Výrazný odliv Bitcoinu z burz naznačuje rostoucí zájem investorů

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoinové rezervy na kryptoměnoých burzách klesají nejrychlejším tempem za poslední léta, což signalizuje rostoucí zájem o kryptoměnu při současném pohybu ceny směrem k historickým maximům.

Bitcoin a odliv z kryptoburz

Kryptoměnové burzy aktuálně prožívají výjimečné období, kdy se množství vybíraných bitcoinů zvyšuje nejrychlejším tempem posledních let. James Van Straten z analytické společnosti CryptoSlate přinesl pozoruhodné informace, podle kterých se v jediném dni, 1. března, z kryptoburz vybraly bitcoiny v hodnotě přibližně dvou miliard amerických dolarů.

Významné finanční prostředky opouštějí kryptoměnové burzy, což odráží trend, který můžeme srovnat s masivními výběry z června 2021. Podle dat analytické firmy Glassnode tyto odlivy dosahují výšin nevídaných za posledních pět let, což mimo jiné naznačuje zvýšený investorův zájem o přímé držení největší kryptoměny světa mimo tradiční burzovní platformy.

Vlna odlivů se neomezuje pouze na jednotlivé investory. Institucionální investoři také přesouvají svá digitální aktiva z burz, což se odráží ve sníženém množství bitcoinů dostupných na obchodních platformách. K 2. březnu klesl celkový počet BTC dostupných na sledovaných kryptoměnových burzách na nejnižší úroveň od března 2018.

Současně se objevují nové entity na bitcoinovém trhu. Podle předního analytika Crypto Dan z platformy CryptoQuant se mění složení trhu s bitcoiny, jelikož se probouzejí kryptoměny, které byly neaktivní po dobu šesti měsíců nebo déle.

Současný pohyb na kryptoměnovém trhu naznačuje, že se noví investoři začínají více zajímat o Bitcoin a můžeme v blízké budoucnosti očekávat příliv dalších investorů. S rostoucími odlivy z burz a přílivem nových účastníků na trh můžeme proto očekávat v následujícím období cenový růst.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 63 674 USD dle KMC.

Závěr

Jaká je vaše předpověď pro cenu bitcoinu v následujících týdnech? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Data společnosti Glassnode naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img