Využití sítě Bitcoinu se blíží k All-Time High

0
(0)

Počet vstupních a výstupních transakcí v síti Bitcoinu se v poslední době stále zvyšuje. Aktuálně se tato hodnota pohybuje téměř na all-time high, a to i přes cenu nejhodnotnější kryptoměny. Ta je oproti svému historickému maximu přibližně o 40 % nižší.

Podle údajů serveru Bitcoin Visuals bylo za první červencový den zaznamenáno přibližně 860 000 transakčních vstupů. To se blíží hodnotě z ledna minulého roku, kdy se počet vstupů vyšplhal na 885 000 za den. Tehdy udělal medvědí trh své a cena BTC poklesla o více než 80 %.

Podobně i výstupy bitcoinových transakcí se dostaly do blízkosti své maximální zaznamenané hodnoty z konce roku 2017. Zmiňovaná hodnota činila něco málo přes milion výstupů, a to v době, kdy Bitcoin dosáhl svého historického maxima. Zatímco grafy vykazují určitou aktivitu v polovině roku 2015, lze to přičíst testům souvisejícím se škálováním.

Není transakce jako transakce

Na data jako první reagoval server TrustNodes, který to pojmenoval jako „přibližně jeden milion toho, co by se dalo nazvat bitcoinovou transakcí.“ Zjednodušeně řečeno, bitcoinová transakce může mít více než dva účastníky.

Jedna bitcoinová transakce může mít různé vstupy a výstupy. Jakékoli adresy tedy mohou v rámci jedné transakci zasílat finanční prostředky na jiné adresy.

Počet transakcí je od dubna statický. Pokud však vezmeme v úvahu dříve zmíněné, skutečné využití vzrostlo. S ohledem na tuto skutečnost se využití sítě Bitcoin jasně blíží novému historickému maximu.

Síť Bitcoinu je nejpoužívanější

TrustNodes dodává, že pokud vezmeme číslo jednoho milionu transakcí a porovnáme ho s jinými decentralizovanými kryptoměnami, tak z toho jasně vyplývá, že síť Bitcoinu je nejpoužívanější, přestože má Ethereum větší počet transakcí denně.

Zdroj: cryptoglobe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kundomrd

Též Bitcoin má přes 60 milionu uživatelů v komunitě kolik jich mají jiné altcoiny ty se můžou počítat tak maximálně v desítkách tisíc .Co víc si přát jedna jediná kryptoměna z 2 300 altcoinu bere víc jak 60% trhu a to je jedna jediná kryptoměna proto má plno altcoin vocasů nervy na Bitcoin a špiní ho tím že je zastaralý nemá co nabídnou není to zlato , nemá žádnou hodnotu a podobné hovna , protože tito takzvaní altcoin vocasové zaspali jízdu Bitcoinu či prodali moc brzy a ted si Bitcoin nemůžou dovolit tak investují do shit coinu a sere je že jim ten Bitcoin pořád roste a bere Altům pozici na trhu .Jo lidi jsou a vždycky byli svině nepřejícné chamtivé a nenažrané a Bitcoinu tu jízdu nepřejí protože se modlí na ten svůj shitcoin jak jeden vocas naivní z netu který si koupil XRP a čeká že mu udělá 3 dolary opět cha cha cha cha cha cha kokot nemá na bitcoin tak lepší investoval do XRP a myslí si že z něj udělá milionáře a XRP vystřelí jak bitcoin z pár centů k 11 K akorát že ten hlupák si myslí že to tentokrát udělá XRP , boože to jsou dneska idioti (když jednou prospíš šanci druhou už nedostaneš ).

Petr

Bože muj nemůže někdo být tak moc hloupý že ne ? Minusy tomu ukazuji .Jinak mam 150k xrp a čekám na 1usdt s průměrem nákupu 0,3 usdt. Ozvu se ti až bude za 1 usd . A věř mi nikdy opravdu nikdy xrp nebude stát 11tis je to nemožné. Tipnul bych si něco mezi 10 a 100 usdt v extrémů. Už jen zdůvodů toho že je xrp 100 miliard . A btc pouze 20 milionů. Ale to jsou na tebe už moc velké vzorce což chápu. Navíc co z toho že má btc v komunitě 60 mil uživatelů podívej co dělá Ripple z bankáma a kolik bank už má a kolik tech bank má klientů je to jen a jen otázka času kdy se xrp dá důležitost xrp je nejvíce podhodnocene krypto. Navic bude se opakovat ale počkej po olympiádě v Japonsku. Co se začne dít s xrp a pokud se potvrdí platby xrp na olympiádě překotuji prodej xrp na 10 usdt.

Spaik

genralne souhlas…
Tvrdit ze XRP nedosahne na sva historicka maxima je to same jako tvrdit ze to nikdy nezvladne treba BTC…
Nicmene uz neni tak uplne pravda ze XRP pouzivaji banky…XRP a Ripple jsou dve veci , banky pouzivaji sit Ripplu ne samotny token XRP. Dalsi vec je ta ze sice jich je 100miliard , ale mnozstvi bude pouze klesat jelikoz s kazdou transakci XRP dochazi k “spaleni” urciteho poctu XRP ktere je nevratne…coz je ale dobre jelikoz to vytvori postupem casu mensi mnozstvi na trhu.

spot_img