WBTC – ERC-20 token krytý Bitcoinem dnes přišel na Ethereum blockchain!

1
wbtc bitcoin

Bitcoin je tu s námi už deset let a za ten čas se k němu přidaly tisíce dalších kryptoměn. Po vytvoření decentralizované platformy Ethereum se s různými coiny a tokeny roztrhl pytel. Dnes (31. 1. 2019) se k nim přidal další. WBTC (Wrapped Bitcoin) je projekt, který vznikl ve spolupráci se společnostmi BitGo, Republic Protokol a Kyber. Jeho cílem je zvětšit využití decentralizovaných Ethereum aplikací a umožnit obchodování s „Bitcoinem“ na decentralizovaných platformách.

WBTC je krytý fyzickými Bitcoiny v poměru 1 : 1. Aby byla zajištěna likvidita, zmíněné společnosti předtěžily velký počet WBTC tokenů a jako krytí poskytly vlastní Bitcoin.

Vytvořené WBTC tokeny jsou vhodné k uskutečňování cross-chainových atomických swapů. Jinými slovy, WBTC budete moci používat úplně stejně jako samotný Bitcoin, bude mít stejnou hodnotu jako Bitcoin (díky 1 : 1 krytí), a co je nejdůležitější, WBTC je plně kompatibilní s Ethereum ERC-20 standardem. To znamená, že má všechny výhody Bitcoinu i Etherea.

Mohlo by vás zajímat: Revoluce v energetice – Fujitsu propojuje blockchain a elektřinu

Jak to funguje?

Společnost BitGo má na starosti správu předtěžení tokenů a nové WBTC bude moci vytvořit pouze se souhlasem obchodníků. Zároveň se postará o pálení tokenů poté, co je majitelé vymění za BTC.

Zároveň bude poskytovat Proof-of-Reserve na WBTC dashboardu. Zajistí se tak maximální transparentnost a nevzniknou podobné problémy a nedůvěra, s jakou se už léta potýká Tether (token krytý dolary).

„Jsme nadšeni, že se nám na Ethereum platformě podařilo tokenizovat největší kryptoměnu. Myslíme si, že toto je jasný důkaz flexibility a síly blockchainu a že WBTC umožní lepší interoperabilitu celého kryptoekosystému.“

– řekl CTO společnosti BitGo, Benedict Chan

Co číst dál?

[HOT] Fidelity v Q1 2019 vytvorí Bitcoin Custody riešenie pre inštitucionálnych investorov!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Václav Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Václav
Host
Václav

Tak pokud jsem dobře pochopil je to vlastně jen převodní měna mezi Etherem a BTC a zpět? A kde je v tom hodnota pro potencionálního investora? A význam pro kryptotrh?