Začne PayPal podporovat kryptoměny? Odpověď vás nepotěší

1
PayPal BTC

John Rainey, CFO platebního systému PayPal, uvedl v rozhovoru pro Yahoo Finance, že firma stále váhá se zapojením kryptoměn do svého systému.

Bitcoin je nestabilní

CFO PayPalu taky poukázal na to, že firma dříve umožnila svým obchodníkům přijímat Bitcoin (BTC). Ale následně se mohla sama přesvědčit o nestabilitě této kryptoměny. Pokud obchodník přijal Bitcoin, zase ho co nejrychleji převedl na stabilnější měnu, jakou jsou euro nebo USD.

Bitcoin ne, ale blockchain i vlastní kryptoměna možná ano

Na druhou stranu ale ve stejném rozhovoru sdělil následující:

„Máme týmy, které pracují na blockchainu a kryptoměně a chceme se na tom podílet v jakékoli formě, kterou bychom mohli v budoucnu potřebovat. Jen si myslím, že teď je na to ještě brzo.“

Spolupráce s Uberem?

Rainey také řekl, že PayPal investoval 500 milionů USD do dopravní společnosti Uber, protože tyto dvě společnosti hodlají společně vytvořit platební platformu. Otázka je, o jakou platformu se bude jednat.

Další kryptoaktivity PayPalu

V polovině dubna obdržel PayPal patent na systém pro kybernetickou bezpečnost s názvem „Techniky pro detekci a zmírnění dopadů ransomware na kryptoměny“, který má za cíl zlepšit detekci ransomware a zabránit mu v přístupu k souborům uživatelů.

V loňském roce společnost PayPal podala další patentovou žádost ohledně zvýšení rychlosti kryptoplateb pomocí sekundárních privátních klíčů pro zkrácení čekací doby u transakcí mezi obchodníky a spotřebiteli.

Přečtěte si také: PayPal byl překonán Bitcoinem v počtu transakcí

Závěr

Ačkoliv PayPal se stále zdráhá začít využívat stávající kryptoměny, technologie blockchainu je pro firmu rozhodně zajímavá a investuje nemalé finance do jejího vývoje. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se tento vývoj bude ubírat. Myslíte si, že PayPal vydá vlastní kryptoměnu? A co by to znamenalo pro Bitcoin a ostatní kryptoměny? Podělte se v komentářích.

Zdroj:
CCN.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jose Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jose
Host
Jose

Jaký je rozdíl mezi detekcí ransomware a malware obecně? Žádný! Takže jakýpak patent. Paypal nemůže být chytřejší než stovky zaměstnanců desítek antivirových firem.