[Zprávy] • Bitcoin stále nedokázal prorazit 9 500 USD • Turecko plánuje vlastní kryptoměnu na 2020 • a další novinky

0
zprávy

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. Pozor – od zítra budou zprávy vycházet k obědu, tak ať je nepropásnete. Můžete si nastavit upozornění zvonečkem dole na stránce nebo nás sledovat na Facebooku. 

Trhy

Dnes se Bitcoin pokusil znovu o proražení hranice 9 500 USD a opět se pokus nezdařil. Trh nyní čeká na další výraznější pohyb. Altcoinům se však stále relativně daří a vykazovaly dnes růst, rekord z top 20 dnes drží Stellar s růstem kolem 18% za jeden den. Více se dozvíte v našich analýzách zde: ZRX/USD a XLM/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy

Technologie

Turecký prezident oznámil státní kryptoměnu na rok 2020

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že vláda by měla dokončit testování digitální měny národní centrální banky (CBDC) v roce 2020. Plánuje se, že digitální lira, založená na národním blockchainu, bude vydávána centrální bankou.

Transakce na Binance Chain budou nyní sledovatelné pomocí CipherTrace

Transakce na Binance Chain jsou nyní sledovatelné pomocí CipherTrace. Největší kryptoburza na světě podle obchodního objemu oznámila v úterý, že využije zpravodajské nástroje CipherTrace, analýzu praní špinavých peněz a podporu svého vlastního rozvinutého blockchainu, který je základem Binance DEX (decentralizované burzy) a tokenu BNB. CipherTrace v tiskové zprávě uvedl, že bude podporovat kontroly AML „institucionální“ úrovně pro klienty a pokračovat v dlouhodobém partnerství mezi oběma firmami.

Burza Gemini bude automaticky generovat daňové přiznání

Americká kryptoburza Gemini chce pomoci svým uživatelům pohodlně vyhovět daňovým požadavkům. Gemini tak použije technologii od firmy Sovos k automatizaci daňových formulářů a záznamů. Očekává se, že toto řešení sníží potenciální lidské chyby a zajistí automatické aktualizace systému podle předpisů.

Huobi se přidává k Poloniexu, Binanci a Bittrexu se zákazem obchodování pro americké občany

Huobi oznámila, že uživatelé v USA nebudou moci používat platformu kvůli zákonům a předpisům a že účty uživatelů v USA budou postupně zavřeny, aby se zabránilo dalšímu obchodování. 13. listopadu budou všechny uživatelské účty občanů Spojených států na Huobi zmrazeny, což znamená, že od tohoto okamžiku bude obtížné dokonce vybrat vlastní prostředky z těchto účtů.

Binance otevírá vklady pro obchodování s ruským Rublem

Po nedávné návštěvě CEO Binance Changpenga Zhaa v Moskvě začala společnost Binance nabízet přímé vklady a výběry ruských rublů. Uživatelé nyní mohou převádět peníze prostřednictvím svých debetních karet, kreditních karet nebo z účtů AdvCash, které fungují jako nová platební služba.

CoinGecko zavádí nástroj pro sledování kryptoderivátů

Agregátor dat CoinGecko přidal novou službu, sledování rostoucího počtu produktů kryptoderivátů. Firma v současné době uvádí seznam přibližně 100 produktů, jako jsou trvalé swapy a futures z více než 20 burz s deriváty, a pokrývá datové body, jako je cena, úrok, základ, sazby financování, datum vypršení platnosti a objem obchodování. Uvedené deriváty lze také prohlížet třemi samostatnými způsoby, včetně izolace produktů od konkrétních burz.

Co číst dál?

Blockchain a umělá inteligence rozpoutají revoluci – tvrdí indický ministr obrany

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na