[Zprávy] • Kryptotrh se propadá • Wikipedia se přidává k Brave • Ether je halal • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Dnešek je ve znamení větších či menších propadů napříč celým kryptotrhem. Bitcoin se propadl hluboko pod 10 000 USD a aktuálně se pohybuje okolo 9 700 USD. Více se dozvíte v naší video analýze. Altcoiny jsou také téměř bezvýhradně v červených číslech. Další informace zde (Altcoiny na dně, kdy se konečně odrazí?).

Kryptoměny

Burzy

Zajímavosti

Wikipedia se přidává k Brave browseru

Wikipedia, 7. nejnavštěvovanější web na světě, je nejnovější web, který se připojil k Brave prohlížeči jako ověřený vydavatel. Wikipedia nyní bude moci přijímat dary v Basic Attention Tokenech, což by mohlo významně zvýšit příjmy této neziskové organizace.

Ether je halal

Kryptoměry mátly muslimské učence už několik let. Debaty se obecně týkají postavení měny: zásady práva šaría zakazují lichvu – půjčování peněz za účelem dosažení zisku prostřednictvím úroků – a dávají přednost tomu, aby byla výměna zboží zajištěna fyzickými aktivy, jako je zlato. Kryptoměny obvykle nejsou podloženy fyzickými aktivy a lidé mohou prostřednictvím úroků dosahovat obrovských zisků, což způsobuje rozruch v islámské finanční komunitě. Ale nový dokument, vydaný začátkem tohoto měsíce, by mohl konečně poskytnout určité vodítko. Prominentní muslimští učenci vydali dokument, který potvrzuje, že nativní kryptoměna Ethereum, ether, ve skutečnosti vyhovuje právu šaría.

Crypto Bitlord vyhrožuje forkem XRP

Kryptoinfluencer, který vytvořil petici a vyzval Ripple k zastavení prodeje XRP, nyní říká, že je připraven forknout třetí největší kryptoměnu. Crypto Bitlord řekl svým 102 000 stoupencům na Twitteru, že on a jeho příznivci vytvoří alternativu k XRP Ledger za 60 dnů, pokud Ripple nepřestane prodávat své podíly. “Konečně, lidé to začínají brát vážně!” “Pokud nepřestanou dumpovat XRP, dalším krokem bude převzetí komunity. … To je slib !! ”

OKEx plánuje novou krypotburzu

Společnost OKEx plánuje posílit své operace novou burzou, ve spolupráci OKEx a Fintech z Maltské burzy cenných papírů [OKMSX]. Tato nová burza bude využívat odborné znalosti společnosti OKEx v oblasti digitálních aktiv a zabezpečení. Je důležité si uvědomit, že společnost OKEx požádala o licenci pro investiční služby a jejím cílem je uvedení do provozu v Q1 2020.

Satoshi Freeathlon se konal tento víkend poprvé

První Satoshi Freeathlon oficiálně skončil tento víkend, během něhož skupina sedmi nadšenců do Bitcoinu prohloubila své atletické schopnosti cestováním ze švýcarského „Crypto Valley“ v malém městě Zug ve Švýcarsku do Mnichova v Německu – 355 km dobrodružství celkem. Tým s názvem “Team Satoshi”, který se zaměřil na podporu Bitcoinu, se pustil do dobrodružství ve snaze zvýšit pozitivní povědomí o Bitcoinech.

Co číst dále?

Kryptoburza na Telegramu? Aneb co potřebujete vědět o Button Wallet

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img