Zájem o kryptoměny v Turecku se několikanásobně zvýšil

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávného průzkumu, který byl proveden mezi obyvateli Turecka, vzrostl za poslední rok oproti minulému roku několikanásobně zájem o kryptoměny. Co dalšího průzkum odhalil?

Rostoucí zájem o krypto v Turecku

Turecká výzkumná společnost Akademetre Research prováděla mezi občany Turecka průzkum, ve kterém zjišťovala zájem obyvatel země o Bitcoin a další kryptoměny. Podle nedávného průzkumu uživatelská základna za poslední rok vzrostla více než 11krát.

První průzkum provedený v minulém roce odhalil, že pouhých 0,7 % z více než 6 000 respondentů obchodovalo s kryptoměnou v nějaké formě. K tomu 84 % respondentů nikdy předtím neslyšelo o Bitcoinu či jiných altcoinech.

V letošním roce je však situace naprosto jiná. Z přibližně 1 400 respondentů 7,7 % uvedlo, že obchodovali s bitcoiny nebo s jinými kryptoměnami. Oproti minulému roku se tak jedná o 11krát vyšší skok.

Průzkum dále uvádí, že 11 % respondentů se stalo aktivními uživateli kryptoměn. Přední kryptoměnová burza Paribu odráží vyšší zájem o kryptoměny počtem uživatelů, který během pouhého roku vzrostl ze 600 000 na více než 4 miliony uživatelů.

Generální ředitel kryptoměnové burzy Paribu, Yasin Oral, uvedl:

„Pohyby cen na trhu a marketingové aktivity burz posílily povědomí o kryptoměnách v Turecku.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 31 718 USD dle KMC.

Závěr

Turecko v poslední době trápí vysoká inflace, která se odráží v rostoucí popularitě kryptoměn. Bitcoin a další altcoiny se tak v zemi dostávají do mainstreamu již delší dobu.  Již v loňském roce se stalo Turecko lídrem v přijímání kryptoměn. Na celý průzkum se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img