[Zprávy] • Našel se soupeř pro Libru? • Rakuten otevírá Rakuten Wallet • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Díky dobrým zprávám o schválení Bitcoin futures pro BAKKT vystoupal Bitcoin k částce 10 700 USD a dobrá nálada se odrazila i na trhu s altcoiny, které jsou také převážně v zelených číslech. Více info v analýze zde.

Kryptoměny

Burzy

Erik Finman, nejmladší bitcoinový milionář, chce soupeřit s Librou

Mladík Erik Finman, který vydělal miliony díky včasné sázce ba Bitcoin jako dvanáctiletý, zahajuje soupeření s projektem Libra od Facebooku. Finman, který se tituluje jako „nejvlivnější dospívající podle časopisu TIME“ tvrdí, že Wall Street Journal a Forbes budou psát o této události. Včera Finman údajně investoval do MetalPay, platformy pro peer-to-peer platby, o které věří, že porazí Bitcoin.

O Libře se nyní debatuje ve Švýcarsku na nejvyšší úrovni

Libra je opět na výsluní po stínu předchozích zpráv, že nemusí vůbec dojít k jejímu spuštění, pokud regulační orgány neschválí tento projekt od Facebooku. 18. srpna 2019 delegace šesti úředníků, vedená Rep. Maxine Watersovou odletěla diskutovat o Libře se švýcarským federálním komisařem pro ochranu a informace, Adrianem Lobsigerem. Maxine Waters z House Financial Committee, která otevřeně vyzvala Facebook, aby zastavil Libru, vede delegaci při konzultacích se švýcarskou vládou. Vzhledem k tomu, že sdružení Libra je založeno ve Švýcarsku a je regulováno vnitrostátními orgány, tento krok nepřekvapuje. Facebook však může být mírně zklamán, že jejich nejsilnější kritik je v centru diskusí. David Marcus, vedoucí Calibry, ujistil regulátory, že Facebook se zdrží vývoje a Libra nebude spuštěna, dokud nebudou regulátoři spokojeni. Toto ujištění očividně pro Kongres znamenalo jen velmi málo, protože se rozhodli předložit návrh zákona o zákazu bankovnictví velkých technologických firem.

Tip: Kdo je David Marcus, šéf Calibry, která stojí za Librou? 

Klienti zkrachovalé burzy QuadrigaCX chtějí po auditorech z EY odpověď

Uživatelé nyní zaniklé kanadské kryptoburzy QuadrigaCX požadují další informace týkající se nedávné ztráty 103 BTC. Jako nezávislá třetí strana v tomto sporu byla jmenována jedna z velkých auditorských společností Big Four – EY (dříve označovaná jako Ernst & Young). Ey v té době oznámila, že „Quadriga neúmyslně převedla 103 Bitcoinů v hodnotě přibližně 468 675 USD na cold peněženky Quadriga, k nimž společnost v současné době nemá přístup.“ V současné době by částka v BTC měla hodnotu 1 milion USD. Ani šest měsíců po nehodě auditor zatím neposkytl žádné užitečné informace o tom, jak ke ztrátě došlo.

Japonský gigant Rakuten nyní otevírá vlastní Rakuten Wallet

Japonský gigant Rakuten právě oznámil spuštění své mobilní aplikace Rakuten Wallet. Uvedení na trh přichází o dva měsíce později, než se původně očekávalo, s tím, že aplikace se poprvé objeví u uživatelů systému Android, než bude vydána na iOS „později“, ačkoli existují plány oznámit datum vydání verze pro iOS v září. V současné době se zdá, že aplikace podporuje pouze japonský jazyk. Kromě toho jsou v aplikaci k dispozici pouze tři kryptoměny – Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ethereum (ETH).

Co číst dále?

Binance odhaluje vlastní kryptoprojekt, nazývá se Venuše

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře