[Zprávy] • Skupují Číňané BTC ve velkém? • Britský berňák chce zpětně zdanit krypto • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět • Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po krvavé středě Bitcoin bojuje...

[Večerní souhrn článků] • Šéf MicroStrategy drží BTC v hodnotě 235 milionů USD • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Bitcoin se nadále dnes snažil dostat nad 12 000. Na chvíli se to i povedlo, ale poté následoval pád zpět k hranici 11 700 USD. Zajímavé je, že altcoiny se nepřidaly k růstu, naopak, spíše krvácí, až na výjimky (viz níže). Litecoin po růstu těsně kolem halvingu už také padá. Více v naší analýze zde.

Kryptoměny

Regulace

Skupují BTC Číňané?

Bitcoin měl dnes na asijských trzích monumentální ráno. Dosáhl 10% nárůstu a zároveň třítýdenního maxima. Zajímavé je, že v Číně aktuálně došlo ke snížení úrokových sazeb poprvé za 10 let. Zdá se, že Číňané skupují Bitcoin ve velkém.

Tip: Obchodní válka s Čínou eskaluje, jak na situaci vydělat?

Poptávka po Bitcoinu ve Venezuele roste

Vzhledem k tomu, že Venezuela stále čelí velmi vážným ekonomickým problémům, občané této země se stále více obracejí ke kryptoměnám z nutnosti a zoufalství. Minulý měsíc burza typu peer-to-peer, LocalBitcoins, dosáhla svého největšího obchodního objemu v zemi, když hyperinflační kurz národní měny dosáhl ohromujících 10 milionů procent. Podle nedávné předpovědi MMF se venezuelská hyperinflace zvýšila od roku 2018 z 9,02% na 10 000 000%. Centrální banka země provedla některé dočasné změny v měnovém systému, které, jak doufají, sníží toto číslo pod milion, ale většina venezuelských občanů úplně ztratila víru v národní měnu a obrací se k alternativám.

Britský berňák chce zpětně zdanit zisky z kryptoměn

HM Revenue & Customs, britský daňový úřad, vyvíjí tlak na kryptoměnové burzy, aby odhalily jména zákazníků a historii transakcí, aby se pokusil získat zpět nezaplacené daně. Dopisy, požadující seznamy zákazníků a transakční údaje, přistály na prahu nejméně tří burz, které obchodují v U.K. – Coinbase, eToro a CEX.IO, uvedly zdroje. Žádná z těchto tří společností situaci zatím nekomentovala.

Hester Peirceová (SEC) nabádá, aby dostaly kryptoměny větší prostor pro inovace

Zástupce americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Hester Peirceová říká, že kryptoprostor vyžaduje určitou volnost pro inovace. Podle Peirceové by úřady jako SEC měly přestat s „regulacemi kvůli zásluhám“ a měly by umožnit účastníkům trhu rozhodnout, zda konkrétní aktivum stojí za investici.

Bloomberg: Kryptoměna Wallmartu může získat potřebná povolení, na rozdíl od Libry

V nedávném článku Bloomberg uvádí, že Cowen, společnost poskytující finanční služby, počítá s tím, že kryptoměna, na kterou řetězec supermarketů Walmart nedávno podal žádost o patent, získá mnohem vřelejší příjem od regulačních orgánů a bank než Libra.

Co číst dále?

Obchodní válka s Čínou eskaluje – jak na situaci vydělat?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře