06. 08. TA: LTC/USD – Co čekat po halvingu a jaká je predikce ceny do konce roku?

0
graf, svíčka

Podíváme se na účinnost halvingu v praxi. Jelikož odměna klesla z 25 na 12,5 LTC – tedy o polovinu – čeká se od halvingu postupem času navyšování hodnoty Litecoinupro jeho „vzáznost“.

Litecoin – co čekat?

Kód Litecoinu obsahuje „zákon“, který v průběhu času snižuje odměnu pro těžaře o polovinu. Litecoin odměny se snižují každých 840 000 bloků, což vychází na cca každé 4 roky. Odměna v neděli byla za vytěžený blok 25 LTC, od pondělí to je už pouze 12.5 LTC. Jedná o běžný proces, který Potřebují kryptoměny pro své fungování, aby nedocházelo k inflaci měny, jelikož se snižuje její nabídka.

Podíváme se na účinnost halvingu v praxi.

Rychlost tvorby nových mincí LTC se od pondělí razantně snížila, a tedy počet LTC vytěžených po halvingu by nemusel stačit na poptávku. V Ekonomické řeči to znamená, že poptávka bude převyšovat nabídku, která bude na trhu a LTC bude nabývat na vzácnosti.

Kupující, ve snaze koupit nedostkové zboží, v tomto případě LTC, budou muset nastavit vyšší nákupní cenu, než byla např. včera. Tolik o teorórií halvingu a jeho navyšování hodnoty v praxi. Podívejme se tedy, co by mohlo nastat na grafu a jak to ovlivní LTC hodnotu v USD do konce roku.

predikce ceny LTC do konce roku

Nyní se LTC obchoduje za cca 95 USD s denním objemem asi tří miliard dolarů. Cena se pohybuje níže, než za červnových 145 USD, ale výše než v prvním kvartálu, kdy průměrně stál 60 USD. Podpory, které vidíme na grafu, ať support line nebo supporty, říkají, že existuje pravděpodobnost růstu LTC k 150 USD za kus.

Podle mě to teď po halvingu nebude to pravé a snad se brzy LTC vrátí znovu nad 100 USD za kus, no dávám tomu tak měsíc max. když se cena pohne výše. Predikce počítá se 150 USD do konce roku, i za předpokladu toho, že bude BTC růst v mé predikcí k 18 000 – 20 000 USD.

Bullish teorii by mohla podpořit i teorie Elliott Impulce Wave, kde bychom ve správnosti této teorie měli vidět 5. vlnu růstu. Je pravdou, že v EW nesedí mírně 3. loni, která by měla být nejdelší. No stává se to jen v cca 80 – 90% případů. Tato teorie by dokonce mohla predikovat cenu LTC nad 150 USD a odhad je 168 USD.

Zdroj: https://coinmetrics.io/

Záver

Toto je můj osobní pohled na LTC a jeho vývoj. Po zohlednění vyhlídky pokračování bull marketu nejen na Bitcoinu, ale v menším rozsahu, než tomu bylo v 2017, jsme v bull marketu i na většině párů altcoin / USD. Možnosti k investování na trhu jsou, ale i jinde. Je zde množství coinů, které teprve bude čekat nějaký ten hard fork, mainnet či pálení mincí nebo halving, vybírat si je rozhodně z čeho. No pokud jste fanouškem LTC, nemuseli byste ho po halvingu hned zatratit. Jeho čas rozhodně znovu přijde.

Hodně štěstí při obchodování přeje Ján Kopil

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále?

FED chystá nový platební systém – strašák pro kryptoměny?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na