[Zprávy] • Tether chystá nový ¥ stablecoin • Insta-Buy služba vyprodala BTC během prvního dne • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Bitcoinu se dnes podařilo udržet po včerejším propadu těsně nad 10 000 USD, aktuálně je za 10 192 USD. O možném výhledu se dozvíte více v naší analýze BTC. Altcoiny se snaží následovat a s klesající dominancí BTC by se jim mohlo podařit prorazit. Další info v našem článku a analýze LTC a ADA.

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Tether zvažuje nový stablecoin, navázaný k čínské měně

Společnost Tether navrhla vytvoření nového stablecoinu, navázaného na čínský jüan, který by využil čínské poptávky po obchodování a kryptoměnách.

BiboxEurope má velký úspěch se službou Insta-Buy

Společnost BiboxEurope zaznamenala obrovskou poptávku po své službě Insta-Buy, která byla zřízena ve spolupráci se společnostmi VISA a MasterCard. Společnosti BiboxEurope se podařilo prodat všechny nabízené Bitcoiny (BTC) a Ethereum (ETH), které měla k dispozici pro okamžité nákupy za garantované fiat ceny.

Coinbase Wallet nyní poskytuje přístup k dapps i přes desktop

Coinbase Wallet lze nyní připojit k libovolnému stolnímu prohlížeči. To poskytuje nový způsob interakce s decentralizovanými aplikacemi neboli dapps. Coinbase Wallet je mobilní aplikace pro ukládání kryptoměn, většinou tokenů založených na Ethereum, ale také obsahuje prohlížeč DAPP pro vyhledávání a interakci s dapps. Když někdo interaguje s dapp na Coinbase Wallet, může pomocí aplikace podepisovat transakce. Nyní mohou uživatelé používat stejný postup také v prohlížečích pro stolní počítače. To je možné prostřednictvím softwaru WalletLink, softwaru, který propojuje mobilní zařízení s dapps ve stolních prohlížečích. WalletLink vytvoří QR kód, který naskenujete pomocí telefonu a propojíte obě zařízení. Jakmile jsou propojeny, vytvoří se zabezpečené připojení, které umožní použít telefon k podpisu jakékoli transakce.

Libra bojuje s regulacemi a Čína tak může závod o prvenství vyhrát

USA, Čína a Evropská unie se obávají digitální měny Facebooku. Podle čerstvých zpráv se však nyní Čína chystá předběhnout svého konkurenta a vydat vlastní kryptoměnu dříve, než bude debutovat samotná Libra. Jak zveřejnil místní čínský zpravodajský kanál China Daily 20. srpna, nejmenovaní odborníci se domnívají, že je stále více pravděpodobné, že Peking uvede digitální měnu centrální banky (CBDC) jako první.

Tři BTC a LTC adresy na seznamu zakázaných adres v USA

Americké ministerstvo financí zařadilo na černou listinu Bitcoin (BTC) a Litecoin (LTC) adresy tří čínských jednotlivců. Tito tři jedinci byli velkými dodavateli drog a používali kryptoměny k převodu prostředků mimo finanční systém. Nicméně BTC obsažené v adresách již nejsou „bez cenzury“, protože mince mají „poskvrněný“ původ. Třetí strany, jako jsou burzy, mohou odmítnout mince, pocházející z těchto adres.

Co číst dále?

Jak profitovat z volatility

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: