[Zprávy] • Bitcoin stále klesá • USA zvažují zákon proti vstupu Big Tech do financí • a další novinky dne

0
news zprávy novinky

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce (podrobnosti ke každé zprávě najdete pod shrnutím):

Trhy

Kryptoměny

  • Ripple získal podporu španělské banky Santander, aplikace One Pay FX nyní podporuje platby mezi UK a Polskem, klienti mohou přesunout až 10 000 EUR denně bez poplatků.

Burzy

Regulace

Blockchain

Ripple získal podporu španělské banky Santander

Španělský bankovní gigant Santander přidává nový platební koridor k aplikaci One Pay FX, digitálnímu bankovnímu programu Ripple. Aplikace nyní podporuje platby mezi Spojeným královstvím a Polskem. Aplikace umožňuje zákazníkům banky Santander přesunout až 10 000 EUR denně mezi oběma zeměmi s nulovými transakčními poplatky.

New York udělil dvě licence poskytovatelům kryptofinančních služeb

Americký stát New York udělil licence na poskytování kryptofinančních služeb dvěma dceřiným společnostem začínajícího poskytovatele kryptoderivátů, firmě Seed CX. Seed Digital Commodities Market (SCXM) a Zero Hash, patřící Seed CX, obdržely BitLicense, a Zero Hash má také licenci na převody peněz.

Demokraté v USA chtějí odstavit Big Tech od vydávání vlastních kryptoměn pomocí zákona

Mnozí se ptali, zda velké korporace (Big Tech) budou chtít někdy najít způsob, jak narušit finanční průmysl. Někteří američtí zákonodárci tomu nyní chtějí zabránit. Návrh zákona, který by znemožnil velkým technologickým společnostem vydávání vlastních digitálních měn, nebo aby působily jako finanční instituce, je podle agentury Reuters připraven ve Výboru pro finanční služby pod vedením Demokratů. Návrh legislativy navazuje na oznámení z minulého měsíce, že Facebook a 27 dalších partnerů plánuje v příštím roce vydat vlastní kryptoměnu nazvanou Libra.

Americké ministerstvo financí se také obulo do Bitcoinu, podpořilo Trumpa

Tajemník ministerstva financí Spojených států Steven Mnuchin sdílí obavy prezidenta Donalda Trumpa o využití kryptoměn k financování nezákonné činnosti a zdůrazňuje úlohu prosazování předpisů FinCEN s ohledem na organizace zabývající se kryptoměnami. Mnuchin se takto vyjádřil na tiskové konferenci, která se konala 15. července. Mnuchin nazval použití kryptoměn pro financování nezákonné činnosti otázkou ohrožení národní bezpečnosti a tvrdí, že na tento účel byly použity miliardy dolarů.

Velká Británie chce přísnější regulace pro kryptopodniky

Vláda U.K. vypracovala akční plán zaměřený na boj proti finančním trestným činům, který podle vyjádření bude zahrnovat „akci zaměrenou na kryptoaktiva“. Ministerstvo financí a ministerstvo vnitra mají za cíl přepracovat způsob, jakým se řeší hospodářská kriminalita, budovat lepší spolupráci mezi vládou, donucovacími orgány a soukromým sektorem. Tento plán s cílem bojovat proti podvodům, praní špinavých peněz, úplatkářství a korupci doma i v zahraničí dostane podporu ve výši 6,5 milionu GBP od bank Barclays, HSBC UK, Lloyds Banking Group, Nationwide, RBS a Santander UK.

Největší jihokorejský poskytovatel platebních karet získal patent na platební systém založený na blockchainu

Shinhan Card, největší poskytovatel platebních karet v Jižní Koreji, získal patent na platební systém, založený na blockchainu. Podle zpráv The Korea Times dceřiná společnost Shinhan Financial Group oznámila, že vyvinula službu „world-first“ založenou na technologii blockchain, která nabízí funkce kreditních karet, včetně stanovení limitů výdajů, měsíčních splátek a plateb obchodníkům.

Samsung Electronics se spojuje s dalšími jihokorejskými firmami pro využití blockchainu

Jihokorejští technologičtí giganti, včetně telekomunikačních společností, giganta Samsung a velkých bank, se spojili, aby pracovali na projektech využívajících technologii blockchain. Hlavním cílem konsorcia je vytvořit blockchainovou síť pro zavedení služeb mobilní autentizace. Telekomunikační firmy, které budou spolupracovat se Samsung Electronics, jsou SK Telecom, KT a LG Uplus. Ke konsorciu přistoupily také dvě banky: KEB Hana Bank a Woori Bank. Kromě toho bude Korea Exchange přispívat na společné projekty prostřednictvím své pobočky IT služeb nazvané Koscom. Podle oznámení konsorcia umožní nová mobilní autentizační služba založená na technologii blockchain uživatelům zajistit ochranu vlastních dat. Spotřebitelé také získají možnost bezpečně ukládat na svém smartphonu informace, které vydávají instituce a společnosti.

Co číst dál?

Technická analýza: 15. 07. Bitcoin – Bearish a bullish scénáře, kde obchodují velcí hráči?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na