[ZPRÁVY] Wozniak: Ethereum je jako Apple – Čína identifikovala 421 podvodných kryptoměn

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Wozniak: Ethereum je jako Apple a může mít jednou stejný vliv – Čína identifikovala 421 podvodných kryptoměn – BNB coin prudce roste – ZCash posiluje před zalistováním na Gemini – Úřady v Severní Americe vyšetřují podvodné kryptoměny – První kryptoburza jen pro institucionální investory – CoinGate nabízí LN vypořádání pro BTC – Coinbase a ivyKoin se snaží získat bankovní licence – Argentinská banka umožňuje přeshraniční převody pomocí BTC – EP vydal rezoluci podporující technologii blockchainu – Centrální banka Británie zkoumá možnost centrální digitální měny – Norská centrální banka zvažuje vlastní kryptoměnu – Irán a Rusko zvažují používání kryptoměn k obejití mezinárodních sankcí 

Zpráva dne

Steve Wozniak srovnával během technologické konference WeAreDevelopers, konané ve Vídni, Ethereum platformu s Apple a řekl, že ETH by se mohl stát stejně vlivné. Během svého vystoupení na konferenci popisoval Wozniak nadšeně Ethereum jako platformu, která je podobná platformě Apple. Řekl, že v dlouhodobém horizontu může být Ethereum stejně důležité jako Apple. Cointelegraph.com (v EN)

Čínský úřad pro analýzu finančních rizik na internetu (IFCERT) vydal prohlášení, v němž jsou podrobně popsány běžné podvody v oblasti kryptoměn a také podvodné platformy  digitálních aktiv. IFCERT též během vyšetřování objevil celkem 421 digitálních měn, které vykazují atributy podvodného obchodního modelu. Úřad tvrdí, že většina z těchto platforem je umístěna na zámořských serverech, takže je obtížné vysledovat jejich umístění. CCN.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Cena Binance coinu (BNB) zaznamenala v pátek dvojciferný nárůst poté, co jeho emitent, gigant Binance, oznámil, že zdvojnásobuje referenční provizi pro uživatele s velkým počtem BNB. CCN.com (v EN)

Psali jsme také: Binance zdvojnásobuje provizi

Zcash, 21. největší kryptoměna s tržním limitem ve výši více než 1,4 miliardy USD, tento týden vyskočila o více než 50% díky zprávě, že bude příští týden zalistována na burzu Gemini.. CCN.com (v EN)

Severoamerická asociace správců cenných papírů (NASAA) oznámila koordinované vyšetřování podvodných kryptoměn. Vyšetřování pod názvem Cryptosweep začalo 1. května a již vedlo k téměř 70 samostatným šetřením a 35 opatřením v oblasti prosazování práva. Očekávají se další podobná vyšetřování. Ethnews.com (v EN)

Burzy

Britský operátor pro platební transakce LMAX oznámil, že otevírá vlastní kryptoburzu, určenou výhradně pro banky, investiční fondy a další institucionální investory. Londýnská společnost se chlubí, že nová platforma – nazvaná LMAX Digital – je “první fyzickou kryptoburzou, určenou pouze pro institucionální klienty.” Vedení věří, že nová platforma by mohla pomoci legitimizovat kryptoprůmysl v očích finančních institucí. CCN.com (v EN)

Litevská platební brána CoinGate se stala jednou z prvních platforem, nabízejících vypořádání pomocí Lightning Network (LN) pro Bitcoin. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: Lightning Network může změnit celosvětový obchod

Wall Street Journal (WSJ) 18. května uvedl, že dva hlavní hráči na trhu s kryptoměnami, Coinbase a ivyKoin, se pokoušejí dohodnout s vládními regulačními orgány na získání bankovních licencí za účelem rozšíření nabídky produktů. Coinidol.com (v EN)

Byznys

Argentinská banka Argentina Banco Masventas umožní zákazníkům posílat přeshraniční platby pomocí Bitcoinu. Banka bude nabízet tuto možnost klientům jako alternativu k transakcím SWIFT. Coindesk.com (v EN)

Britská centrální banka Bank of England vydala pracovní dokument, v němž jsou uvedeny různé scénáře možných rizik a problémů finanční stability digitálních měn centrální banky. Cointelegraph.com (v EN)

Norská banka Norges Bank uvažuje o vývoji své vlastní digitální měny jako doplňku k hotovosti, aby “zajistila důvěru v peníze a peněžní systém”. Cointelegraph.com (v EN)

Írán a Rusko by mohly začít používat kryptoměny k vyhnutí se mezinárodním sankcím, informoval ruský zpravodajský portál RBC. Cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img