Vytvořil bitcoin cenový vrchol růstového cyklu? 5 věcí, které byste tento týden o trhu měli vědět

0
(0)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Bitcoin vstupuje do druhého týdne července a obchodníci obávají dalšího poklesu ceny. Po nejnižší týdenním uzavření za poslední čtyři měsíce kryptoměna způsobuje býkům noční můry, protože nerealizované ztráty narůstají a prognózy předpovídají další ztráty.

*Novinkový článek obsahuje reklamu inzerenta

Kde se trh nakonec ocitne?

Obchodní komunita, již překvapená rozsahem nedávných ztrát, je nicméně připravena na nižší úrovně. Historicky je aktuální pokles stále malý, což ponechává otevřenou cestu k poklesu na nebo dokonce pod 50 000 USD. S takovou nepříjemnou situací dlouhodobí účastníci trhu čekají, jak hlavní hráči přečkají bouři.

Do popředí se dostávají různé skupiny investorů: jak spekulanti, tak část “diamantových rukou” jsou nyní se svými podíly pod vodou. Zdá se, že viníkem sestupného trendu je kombinace prodejů vlád Spojených států a Německa a výplaty věřitelům zkrachovalé burzy Mt. Gox. Sentiment podtrhuje citlivost trhu na tyto témata. Index strachu a chamtivosti v kryptoměnách klepe na “extrémní strach”, přičemž za poslední měsíc klesl o 60 %. 

Bitcoin: Další pokles je pravděpodobný

Bitcoin vypadal, že by se mohl o víkendu vrátit do hry, když se odrazil o 5 000 USD od předchozích minim, což obchodníkům dalo naději. Vše se změnilo při týdenním uzavření, kdy se BTC vrátil na 54 300 USD, a obchodoval se o zhruba 2 000 USD výše kvůli zvýšené volatilitě.

„Vzhledem k tomu, že bitcoin uzavírá týden pod květnovým minimem, páteční nárůst nás nutí přemýšlet spíše o odrazu mrtvé kočky a pokračování níže v příštích několika týdnech,“ napsal populární komentátor Mark Cullen jako součást pochmurné reakce na X.

Analytická firma Santiment komentovala rozsah špatného výkonu jak bitcoinu, tak altcoinů. „Po krátkém odrazu, který dal obchodníkům naději, že kryptoměny opět ukázaly sílu, vrátily s končícím víkendem strach zpět na menu. Bitcoin je -2,3 % za posledních 24 hodin, -8,6 % za poslední týden a -18,4 % za poslední měsíc,“ shrnula.

„Většina altcoinů ukázala mnohem větší poklesy.“

Vzhledem k tomu je podle populárního obchodníka Tonyho „The Bull“ Severina čas se připravit na náraz. „Bitcoin uzavřel týden pod dolním Bollingerovým pásmem,“ uvedl spolu s grafem obsahujícím ukazatel volatility Bollinger Bands.

„To je prodejní signál. Další pokles je pravděpodobný.“

Kolega obchodník a komentátor Matthew Hyland, známý pro své obvykle optimistické cenové perspektivy, měl pro své followery na X podobné zprávy. „BTC potvrdil týdenní průlom z mnohoměsíčního konsolidačního rozsahu,“ uvedl. „BTC stále zůstává v růstovém trendu, musel by klesnout pod 38 tisíc USD, aby ukončil růstový trend, takže růstový trend je stále plně zachován, nicméně toto týdenní prolomení otevírá dveře pro nižší cenové cíle.“

Cenové cíle pod 50 000 USD závisí na indikátoru RSI 

Na téma, kde by BTC mohl nalézt dno během poslední korekce, se obchodníci rozcházejí. 45 000 USD se objevuje jako jeden z populárnějších předpokladů založených na předchozích poklesech.

„Týdenní uzavření bylo pro bitcoin ošklivé,“ napsal Keith Alan, spoluzakladatel obchodního zdroje Material Indicators. „Na CT se hodně mluví o tom, že je dno již bylo nalezeno, ale zatím nevidím žádné ověřené potvrzení. Retest podpory by nám mohl dát potvrzení, které hledáme, ale nejsem si jistý, že 53,5 tisíce USD vydrží.“

Alan spolu s Hylandem upozornili na index relativní síly (RSI) s tím, že BTC je na aktuálních úrovních „přeprodaný“. „Sleduji týdenní RSI velmi pozorně,“ napsal spolu s grafem jednoho z proprietárních obchodních nástrojů Material Indicators ukazujících potenciální zóny odrazu.

„Pokud 42 na týdenním RSI nevydrží, sbalte si kufry na cestu do Bearadise.“

Hyland vidí pravděpodobnost nižších hodnot. „Týdenní RSI se téměř stáhl na minima ze srpna/září loňského roku, kdy se BTC obchodoval na 25 tisících,“ poznamenal.

„Další červená týdenní svíčka by pravděpodobně posunula RSI níže, což by pak dalo příležitost pro Býčí Divergenci.“

Mezitím obchodník Peter Brandt zvažoval možnost, že poslední historické maximum bitcoinu tvoří součást další formace „dvojitého vrcholu“. Předpověděl cíl 44 000 USD, pokud by BTC pokračoval v poklesu.

Bitcoinoví spekulanti v červených číslech 

Zatímco minulý týden způsobil likvidace mezi příliš nadšenými obchodníky, kteří byli jak dlouhodobě, tak krátkodobě zaměřeni na BTC, ostatní nemají jinou možnost než čekat. Stále větší část bitcoinové investorské základny je nyní v červených číslech.

Při analýze nerealizovaných zisků a ztrát Axel Adler Jr., přispěvatel do analytické platformy CryptoQuant, naznačil, že by to mohlo být časovanou bombou. „Na trhu je mírná panika kvůli prodejům Mt.Gox/Govt mincí, ale nikdo nemluví o nerealizovaných ztrátách STH velryb, které v současné době činí 218 000 BTC. Nemám tušení, co se stane s trhem, pokud ztratí nervy,“ varoval na X. Doprovodný graf ukázal nerealizovaný zisk a ztrátu velkých krátkodobých držitelů (STH), které drží své BTC po dobu 155 dní nebo méně.

Na téma širší základny STH, která je nyní celkově v červených číslech s nákladovou základnou kolem 64 000 USD, nabídl další přispěvatel CryptoQuant Mignolet záblesk naděje. SOPR, což je metrika sledující ziskovost onchain transakcí, pro tuto skupinu, podle něj nyní opakuje chování viděné před deseti měsíci. „Pokud je současný cyklus stále v růstové fázi a ne v období poklesu, data SOPR krátkodobých držitelů naznačuje, že cena se blíží dnu. Tento vzorec je velmi podobný období z loňského září,“ komentoval v jednom z blogových příspěvků CryptoQuant.

Chystají se data CPI, PPI a Powellovo svědectví před senátem

Jako by bitcoineři neměli tento týden dost starostí, následující dny přinesou novou vlnu makroekonomických dat, která prověří odolnost rizikových aktiv. Tato data přicházejí ve formě indexu spotřebitelských cen (CPI) a indexu cen výrobců (PPI) za červen, které budou zveřejněny 11. a 12. července.

Inflace zůstává žhavým tématem, pokud jde o tržní sentiment. Další vývoj může ovlivnit svědectví předsedy federálního rezervního systému Jeroma Powella před Senátem USA. Nadcházející zasedání Fedu, kde se rozhodne o změnách úrokových sazeb, je na programu  za zhruba tři týdny, což činí nadcházející data klíčová pro posouzení celkového ekonomického klimatu.

„Připravte se na rušný týden,“ předpovídá obchodní zdroj The Kobeissi Letter na X.

Nejnovější odhady z nástroje FedWatch skupiny CME však stále vidí jen minimální šanci na změnu sazeb v červenci, s pravděpodobností pouhých 6,7 %.

Jak bylo vidět dříve, neočekávané výsledky makrodat mají schopnost ovlivnit trendy na kryptotrhu. „Musíme vidět, jak se to tento týden vyvine s daty CPI atd… ale dokud se to nezmění, stále sázím na další pokles,“ uzavřel komentátor Cullen.

Sentiment se vrací k býčímu trhu 

Index strachu a chamtivosti kryptoměn je nyní zpět na začátku býčího trhu bitcoinu. Navzdory tomu, že je BTC o 25 % níže než rekordní hodnota z března, za toto období klasický ukazatel sentimentu klesl z „extrémní chamtivosti“ na „extrémní strach“. Aktuálně je index na hodnotě 28/100, což je pokles o téměř 50 bodů za poslední měsíc na jeho nejnižší úroveň od začátku roku 2023.

Jeden z pozitivních hlasů v obchodní komunitě je obchodník Moustache. „Index strachu a chamtivosti kryptoměn signalizuje ‘strach’, zatímco BTC znovu testuje své ATH z roku 2021. Stejně jako v roce 2017…stejně jako v roce 2020,“ poznamenal koncem června.

„Myslím, že není téměř žádný více býčí signál než tento.“

Vzdělávejte se a vydělávejte kryptoměny díky projektu 99Bitcoins se svým konceptem Learn to Earn

Informovaní investoři, kteří sledují trh, mohou i nadále dosahovat působivých výnosů. Jednou z platforem, která uživatele odmění za důkladné vzdělávání o bitcoinu a dalších kryptoměnách, je 99Bitcoins. Nedávno platforma oznámila spuštění vlastního tokenu 99BTC, který má potenciál po svém uvedení na burzách zaznamenat významný růst.

99Bitcoins je dobře zavedená platforma, kde uživatelé již dlouhou dobu získávají informace o kryptoměnách. Díky tomu si získala velký dosah s miliony odběratelů newsletteru a 700 000 odběrateli na YouTube. Nyní představila vlastní produkt, který umožňuje uživatelům vydělávat tokeny 99BTC prostřednictvím vzdělávacích kurzů v rámci systému Learn to Earn. Zde ale užitečnost 99BTC nekončí, držitelé těchto tokenů získají řadu výhod.

Tokeny 99BTC jsou nyní k dispozici v předprodeji za atraktivní cenu 0,00112 USD, ale ta se již za několik hodin zvýší. Už v této počáteční fázi bylo vybráno více než 2,35 milionu dolarů, což vede mnohé k očekávání, že cena tokenu po spuštění prudce vzroste. Platforma navíc nabízí možnost stakingu, což umožňuje investorům získávat pasivní příjem ve formě dalších 99BTC, pokud své tokeny vloží do stakingového poolu. Stakeři mohou momentálně těžit z ohromujícího ročního procentního výnosu (APY) 705 %.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img