Zoom upravil podmínky používání a na vašich datech učí svou AI

4
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle nedávno aktualizovaných podmínek služby Zoom chce firma učit své modely umělé inteligence na vašich datech.

Zoom a nejnovější aktualizace

Nejnovější aktualizace podmínek služby této video platformy obsahuje části o licencování softwaru, beta službách a dodržování předpisů, ale drobné písmo odhaluje také klíčové rozhodnutí společnosti Zoom v oblasti umělé inteligence. Aktualizace platná od 27. července zakládá právo společnosti Zoom využívat některé aspekty zákaznických dat k trénování a ladění své umělé inteligence neboli modelů strojového učení.

Tip: Zak začít úkolovat AI bez znalosti programování?

Mezi “data generovaná službou”, která nyní může společnost Zoom používat k trénování své AI, patří informace o používání produktů zákazníky, telemetrické a diagnostické údaje a podobný obsah nebo data shromážděná společností. Společnost neposkytuje možnost neposkytnutí souhlasu.

Co obsahují aktualizované podmínky

“Souhlasíte s přístupem, používáním, shromažďováním, vytvářením, úpravami, distribucí, zpracováním, sdílením, údržbou a ukládáním dat generovaných službou společností Zoom za jakýmkoli účelem, v rozsahu a způsobem povoleným podle platných zákonů, včetně strojového učení nebo umělé inteligence (včetně školení a ladění algoritmů a modelů),” uvádí se v podmínkách společnosti Zoom.

V červnu společnost Zoom představila dvě nové funkce generativní umělé inteligence – nástroj pro shrnutí schůzky a nástroj pro sestavování chatových zpráv – na bezplatné zkušební bázi pro zákazníky. Ti se mohou rozhodnout, zda je budou používat, či nikoli. Když si však uživatel tyto funkce povolí, Zoom mu dá podepsat formulář se souhlasem, který mu umožní trénovat modely AI na základě individuálního obsahu jeho zákazníka.

“Váš obsah se používá výhradně ke zlepšení výkonu a přesnosti těchto služeb AI,” píše Zoom v příspěvku na blogu.

Tip: Nepřehledněte náš YouTube kanál Kryptomagazin TV

AI a spory o využívání soukromých dat

Informace o aktualizaci přichází doprostřed veřejné debaty o tom, do jaké míry by měly být služby AI trénovány na datech jednotlivců, bez ohledu na to, jak agregovaná nebo anonymizovaná údajně jsou.

Chatboti, jako je ChatGPT, Bard nebo Bing, spolu s nástroji pro generování obrázků, jako jsou MidJourney a Stable Diffusion, jsou trénovány na rozsáhlých částech internetových textů nebo obrázků. V celém odvětví generativní umělé inteligence se v posledních měsících objevily žaloby od autorů nebo umělců, kteří tvrdí, že ve výstupech nástrojů umělé inteligence se odráží jejich vlastní dílo.

Závěr

Čtete podmínky služeb před kliknutím na tlačítko “Souhlasím se vším”? A čtete aktualizace těchto podmínek? Zajímavou ukázkou toho, kam to až může teoreticky zajít, je díl Joan is Awful z poslední série seriálu Black Mirror.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img