[Zprávy] • Lee: Misery index naznačuje brzký růst ceny BTC • Stellar plánuje airdrop za 120 mil. USD • a další noviny dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Začátek týdne byl ve znamení propadu Bitcoinu zpátky k hodnotě 10 000 USD a dokonce došlo ke krátkodobému proražení tohoto psychologického bodu na 9 961 USD. Další informace najdete v naší analýze zde. Aktuálně se většina altcoinů veze také po červené směrem dolů.

Kryptoměny

Technologie

Banky, Burzy

Lee: Misery index vykazuje brzký růst ceny BTC

Index Bitcoin Misery Index (BMI) od společnosti Fundstrat je technický ukazatel, založený na ziskovosti průměrných obchodů. Vysoké skóre indexu poukazuje na radost investorů, zatímco nízké skóre ukazuje, že většina investorů je „nešťastná“ a trh je obtížné orientovat. BMI v průběhu několika měsíců pomalu klesal, spolu s náladou na trhu. BMI klesl ze 67 na přibližně 53. Analytik Tom Lee z Fundstratu poukázal na to, že BTC mělo „nudné“ léto, ale s indexem pod 50 jsou možné dramatičtější pohyby nahoru.

Stellar plánuje airdrop ve výši 120 mil. USD

Je tady alespoň nějaká dobrá zpráva pro příznivce altcoinů – jeden z nejplodnějších kryptoprojektů oznámil, že brzy bude zahájen masivní airdrop. Stellar Development Foundation plánuje rozdat celkem 2 miliardy XLM v hodnotě neuvěřitelných 120 milionů USD.

Start-up našel a opravi chybu v kódu Libry

Vývojáři, kteří pracují na spuštění OpenZeppelin, auditorská společnost třetích stran specializující se na kryptoměny, objevili a opravili chybu v open source zdrojovém kódu kryptoměny Libra od Facebooku.

Aplikace na nákup BTC na lightning network

Platební platforma Breez představila novou funkci, která umožňuje nákup Bitcoinů na lightning network přímo z mobilní aplikace. Tato funkce, umožněná díky partnerství se zprostředkovatelem fiat-to-crypto brokerem MoonPay, je k dispozici uživatelům ve 35 zemích. Platební protokol „Layer 2“, který funguje jako další vrstva na blockchainu, vnímá mnoho lidí v blockchainovém průmyslu jako řešení problémů se škálovatelností BTC. Experti ovšem varují, že tato technologie je zatím pouze experimentální a uživatelé mohou potenciálně ztratit peníze během transakcí kvůli neobjeveným chybám.

Amazon poskytuje klientům kvantovou blockchianovou databázi

Technologický gigant Amazon oznámil novou službu pro společnosti, které potřebují super bezpečnou databázi, Amazon QLDB (Quantum Ledger Database). Konkrétně se databáze propojuje s aplikacemi, ve kterých více stran pracuje s centralizovaným důvěryhodným oprávněním, aby existoval úplný a ověřitelný záznam transakcí.

Coinbase má nového víceprezidenta společnosti

Kryptoburza Coinbase jmenovala Dana Yoo jako svého nového viceprezidenta. V Coinbase nahradí Yoo Emilii Choi, dříve viceprezidentku pro obchod, data a mezinárodní vztahy po jejím povýšení na hlavní provozní ředitelku ve společnosti. Yoo bude pracovat na obchodních operacích společnosti Coinbase.

OKEx podporuje hard fork ETC Atlantis

V příspěvku na blogu zveřejněném 10. září společnost OKEx oznámila, že burza podpoří hard fork ETC, která se odhaduje na 12. až 13. září 2019 ve výšce bloku 8,772 000. Společnost OKEx varovala v oznámení, že během plánovaného období by uživatelé měli uložit své ETC předem u společnosti OKEx, protože burza bude řešit související technické problémy. Účty uživatelů ETC nebudou ovlivněny.

Co číst dále?

Bývalý americký kongresman varuje před regulační nejistotou kryptosektoru

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře