dnes to konečně přišlo, cena Bitcoinu spadla k úrovni 7 293.55 USD (Bitstamp). Prakticky se zatím držíme této původní predikce z letošního srpna a není důvod panikařit. Otázkou zůstává, co můžeme od tohoto vývoje dál očekávat. Z mého pohledu má trh tento týden splněno a pravděpodobně nepůjdeme pod 7 280 USD. Jestli to bude platit i pro příští týden, tak na to si musíme počkat do neděle, až zavře současná weekly. Zatím jsme v polovině týdne, ale už musíme také počítat s koncem měsíce.

Konec měsíce celou situaci dost komplikuje, neboť se nacházíme blízko monthly levelu 7 725 USD, který trh prorazil dnešní daily svící. Já sice předpokládám, že cena se začne vracet zpět k úrovni 8 000 – 8 700 USD. Ale také předpokládám, že ten návrat k 8 700 USD nebude možná moc rychlý právě díky blížícímu se konci měsíce. Velmi pravděpodobně se tento týden budeme pohybovat v oblasti 7 600 – 8 000 USD. Ještě dnes nebo během zítřka by mělo dojít k návratu do této zóny 7 600 – 8 000 USD, kde by mohla cena začít opět konsolidovat. To však může přetrvat až do konce příštího týdne, protože teprve příští čtvrtek končí měsíc.

Takže pokud se do konce dne vrátí cena nad 7 750 USD, tak to bude dobré znamení, že obchodníci mají zájem ukončit současnou korekci vzniklou v úrovni 10 000 USD. Mě tedy bude zajímat vývoj dnešní daily svíce, případně vývoj během zítřka. To bude první indicie, která mi řekne, jak by mohl vypadat konec týdne. A konec týdne mi zase naznačí, jak by mohl vypadat konec měsíce. Takže odpovědět hned teď, co bude dál, je zatím velmi komplikované. Nicméně se domnívám, že ještě dnes, nebo během zítřka se bude trh snažit vrátit cenu k úrovni 7 800 USD.


Co číst dále?

Fidelity Bitcoin Custody je nyní přístupné všem kvalifikovaným investorům


Disclaimer: Tato analýza neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy. Zde pouze vidíte, jak uvažuji nad trhem já. Váš pohled se nemusí shodovat s tím, jak na trh nahlížím já!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

16 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře