Zatímco cena bitcoinu překonává 40 000 dolarů, Matrixport předpovídá 125 000 USD v příštím roce

4.7
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin nedávno dosáhl cenového milníku 40 000 dolarů, což je poprvé od konce dubna 2022, a zaznamenal tak 19měsíční maximum. Tento vzestup je součástí výrazného ročního nárůstu a přichází v době, kdy se očekává další vývoj na trhu s kryptoměnami.

Bitcoin překonává 40 000 dolarů

Bitcoin nedávno dosáhl významného milníku, když jeho cena překonala úroveň 40 000 dolarů. Překonání této hranice znamenalo nejvyšší hodnotu kryptoměny za posledních 19 měsíců, což je zároveň nejvyšší cena v letošním roce. Od začátku roku letošního roku Bitcoin zaznamenal růst o více než 140 %, přesto je ale stále o 42 % níže oproti svému historickému maximu, které dosáhlo výše 69 000 dolarů v listopadu 2021.

Markus Thielen, hlavní výzkumný pracovník ve společnosti Matrixport, vyslovil optimistickou prognózu pro budoucnost přední kryptoměny. Předpovídá, že cena dosáhne více než 60 000 dolarů do dubna příštího roku a může se dokonce vyšplhat až na 125 000 dolarů do konce roku 2024.

Thielen poukazuje na to, že historický vývoj největší kryptoměny světa ukazuje na tříleté býčí trhy, které následují po medvědích trzích, a očekává, že 2023 bude prvním rokem dalšího býčího cyklu. Dále zdůrazňuje, že v letech, kdy došlo k halvingu byly tyto roky obvykle býčí. Další halving se očekává v dubnu 2024.

Thielen také poznamenal, že těžaři obvykle hromadí Bitcoin před každým halvingem, což v minulosti vedlo k nárůstu cen o více než 200 %. Tento trend by mohl naznačovat, že Bitcoin může dosáhnout hodnoty 125 000 dolarů.

Bitcoin ETF

Dalším faktorem, který přispívá k pozitivnímu výhledu na trh s bitcoinem, je spekulace o brzkém schválení spotového Bitcoin ETF ve Spojených státech amerických. Bankovní instituce Standard Chartered v nedávném prohlášení předpokládá, že by Bitcoin mohl dosáhnout šestimístných hodnot před koncem příštího roku, a to díky dříve než očekávanému zavedení spotových ETF v USA.

Existuje několik žádostí o Bitcoin ETF v USA, včetně těch od společností jako BlackRock a Grayscale, které diskutují o svých návrzích s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 565 USD dle KMC.

Závěr

Kde podle vás skončí cena bitcoinu koncem letošního roku? Jaké předpovědi máte na příští rok? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Břetislav
Hodnocení článku :
     

To samé jsem četl loni i předloni a furt nic. Pořád čekám, až se mi ten 1 BTC, který jsem koupil před X lety za pár stovek pořádně zúročí.

spot_img