Zákaz Bitcoinových automatů v Kanadě se možná stane realitou. Jak jsme na tom my?

1
canada bitcoin

Kanadské město Vancouver uvažuje o kompletním zákazu bitcoinových bankomatů. Údajně kvůli problémům s praním špinavých peněz!

Starosta Vancouveru, Kennedy Stewart, navrhl úplný zákaz bitcoinových bankomatů v souvislosti s rostoucím počtem případů praní špinavých peněz.

Zločinci si údajně mohou koupit bitcoinový bankomat pro svou vlastní potřebu za pár tisíc dolarů a poté zde vkládají svou hotovost „tolikrát, kolikrát je třeba“.

Orgány očekávají, že letos obdrží 840 hlášení týkající se digitálních měn, což je třikrát více, než kolik jich bylo v loňském roce.

Kanada je světovou dvojkou v počtu kryptobankomatů

Podle CoinATMRadaru je v Kanadě 694 kryptobankomatů, z toho 76 ve Vancouveru. Nad Kanadou je už jen USA, kde jich mají 3140.

Byla by to celkem bolestivá ztráta pro kryptokomunitu. Co do počtu automatů je totiž kanadský Vancouver na třetím místě. Předčí jej už jen Montreal (103) a Toronto s 203 kusy kryptoměnových bankomatů.

Nejhorší by byl lavinový efekt. Pokud by se jednomu z těchto větších měst povedlo BTC automaty opravdu odstranit, mohly by postup osvědčený praxí zkusit i jiná města.

Skoro každou věc na světě lze používat více způsoby

Jsou lidé, kteří mají z BTC automatů radost, protože si chtějí žít svůj kryptosen. A jsou lidé, kteří přišli na to, že se s nimi dají dělat i jiné věci…

Minulý měsíc bylo například ve Španělsku zatčeno osm lidí za údajné praní špinavých peněz. Organizovaná skupina nakupovala ve velkém kryptoměny za „nečisté“ peníze. Poté je z kryptobankomatů vybírali po menších částkách a uváděli je zpět do oběhu.

Jak jsme na tom s BTC bankomaty v ČR?

V Praze jich máme zhruba 43 kusů, pokud znáte jejich lokace, připadá vám to, že jsou na každém rohu. S výběrem tak není problém. Ostrava a Brno mají po čtyřech kusech, zbytek má mnohdy jen jeden…

Co bychom podle vás měli dělat, aby k zákazu BTC bankomatů nedošlo i u nás?

Buďme rádi za to, co máme – v Berlíně jsme nenašli ani jeden.

[Z cest] V Berlíně nejsou žádné BTC automaty a platba mobilem je sci-fi

Zdroj: 
cointelegraph.com

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře