Ženy se stále častěji pouští do světa kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Rakouská kryptoburza Bitpanda se spojila s organizací GlobalWebIndex, aby se společně pustily do průzkumu evropských držitelů kryptoměn. V 17 evropských zemích bylo zjištěno, že ženy vstupují do kryptoměnového světa stále častěji.

Ženy a krypto

Výzkum prováděný kryptoburzou Bitpanda a GlobalWebIndex, který sbíral zákaznická data pro marketingové účely po celém světě , měl za cíl vykreslit obraz evropských investorů v oblasti kryptoměn a poskytnout přehled o postoji a chování, které je odlišují od průměrného investora.

Na oficiálních stránkách Bitpanda.com jsou zveřejněné výsledky výzkumné zprávy, které zjistily, že nejvíce držitelů kryptoměn jsou mladí, vysoce vzdělaní muži s vysokými příjmy, kteří pracují v evropských finančních centrech v oblasti Informačních technologií, strojírenství nebo finančních služeb.

Dále ve zprávě stojí, že počet žen zajímající se o kryptoměny stoupá. 1 z 5 držitelů kryptoměn jsou ženy a 40 % je starších 35 let.  Mezi poslední zjištění patří to, že evropští držitelé kryptoměn mají technické znalosti, vyšší disponibilní příjem a mají sklon k riskování.

Spoluzakladatel a šéf kryptoburzy Bitpanda, Eric Demuth, se o provedeném výzkumu rozpovídal na svých oficiálních stránkách.

„Chtěli jsme demystifikovat lidi, kteří utvářejí kryptoměnový průmysl. Doufám, že tento výzkum pomůže všem lépe pochopit, kdo jsou tito lidé, jaké jsou jejich postoje a také jejich životní styl, finanční a investiční chování.“

Hlavní výzkumný pracovní společnosti GlobalWebIndex k celé výzkumné práci dodal:

„Pokud jde o postoj ke kryptoměnám, je mezi ženami a muži jen velmi malý rozdíl.“

Závěr

Výzkum provedený Bitpandou a GlobalWebIndex nám tak potvrzuje, že evropští držitelé kryptoměn mají větší šanci na riskantní obchody, dokáží se orientovat v nejnovějších technologií (blockchain, umělá inteligence) a snaží se chránit své soukromí. Velmi dobrou zprávou je, že do kryptosvěta vstupuje stále více žen.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře