Vzestup bitcoinu připomíná rok 2019

4.3
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin vykázal v tomto měsíci růst téměř o 40 % na hodnotu 23 000 dolarů. Nejdůležitější a největší kryptoměna světa tak vykazuje oživení býků podobně, jako tomu bylo v roce 2019.

Start bitcoinu v letošním roce

Největší kryptoměna světa v lednu vyrostla o necelých 40 %. Cena přední kryptoměny se tak z úrovně okolo 18 000 USD vyšplhala na 23 000 amerických dolarů. Analytici tak vidí paralelu s rokem 2019, kdy nastalo oživení býků na kryptoměnovém trhu.

Současná situace je podobná tomu, co se stalo před býčím obdobím bitcoinu v druhém čtvrtletí roku 2019, kdy cena stoupla o více než 240 % na 13 800 dolarů během vrcholu cyklu zpřísňování měnové politiky Federálního rezervního systému.

Tržní pohyby bitcoinu od července minulého roku připomínají ty, které byly přítomné od konce listopadu 2018 do začátku dubna 2019. Analytik Geo Chen na portálu Fidenza Macro uvedl:

Během čtyř měsíců před rally 2019 se BTC obchodovalo v těsném pásmu blízko svého minima, protože shorty tlačily na cenu a silné ruce hromadily

Minulý rok byl pro světové trhy velmi obtížný. Kryptoměnový trh zažil medvědí období. Na pád ceny kryptoměn se podepsal také listopadový bankrot kryptoměnové burzy FTX, který pochroumal důvěru v trh.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 604 USD dle KMC.

Závěr

Jak si podle vás povedou kryptoměny v letošním roce? Na jakou cenovou úroveň vyšplhá bitcoin? Podělte se o svoji předpověď do komentářů nebo na naše sociální sítě. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Celou analýzu Geo Chena si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Halbich

Jako sotva půl roční hodler mizivých 0,23 BTC za sebe doporučuji držet se strategie pravidelných investic, jelikož dle renomovaných informací tu cenu žene nahoru hlavně několik velryb, kdo nechcete riskovat, kupujte, ano, ale rozdělte si to časově

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

0,23 BTC je potenciálních 230 000 USD, ne-li více. Vlastnictví tak masivního jmění se doporučuje raději nezveřejňovat ;-DDD.

spot_img