[Zprávy] • Dominance BTC se blíží 70% • Akreditiv pro blockchain od HSBC • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Dnes trhy otočily a téměř všechny kryptoměny jsou v zelených číslech. Bitcoinu se konečně povedlo dostat zpátky nad 10 000 USD. Ovšem zatím je ještě brzy na to, abychom zjistili, zda jde o dlouhodobější trend. Více se dozvíte v naší analýze.

Kryptoměny

Burzy, banky

Dominance Bitcoinu na kryptotrzích se blíží k 70%

Navzdory nedávnému poklesu ceny BTC se dominance BTC nadále zvyšuje. V době psaní této zprávy se klíčová tržní metrika poprvé tento rok blíží k 70%, což znamená, že opět téměř všechny investice na kryptotrzích směřují k tomuto digitálnímu aktivu. O Bitcoin je největší zájem, ale ostatní kryptoměny také rostou. 

Justin Sun z Tronu obviněn z “kupování” tisíců followerů na Twitteru

Josh Rager, komentátor kryptotrhů, obvinil zakladatele Tronu Justina Suna z “kupování” 5 000 až 6 000 followerů na Twitteru denně. Aby dokázal své tvrzení, zveřejnil Rager screenshoty z agregátoru statistik Twitter SocialBlade, které podle všeho ukazují, že profil  Suna nedávno uvítal průměrně 5 000 nových followerů denně. Otázka nyní je, jak se k tomuto obvinění Sun postaví, ale tohle nevypadá ve světle posledních událostí kolem této kryptoměny moc dobře. 

HSBC vydala první akreditiv

HSBC udělila první akreditiv, pro transakci na bázi blockchainu a to v čínských jüanech. Při přeshraniční transakci exportoval výrobce elektroniky MTC Electronics se sídlem v Hongkongu zásilku produktů LCD do své mateřské firmy Shenzhen MTC. Platforma blockchain umožnila stranám vyměňovat si elektronické dokumenty do 24 hodin místo obvyklých pěti až deseti dnů, které jsou vyžadovány pro tradiční výměnu dokumentů. Velké banky se probouzejí a zjišťují, v čem jsou přednosti kryptoměn a blockchainu.  

Turecká kryptoburza se stala oficiálním partnerem národního fotbalového týmu

Jak bylo odhaleno na Redditu, turecká kryptospolečnost nedávno podepsala sponzorskou smlouvu s fotbalovým klubem, který bude uvádět logo této firmy na týmových dresech pro aktuální sezónu 2019/20. A minulý týden odhalili angličtí Premier League Manchester City své vlastní oficiální blockchain partnerství. Kryptoměny se začínají objevovat i ve fotbalu, to by mohlo pomoci masovému rozšíření. 

Binance koupila kryptoplatformu JEX

Největší kryptoburza na světě v pondělí oznámila, že získala JEX, kryptoplatformu, která nabízí služby pro přímé obchodování i obchodování s deriváty. Získaná firma bude rebrandována jako Binance JEX a nabídne derivátové produkty uživatelům Binance, včetně futures, opcí a kontraktů. Burza také nabídne futures pro pár BTC / USDT s až 20x pákovým efektem. Binance rozšiřuje své pole působnosti poslední dobou velmi rychle, až agresivně. Zdá se, že tady vzniká další velký globální hráč. 

Co číst dále?

Argentina: Kontrola kapitálu občanů!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img