[Zprávy] • Bitcoin spadl pod 8 000 USD • Samsung Pay spolupracuje s RippleNet • a další novinky

5
zprávy, události

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z uplynulého víkendu, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během víkendu došlo k menším výkyvům cen kryptoměn, aktuálně se Bitcoin propadl těsně pod hranici 8 000 USD a altcoiny jsou také veskrze v červených číslech a mírně ztrácí. Více se můžete dozvědět v našich analýzách: LTC a XLM zde, ADA/USD zde a německého DAX indexu, který má vliv i na naši ekonomiku, tady.

Pokud máte nějaký coin, na který byste si rádi přečetli TA od našeho analytika, dejte nám vědět do komentářů. 

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Regulace

Bitcoin se propadl pod 8 000 USD

Poté, co se BTC dlouhou dobu obchodoval v regionu lehce nad 8 000 USD, k večeru se opět podíval směrem dolů a na většině hlavních burz se dostal pod 8 000 USD. Tato sestupná dynamika vedla většinu analytiků k tomu, aby se v nejbližší době zaměřili na nižší minima, ale BTC má ještě jednu poslední úroveň krátkodobé podpory, než dojde k rozhodujícímu zlomu pod hranici, ve které se pohyboval posledních několik dní a týdnů.

Lee: Bitcoin je pro institucionální investory příliš malý rybník

V současné době pochází většina peněz v bitcoinech od nadšenců a velryb – ne už tolik od velkých společností a institucionálních investorů. Mnozí doufali, že Bakkt to změní. Zdá se však, že minimálně do dnešního dne se to nestalo. Co by mohlo přivést institucionální investory k BTC? Podle Thomase Leeho je prostě zatím Bitcoin pro tyto investory příliš malý. Lee se vyjádřil, že Bitcoin ještě potřebuje prostor k růstu. To by mohly zajistit patřičné, jasné a přehledné regulace.

Samsung Pay spolupracuje se členem sítě RippleNet

Samsung Pay, mobilní platební služba jihokorejského technologického gigantu Samsung, se dohodla na spolupráci s platební platformou Finablr, členem RippleNet společnosti Ripple, s cílem nabídnout uživatelům přeshraniční platby Money Transfer.

Bankomatům v Hongkongu dochází hotovost a lidé kupují bitcoiny

Obyvatelé Hongkongu hlásí, že mnoha bankomatům docházejí peníze. Demonstranti se řadí do front, aby vybrali prostředky, protože se obávají, že čínská vláda může začít sledovat digitální platby a zmrazovat aktiva. Mohou kryptoměny poskytnout alternativu? Před čtyřmi dny společnost BeInCrypto informovala, že objem obchodování s bitcoiny v Hongkongu v poslední době vzrostl na nejvyšší úroveň, která byla kdy zaznamenána na LocalBitcoins. Zlom přišel najednou, jako by poptávka zdánlivě explodovala přes noc. Zdá se však, že nyní existuje pravděpodobné vysvětlení – bankomatům po celém městě zřejmě docházejí peníze.

I přes striktní regulace ICO a kryptoburz v Jižní Koreji dochází k prudkému rozvoji blockchainových firem

Navzdory přísné regulaci jak ICO, tak kryptoburz, pomáhají jihokorejské úřady také kryptoprůmyslu a implementaci technologie blockchain ve veřejném sektoru. Například město Busan, druhé největší město v Korei, vytváří místní digitální měnu, která bude používána v každodenním životě lidí. Mohla by toto být cesta i pro ostatní země?

Co číst dále?

[Breaking] Z 1134 peněženek zmizely Bitcoiny, prsty v tom mají lidé z Trezoru – kauza standarta je tady!

5
Komentujte

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PetrJaydee11 2212 Hej Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
12 Hej
Host
12 Hej

Hm špatný… nesplnila jste třídní úkol a nepřesvědčila jste dostatek užitečných i***tů, aby odevzdali dobrovolně vydělané peníze …

11 22
Host
11 22

vyteckovavat slova, ktere jsou tzv. „terminus technicus“, vypovida o slabe inteligenci cenzora … https://cs.wikipedia.org/wiki/I***t

Petr
Host
Petr

Prosím kde berete tu jistotu že instituce již nevlastní a nebo nenakupuji btc? Za a ti chytří nakupovali kolem 3,5k .za b každý týden se dovídáme o přesunech na peněženkach. A za c proboha tady lidí nakupovali id 10k do 14 k a vy jste všichni tleskali že jedem nav50k 100k a všem jste tady radili kupovat za 14k a ti co byli proti jako já jste se smáli že mi ujel vlak dneska tady máme můj první záchytný bod k nákupu za 7,8 k a vy všichni prefikujete propady a dopo nekupovat. Takže za 14k nakupovat a za 8… Číst vice »

Jaydee
Host
Jaydee

taky jsem vcera nakupoval za 7800 a myslim ze na tu 7500 se v klidu dostaneme 🙂

Petr
Host
Petr

Ni nevím za situace je jiná než před rokem . Dneska už každý ví že těch 20k potenciál má. Ale pro jistotu kdyby zase nějaká velryba udělala vyplách 2 minutový já stojím mimo jiné i na 6,6 a 6,2k ale bude to asi jen přání.