WallStreetBets se po propadu DOGE zaměřili na XRP

5
(7)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

XRP, v současné době čtvrtá největší kryptoměna na světě podle CoinMarketCap, náhle poskočila prudce vzhůru kvůli nárůstu zájmu, poháněném obchodníky ze skupiny WallStreetBets.

XRP vystřelil o více než 50 % za 24h

XRP, digitální token vytvořený společností Ripple se sídlem v San Francisku, za posledních 24 hodin přidal ke své ceně více než 50 % a vyšplhal se jako další kryptoměna po Dogecoinu, který ztratil více než polovinu svých nedávných zisků.

XRP je druhá kryptoměna, která tento týden náhle vystřelila vzhůru poté, co obrovská rally poháněná Dogecoinem, krátce poslala jeho cenu téměř o 1 000 % výše díky spekulacím ze skupiny WallStreetBets. Ta nedávno rozvířila vody svou pump and dump strategií u GameStopu.

Dogecoin byl první, další je XRP

Dogecoin a XRP tento týden prudce vzrostly, protože maloobchodní obchodníci, organizovaní prostřednictvím fóra WallStreetBets na Redditu, na Telegramu a na Discordu se dohodli na pump and dump strategii u těchto digitálních tokenů.

Členové jedné telegramové skupiny, která má více než 100 000 lidí, jmenovali XRP jako kryptoměnu, kterou je třeba koupit. „Zaměřte se na XRP,“ napsal jeden člen skupiny Telegram. „Kupte a držte.“

Skupina WallStreetBets přesunula svůj zájem z akcií na kryptoměny

Obchodníci se tento týden obrátili na kryptoměny po dlouhém boji mezi býčími maloobchodníky, organizovanými prostřednictvím Reddit fóra skupiny WallStreetBets a hedgeových fondů z Wall Street, které již dlouho shortují akcie GameStop, když dosáhli svého cíle. Nyní se Wall Street s regulačními orgány a makléřskými společnostmi snaží uklidnit zběsilé trhy přísnými omezeními těchto obchodů.

Elon Musk se také účastní hry s cenami kryptoměn

Výkonný ředitel společnosti Tesla Elon Musk, který pravidelně zveřejňuje příspěvky o kryptoměnách na Twitteru, pomohl zvýšit cenu DOGE, když poskytl dlouho očekávanou tichou podporu Bitcoinu.

Cena bitcoinů, poté, co tento týden poklesla pod 30 000 USD, náhle vyskočila o 20 % poté, co Musk změnil svůj popisek na Twitteru na jediné slovo „#bitcoin“ a zveřejnil: „Při zpětném pohledu to bylo nevyhnutelné.“

XRP rally nebude jako DOGE

Navzdory více než 50% rally XRP si však obchodníci nemyslí, že dosáhne krátkodobých zisků, kterých dosáhl Dogecoin. „Nákup XRP za tyto ceny, když jeho budoucnost visí na vlásku, je čistým hazardem,“ uvedl prostřednictvím Twitteru DM veteránský obchodník a autor The Crypto Trader Glen Goodman. „Dav WallStreetBets by jej mohl snadno posunout mnohem výše, ale v okamžiku, kdy ztratí zájem a přejdou na jiný cíl, se cena určitě znovu zhroutí.“

„Neočekávám, že pumpa na XRP bude tento týden tak velká jako byla u Dogecoinu, ačkoli to skončí propadem,“ řekl ekonom Alex Krüger v rozhovoru pro Telegram. „S XRP je těžší hýbat, protože má mnohem větší tržní kapitalizaci než Dogecoin, ale předpokládám, že by to mohli vzít až na 0,75–1,00 USD.“

Závěr – Největší pump and dump v historii kryptoměn?

Krüger rovněž varoval, že na rozdíl od GameStop „neexistují žádné hedgeové fondy, takže výstupní likviditu neposkytují likvidované hedgeové fondy, ale retailoví investoři…” a dodal: „Jak dlouho bude trvat, než si uvědomí, že propadli jedné z největších pump & dump v historii?”

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MMM

Roky XRP komunita poslouchá kecy, jak cenu XRP potlačuje Ripple a banky …. Ripple, který prodává méně XRP za rok, než je emise bitcoinů ( měřeno v dolarech)….. A teď najednou jsou to Rettailový investoři, kdo celou dobu shortuje XRP…. NAJEDNO :D…. Nemyslím si, že by někomu z XRP komunity vadilo, že někdo z rettailu, kdo XRP nenávidí a shortuje XRP, příjde o peníze ! Dobře mu tak ! Mimochodem zanikla ta nejdůležitější věc…. Tadle pumpa přichází technicky na supportu proti BTC a na nejnižší možné úrovni…. Takže technicky je tady risk/reward naprosto příznivé pro to jít buy !… nezáleží na nějaké pumpě, nezáleží na tom ,kdo to hypuje a podobně… Tady jde o to, že každý kdo má zkušenosti s investováním, každý kdo je chytrý, každý kdo se řídí matematikou, logikou. Každý takový člověk teď kupuje XRP…. protože Risk/reward je to, jakým způsobem se investuje na trhu. A risk/reward je u XRP absolutně nejpříznivější na trhu…

Ondra

Jsem dost zvědavej co se bude dnes dít a kam se XRP podívá. Když porovnám marketcap ETH a XRP vidím to na max 3 USD. To by ovšem muselo do XRP přijít 100 miliard USD a to vidím dosti nereálné.

Mirek

O tom jím ani nejde, jak napsal MMM vybírají si coiny, kde je relativně nějaký potenciál, jsou na dně, pumpou je, a pak když to spadne, tak jím to je zase jedno, někdo vydělat, ti první na startu, ostatní zřejmě prodělají, ale to jím je úplně jedno. Dokud budou mít ovečky ochotné je následovat, tak to bude fungovat. Média jím bohužel přihrály další tisíce kusů.

Mirek

Tam jde o to, že guru z wallstreetbets určí svým ovečkám coin, na který se mají připravit. Udělají pumpu a jdou od toho. Nejvíc vydělá jejich vůdce, ten naskočí jako první ..pumpují i jiný shitcoiny, ale nemá to takovou publicitu.

Apas

Na těhle pumpách jde vydělávat, ale je potřeba dodržovat pár pravidel. Předně nikdy nenaskakovat do rozjetého vlaku a potom hlavně realizovat zisk v desítkách procent a ignorovat, že to může udělat třeba i stovky procent – protože jeden nikdy neví, kdy to padne. Bohužel většina lidí přemýšlí úplně opačně a nakupuje až když to pumpuje, čekají na zhodnocení alespoň 1000 % a pak se diví, když to během 5 minut padne o 80 %, protože ti, co naskočili jako první, už stihli vybrat zisk.

Jan M.

V tradingu, v kasínu, při sportovním sázení či při sériovém vylupování bank jde vždycky o to jediné: Nebýt příliš chamtivý a umět přestat ve správný moment.

ryban.mark

co vatsina nedokaze

Jib

Ja kokot mel taky 500k doge a prodal za 0,4kc. Večer jsem jsem sel spat s dobrým pocitem a 150k Kč na prdeli. ráno jsem jen valil bulvy, když jsem viděl 1,5kc/doge :))
Není to jednoduchý chytit, někdy to trva par hodin i minut…

Franta

Mohl jsi bejt už v balíku 🙂 Taková šance, ale dnes se údajně chystá po desáté hodině večer další pumpa, ale na nějaký jiný coin obchodovaný jen v páru s BTC, ne tedy USDT na Binance.

Jaroušek

Já měl xrp asi za 0,18 a v noci jsem dal stop limit 0,5 a prodal jsem vše 😁 co jsem měl. To byl vejvar

Jan M.

Tohle je hodně dobrý článek o tomto tématu. A diskuze je taky skvělá.
https://finmag.penize.cz/investice/424069-gamestop-aspon-na-chvili-strcit-wall-streetu-prostrednik-pred-cenich

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: