[ZPRÁVY] Wozniak: Jedině Bitcoin je čisté digitální zlato a měl by být celosvětovou měnou – Ripple oznámil fond pro univerzity…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Wozniak: Jedině Bitcoin je čisté digitální zlato a měl by být celosvětovou měnou – Ripple oznámil fond pro univerzity – Pundi X zavádí krpyto-fiat POS terminály v Indonésii – Kvůli PR na ICO ASKFm zemřel šerpa – Tezos opět překvapil investory – Japonský finanční dům SBI holdings otevřel vlastní kryptoburzu – Coinbase otevřela pobočku v Japonsku – CEO ING Group banky: blockchain do pěti let ovládne banky – Počet vyhledávání slova Bitcoin na Googlu poklesl od prosince o 75% – Americká SEC jmenovala poradkyni pro kryptoměny – MMF nabádá centrální banky, aby zlepšily fiat měny kvůli konkurenci s kryptoměnami

Zpráva dne

Spoluzakladatel Applu, Steve Wozniak, řekl, že “jen Bitcoin je digitální zlato” během rozhovoru pro CNBC. Dále sdělil, že uvěřil komentářům CEO Twitteru, Jacka Dorseyho, o tom, že Bitcoin se stane jedinou měnou jak pro internet, tak i pro celý svět. Podle Dorseyho se Bitcoin stane mezinárodní měnou na základě volby do roku 2028. Cointelegraph.com (v EN)

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Kryptoměny a ICO

Ripple oznámil spuštění fondu University Blockchain Research Initiative, který bude mít k dispozici 50 milionů USD. Je určen na podporu 17 vybraných univerzit a jejich programů pro výzkum blockchainu. Cryptovest.com (v EN)

Pundi X se snaží dostat kryptoměny mezi lidi bez přístupu k bankovním službám pomocí POS terminálů, které šíří v Indonésii a to navzdory vládnímu zákazu kryptoměn. Cryptovest.com (v EN)

Také by vás mohlo zajímat: PundiX – znáte tuto kryptoměnu?

ASKfm, jedna z top 10 světových sociálních sítí, uspořádala PR akci na podporu svého ICO. Tým zanechal na samém vrcholu Mt. Everestu kryptoměnu ASKT v hodnotě 50 000 USD. Během realizace této akce na vrcholku Mt. Everestu zemřel jeden ze šerpů. Cnet.com (v EN)

Tezos opět překvapil investory tento víkend, když mnozí z nich zjistili, že nemají potřebné heslo, které potřebují k tomu, aby jim byly vyplaceny jejich tokeny. Bitcoinist.com (v EN)

Tip: Tady můžete získat tokeny AIM s 30% bonusem plus 5% bonus jako nový zákazník

Burzy

Japonský finanční gigant SBI Holdings oznámil, že jeho kryptoburza už funguje. Služba se jmenuje VCTRADE a je otevřená zatím jen pro cca 20 000 předregistrovaných uživatelů a to pro XRP. V budoucnu chce burza přidat další měny: Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BCH) a otevřít se i dalším uživatelům. Cointelegraph.com (v EN)

Coinbase oficiálně otevřela další pobočku, tentokrát v Japonsku a tím usnadnila japonským investorům vstup na kryptotrhy pro jejich investice do kryptoměn. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Coinbase a plány do budoucna

Byznys

Ralph Hamers, CEO ING Group banky, prohlásil v nedávném interview, že blockchain nahradí bankovní služby během 5 až 6 let. Dodal ještě: “Myslím, že banky na té technologii teď tvrdě pracují, protože má obrovský potenciál…”.Cryptovest.com (v EN)

O tématu jsme také psali: MasterCard má patent na blockchain

Podle výzkumu se počet vyhledávání termínu “Bitcoin” na Googlu propadl o 75% od začátku roku, a spadl tak na polovinu během tří měsíců. Tento propad reflektuje propad kryptotrhů, které také ztratily cca 50% od začátku tohoto roku. Průzkum také zmiňuje propad v počtu nově založených bitcoinových peněženek. Cointelegraph.com (v EN)


Regulace

Americká SEC již má vlastní pracovní skupinu pro kryptoměny, a teď také jmenovala poradkyni pro krypotměny, Valerii A. Szczepanik. CCN.com (v EN)

Náměstek ředitele oddělení měnového a kapitálového trhu Mezinárodního měnového fondu navrhl, aby centrální banky na celém světě nabízely “lepší” fiat měny, aby odrazily potenciální konkurenci kryptoměn. Moneycontrol.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img