[Zprávy] • Bitcoin na 70% dominanci a 2% cenovém maximu • Coinbase oznámila podporu pro Tezos • a další novinky dne

1
novinky, zprávy, události

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Bitcoin dosáhl téměř 70% dominance na trhu a zdá se, že pokračuje v pomalém, ale poměrně jistém růstu, i přes menší propady. Na druhou stranu altcoiny se stále nemohou chytit a spíše propadají hlouběji do červených čísel. Více informací v naší analýze zde.

Kryptoměny

Burzy

Technologie

Regulace

Cena BTC je v posledních dnech na 2% maximech

Bitcoin existuje cca 3870 dní. Pokud tedy pouze 63 dní uzavřelo na vyšší ceně,  než 6. srpna 2019, znamená to, že jsme v současné době na top 2% ceny BTC vůbec. Převážná většina z těchto 63 dní, které se uzavíraly výše, je samozřejmě seskupena kolem historického maxima v prosinci 2017. Tehdy to byl vrchol ICO bubliny, přičemž hlavní média podporovala přehřívání ceny BTC. Další dny přišly teprve nedávno, v červnu a červenci letošního roku, kdy BTC vyšplhal krátce nad 13 000 USD.

Litecoin oficiální měnou MMF?

Spoluzakladatel společnosti Litecoin, Xinxi Wang, nedávno tweetoval, že Mezinárodní měnový fond (MMF) konečně uvedl LTC jako platební token. Data pocházejí ze zprávy MMF, kde se Litecoin nazývá digitálním způsobem platby. Komunita LTC však vyjádřila své silné pochybnosti. Přestože byl Litecoin skutečně zmíněn jako příklad, tak MMF jej pravděpodobně oficiálně neuznal. I přes to ale regulační orgán tím ukazuje, že je připraven uznat v budoucnu legitimitu kryptoaktiv, na rozdíl od jiných agentur, které tvrdí, že kryptoměny nemají žádnou vnitřní hodnotu.

Coinbase oznámila podporu pro Tezos

Hlavní kryptoburza Coinbase oznámila, že nyní podporuje obchodování Tezosu (XTZ) na svém webu i ve verzích aplikace Coinbase pro Android a iOS.

Etihad Airlines chce zavést blockchain na sledování distribuce

Národní dopravce Etihad Airways Spojených arabských emirátů se spojil s platformou založenou na blockchainu pro cestovní odvětví Winding Tree, aby prozkoumal, jak může blockchain pomoci při distribuci.

Allianz pracuje na vlastním ekosystému, založeném na blockchainu

Německý gigant v oboru finančních služeb Allianz Global Corporate & Speciality SE (AGCS) vyvíjí ekosystém založený na blockchainu, který usnadní přeshraniční platby pojištění pro jeho firemní zákazníky.

Německá firma získala 750 mil. EUR investici také díky blockchainu

Německá společnost Dürr, jedna z předních světových strojírenských firem, si zajistila půjčku na udržitelnost ve výši 750 milionů EUR, přičemž úrok je spojen s jejím ekologickým výkonem. Půjčka využívá syndikovanou úvěrovou platformu založenou na blockchainu. Proces konsorcia byl také digitalizován a podporován blockchainem.

15 zemí se spojuje, aby vytvořily monitorovací systém pro kryptoměny

Patnáct zemí nastínilo plány na vývoj systému, který pomůže monitorovat transakce krypto aktiv a zabránit tak praní peněz a jiné trestné činnosti. Země, včetně členů skupiny G7, Austrálie a Singapuru – spolu s celosvětovým orgánem proti praní špinavých peněz, Financial Action Task Force (FATF) – mají podle zprávy japonské mediální společnosti vyvinout systém, který bude shromažďovat a sdílet podrobnosti transakcí od jednotlivců. Podle zprávy je jejich krátkodobým cílem do roku 2020 ohlásit podrobná opatření a v dlouhodobém horizontu systém spustit o několik let později. Po zavedení bude systém řízen soukromým sektorem.

Co číst dále?

Přibližně 300 adres drží 80% všech USDT coinů

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Martin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

zase s křížkem po funuse,když XTZ otáčím na CB už 4tý den.. 😀