[Zprávy] • Microsoft vyvíjí AI na ETH blockchainu • Litecoin halving zítra • a další novinky dne

0
zprávy, novinky, události

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Závěr víkendu se nesl ve znamení býčího trhu. Bitcoin aktuálně atakuje 11 000 USD. U Litecoinu se očekává halving během zítřka, cena zatím oproti některým předpokladům padá. Více informací v naší analýze.

Kryptoměny

Technologie

Burzy

  • Binance nabízí až 200 USD v BNB coinech za článek do jejich akademie

Čínská státní banka otočila a nyní tvrdí, že BTC je legální a jednou z nejtvrdších měn

V Číně došlo k tomu nejméně očekávanému zvratu a nyní se zdá, že Čínská centrální banka naprosto otočila a od teď podporuje přední digitální měnu. Centrální banka zveřejnila info grafiku, která nejen vysvětluje historii BTC, ale také to, proč představuje tu nejtvrdší formu peněz, kterou lidé doposud vynalezli.

Elliptic vyvjí seznam původu jednotlivých BTC

Pokud se snažíte prát peníze, nepoužívejte Bitcoiny. Elliptic, britská společnost poskytující monitorovací řešení blockchainu pro dodržování předpisů, se spojila s vědci z MIT-IBM Watson AI Lab, aby vytvořila veřejný datový soubor legálních a nelegálních bitcoinových transakcí. Protože každý fragment Bitcoinu lze sledovat prostřednictvím blockchainu, nový dataset umožní téměř každému identifikovat mince, které pocházejí z nezákonných zdrojů.

Libra by mohla ohrozit zejména fiat měny

Podle bývalého zaměstnance Bank of Japan (BoJ) by kryptoměna od Facebooku mohla být v mnoha zemích pro fiat měny přímo škodlivá. Regulační agentury se obávají dopadů, které by tato digitální měna mohla mít na trh. Pokud se Libra bude  využívat více, než suverénní měna konkrétní země, může být vážně narušena měnová politika země. Tento problém by mohl ovlivnit země se slabšími měnami, jako je Venezuela, Argentina nebo Zimbabwe. Všechny tyto země mají černé trhy pro cizí měny a v posledních desetiletích také zaznamenaly vysokou míru inflace.

Prezident PayPalu potvrdil, že Libra bude spuštěna v roce 2020

Dan Schulman, prezident PayPalu, potvrdil, že kryptoměna Libra bude spuštěna začátkem roku 2020 a zároveň potvrdil, že PayPal bude také součástí tohoto projektu. Dále poznamenal, že věří, že Libra bude stabilní a inkluzivní možností pro finanční systém, protože technologie blockchainu může pomoci zapojení více lidí.

Samsung hlásí nárůst zájmu o mining chipy

Ve své druhé čtvrtletní zprávě zveřejněné 31. července 2019 vykázala společnost Samsung provozní zisk přibližně 5,57 miliard USD z prodeje 47,42 miliard USD. Ještě zajímavější však je, že společnost uvedla, že očekává, že toto číslo poroste ve druhé polovině roku 2019 kvůli nárůstu poptávky po vysoce výkonných počítačových čipech (HPC), zejména těch, které se používají pro těžbu kryptoměn.

Microsoft oznámil AI projekt založený na ETH blockchainu

Microsoft odhalil nový projekt umělé inteligence využívající blockchain Etherea. Společnost plánuje decentralizovat umělou inteligenci tím, že lidem umožní snadný přístup, sdílení a provozování modelů strojového učení pomocí Etherea.

Binance nabízí až 200 USD v BNB coinech za článek do jejich akademie

Podle tweetu od Binance můžete poslat článek do Binance Academy a získat odměnu až 200 USD v BNB coinech.

Co číst dále?

Bitcoin může znovu raketově vyletět, uvádí největší britský deník The Sun

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na