Zde je předpověď ceny Solany, kterou ovlivňují události na trhu

4.7
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Vzhledem k tomu, že bitcoin nadále udává cenový trend většiny kryptoměn, jeho vliv se rozšiřuje i na altcoiny jako je Solana (SOL). Ta se nedávno odrazila od cenové hranice 170 dolarů, což naznačuje potenciální konec nedávného výprodeje.

Cathie Woodová v nedávné době potvrdila svou předpověď ceny bitcoinu na 1,5 milionu dolarů. Trh s kryptoměnami stojí na začátku výraznější býčí fáze cyklu. Býčí sentiment doprovází zvýšený zájem institucí a přílivy kapitálu do spotových Bitcoin ETF.

Tyto podmínky vytváří slibné vyhlídky pro budoucí vývoj ceny Solany.

Cathie Wood předpovídá další vývoj kryptoměnového trhu

Generální ředitelka společnosti Ark Invest Cathie Woodová označila Bitcoin za budoucí finanční manstream. Zdůraznila důležité případy využití této kryptoměny na rozvíjejících se trzích.

Zdroj: x.com

Společnost Ark Invest se nedávno stala jedním z emitentů spotového Bitcoin ETF s tickerem ARKB. Woodová uvedla, že správce aktiv se zaměřuje na rozvíjející se trhy a makroprostředí po celém světě.

Woodová uvedla, že se vstupem dalších institucí do tohoto prostoru by matematicky vzato mohla cena bitcoinu snadno vzrůst nad 3,5 milionu dolarů. Novou konkrétní cílovou cenu však uvést nechtěla.

Strategie El Salvadoru: Plán pro globální adopci kryptoměn a potenciální dopady na Solanu

El Salvador potvrzuje svůj závazek, v čele se strategií prezidenta Nayiba Bukeleho, pokračovat v každodenním nákupu jednoho bitcoinu.

Tento přístup podtrhuje víru národa v Bitcoin, o čemž svědčí jeho významné držení BTC v hodnotě 400 milionů dolarů.

Zdroj: x.com

Přesunutí podstatné části těchto aktiv do zabezpečené cold storage peněženky dále dokládá strategické úsilí o ochranu. Vedoucí úloha Salvadoru při přijímání bitcoinu pro hospodářský rozvoj je precedentem pro celosvětové přijetí kryptoměn.

Fond GBTC společnosti Grayscale zaznamenává odliv

Bitcoinový fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) zaznamenává výrazné odlivy prostředků. Za jediný den činil odliv 358 milionů dolarů a za týden 1,8 miliardy dolarů.

Odborníci předpovídají, že tyto odlivy, spojené s problémy na trhu kryptoměn, se blíží ke konci. Tato situace odráží širší náladu na trhu, ale může signalizovat nadcházející stabilizační období.

Zdroj: x.com

Navzdory odlivům z GBTC fond stále spravuje aktiva ve výši 23,2 miliardy dolarů. Tento vývoj by mohl mít nepřímé důsledky pro další kryptoměny, včetně Solany, protože se mění dynamika trhu.

Snaha SEC o transparentnost v oblasti kryptoměn

Předseda SEC Gary Gensler na právnické konferenci zdůraznil potřebu transparentnosti v sektoru kryptoměn. Dále také vyjádřil obavy z podvodů a nedostatečného zveřejňování informací.

Genslerův postoj, který zdůrazňuje výhody vynucené transparentnosti, naznačuje snahu o přísnější regulační dohled v odvětví kryptoměn. A to včetně Solany.

Jeho prosazování povinného zveřejňování informací má za cíl chránit investory a zajistit integritu trhu.

Předpověď ceny Solany

Z technického hlediska je bod obratu dynamiky Solany na úrovni 178,63 USD rozhodující hranicí. Nad touto hranicí by mohlo dojít k oživení býčího impulsu, který by se mohl zaměřit na rezistence na úrovních 196,10 USD, 209,01 USD a 221,37 USD.

Naopak SOL nachází okamžitou podporu na 165,46 USD s dalšími záchranými úrovněmi na 154,44 USD a 138,04 USD. Tyto úrovně Solanu chrání před hlubšími korekcemi.

Technické ukazatele odhalují základní tlaky, přičemž index relativní síly (RSI) na úrovni 42 naznačuje potenciální podhodnocení. 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) na úrovni 177,54 USD se těsně shoduje s klíčovou rezistencí, což naznačuje přetrvávající medvědí sentiment.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rastislav

Bukelemu fandím, ten má v hlavě, to není jak ta naše zelená makovice. Přesně CZ se k tomu dostane na vrcholu cyklu a dně to prodají. Jinak SOL je úplně jedno kde je rezistence když nyní určuje pohyb BTC. Pěkně mě už BTC vytáčí, jelikož když je něco nastartované, tak tahle vlajková loď to stáhne dolů.

Martin72
Hodnocení článku :
     

Je zajímavé sledovat tento altcoin. Asi před půl rokem kdy cena byla mírně pod dvaceti dolary kryptomagazin v článku nedoporučoval její nákup s možností poklesu na asi 11dolaru a dnes je na 200. Navíc časté výpadky její sítě naznačovaly nekvalitní coin s malou dynamikou růstu…

spot_img