[Zprávy] • Bakkt oznámil BTC opce schválené CFTC • XRP je opravdová měna na rozdíl od Libry • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Po včerejším drsném pádu se kryptotrhy začínají pomalu vzpamatovávat. Bitcoin se zatím stále pohybuje kolem 7 500 USD. Více se dozvíte v našich analýzách zde: 0x/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Blockchain / Technologie

Investoři Telegramu souhlasili s oddálením spuštení TONu na 30. 4. 2020 a odmítli vrácení svých investic

Investoři do tokenů Gram společnosti Telegram, které měly být uvedeny na trh do konce tohoto měsíce, souhlasili s odložením spuštění blockchainu Telegram Open Network (TON) do 30. dubna příštího roku. Investoři do projektu Telegram se rozhodli zůstat s firmou a to navzdory nedávnému příkazu americké Komise pro cenné papíry a burzu na zastavení nabídky tokenů této platformy pro zasílání zpráv.

Americký kongresman: “XRP je opravdová kryptoměna, na rozdíl od Libry”

Komunita kolem XRP má další důvod k radosti poté, co americký kongresman z republikánské strany, Ted Budd ze Severní Karolíny, označil XRP za „skutečnou kryptoměnu“ spolu s BTC a ETH, které jmenoval v pořadí podle jejich tržní kapitalizace. Na rozdíl od nich, řekl kongresman, Libra není kryptoměna.

Bakkt oznámil spuštění regulovaných opcí na Bitcoin

Den poté, co Bakkt zaznamenal svůj nejvyšší bitcoinový měsíční termínový obchod s futures, platforma oznámila, že udělala další krok vpřed s uzavřením smlouvy o poskytování bitcoinových opcí. Smlouva o bitcoinových opcích bude spuštěna na konci tohoto roku, 9. prosince 2019. Uvedení na trh bude znamenat, že se společnost Bakkt stane první platformou, která spustí regulovanou smlouvu o bitcoinových opcích na bitcoinové futures. Podle příspěvku získala společnost ICE Futures USA zelenou od Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Dogecoin byl zalistovaný na Binance US

Společnost Binance.US oznámila ve čtvrtek zalistování kryptoměny Dogecoin v obchodním páru DOGE / USDT. Prozatím jsou otevřeny pouze vklady, obchodování bude aktivní v 1:00 UTC. Kryptoměna, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2014, vzdává hold oblíbeným internetovým memům kolem plemene psů Shiba Inu.

Blockchain je zabiják demokracie

Na nedávné konferenci o IT ve Velké Británii vydal John Straw, senior poradce v globální poradenské firmě McKinsey & Company, následující varování: “Blockchain dělá transakce pro daňového poplatníka neviditelným. To je důvod, proč Francie a Německo v zásadě zakazují Libru, a to zcela oprávněně. Blockchain je tak podle něj v mnoha ohledech „zabijákem demokracie“.

Co číst dál?

Praha – hlavní město kryptoměn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

16 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře