Worldcoin zaznamenal růst o 150 % a překročil milion aktivních uživatelů

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Token projektu Worldcoin, který spoluzakládal generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman, zaznamenal více než 150% růst za poslední týden poté, co počet jeho denních uživatelů přesáhl jeden milion.

Worldcoin zaznamenává pozitivní vývoj

Projekt Worldcoin, jenž spoluzaložili Sam Altman z OpenAI a Alex Blania, se stal středem pozornosti poté, co jeho token WLD v posledním týdnu vzrostl o více než 150 %. Nárůst ceny následoval po zjištění, že aplikace World App, fungující jako kryptoměnová peněženka, přesáhla milion denních uživatelů, což je významný nárůst z 100 000 denních uživatelů v listopadu minulého roku.

Od svého spuštění v červenci 2023 se Worldcoin prezentuje jako projekt digitální identity s důrazem na ochranu soukromí, nabízející uživatelům odměny v kryptoměně za skenování jejich duhovek. Jeho hlavním cílem je zavést celosvětový základní příjem poskytováním tokenů WLD za ověření identity.

Nicméně, biometrický systém identity Worldcoinu vzbuzuje kontroverze, zejména kvůli obavám o ochranu soukromí způsobeným jeho skenovacími zařízeními, zvanými “Orbs”. V Hongkongu vyšetřuje Úřad komisaře pro osobní údaje Worldcoin kvůli potenciálním rizikům soukromí, což v Keni vedlo k dočasnému zastavení projektu a v Indii k přerušení skenování duhovek.

Navzdory regulatorním výzvám, token WLD nedávno zaznamenal velmi výrazný růst, což může být částečně díky obecnému oživení v rámci ekosystému Worldcoin. Cenový růst přichází také v době, kdy OpenAI uvádí na trh několik důležitých nástrojů, včetně nového generátoru text-to-video, Sora, představeného 16. února, který umožňuje uživatelům tvořit videoklipy z textových popisů. Týden předtím Sam Altman oznámil plány na získání 7 bilionů amerických dolarů na rozvoj a výrobu polovodičových čipů firmy.

Společnost OpenAI stojí za populárním ChatGPT a obrázkovým nástrojem DALL-E. Oba nástroje využívají umělou inteligenci pro své operace.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 547 USD dle KMC, cena tokenu WLD se pohybuje okolo 6,74 USD.

Závěr

Co si o projektu Worldcoin myslíte vy? Má podle vás budoucnost? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Oficiální blogový příspěvek projektu naleznete pod přiloženým odkazem ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img